Χαιρετώ σας!

ημίονοff

Μέλος
Περιοχή
Nέα Ραιδεστός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda NX650 (RD08)
Καλησπέρα κι από ΄μένα. Γιάννη με λένε και ζω στα πέριξ της Θεσσαλονίκης. Έχει λίγους μήνες που επέστρεψα ξανά στους δύο τροχούς αλλά αυτή τη φορά σε μεγαλύτερο ύψος σέλας από το έδαφος. Έχω αγοράσει ένα καλό κι αξιόπιστο μηχανάκι, ένα Honda Dominator 650αρι του '97. Ο λόγος της αγοράς του ήταν καθαρά πρακτικός -ή τουλάχιστον έτσι λέω στους άλλους...- μιας κι εργάζομαι σε εργοτάξιο, μηχανικός γαρ, κι έχω αφήσει στον ρημαδόδρομο για ΄κει 2 σετ 18ιντσων ζαντών από το αυτοκίνητο, κάτι πλαστικά από κάτω, με διάστικτο το καπό από τα πετραδάκια κι ένα παρμπριζ. Οπότε το εντουράκι σε καθημερινή βάση εκτελεί χρέη commuter από την εναλλακτική χωμάτινη και συντομότερη διαδρομή, η οποία ελέω καιρού αλλάζει τακτικά. Από κοκκινόχωμα-πηλός σκαμένο από τα αγροτικά όταν βρέχει έως πετρώδες με κροκάλα "να"! Διαβάζω εδώ και καιρό τα γραφόμενά σας τα οποία μου άνοιξαν αρκετά τα μάτια. Ευχαριστώ για όλες αυτές τις πληροφορίες οπότε ...να 'μαι.
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Καλώς ήρθες Γιάννη:friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Γιάννη...!!!:ok:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλώς ήρθες στο advride.. Με τον κυρίαρχο!
Καλώς όρισες φιλε Γιάννη με τον κυρίαρχο.
Τουλάχιστον εσένα είναι ολόκληρο.;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλώς τον συνονόματο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ημίονοff

Μέλος
Περιοχή
Nέα Ραιδεστός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda NX650 (RD08)
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Όσον αφορά στην ραγδαιότητα στην αύξηση των Dominator δεν κατέχω πράμα, αλλά η δική μου επιλογή ως προς αυτό το μοντέλο ήταν συνειδητή. Κυρίως για την αξιοπιστία του, κατά δεύτερο στην ευκολία και απλότητα του σέρβις, τέλος για το μικρό κόστος αγοράς του σε σχέση με το τι είναι και τι προσφέρει. Αν και το πήρα με πολλά χιλιόμετρα επάνω του (84Κ χλμ) το μοτέρ λειτουργεί άψογα καθώς επίσης και τα "σπαρτιάτικα" ηλεκτρικά του, είναι δε ακριβώς όπως βγήκε από το εργοστάσιο -άρα σύντομα αναρτήσεις και εξατμήσεις θα αλλάξουν-. Δεν έχω απαιτήσεις απ' αυτό αλλά το συντηρώ σα να είχα πολύ περισσότερες απ' όσα πραγματικά μπορεί να δώσει. Μαζί μ' αυτό αρχίζω να μαθαίνω την εκτός δρόμου οδήγηση μιας και ότι είχα ως τώρα ήταν για άσφαλτο, χώμα μόνο για παρκάρισμα ένεκα φωτογραφιών, καντίνας ή ....whatever.
 
Top Bottom