Χαιρετώ την όμορφη παρέα!!

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Καλησπέρα σε όλους,

Αν και όχι νέο μέλος μιας και σας παρακολουθώ κάποιο καιρό τώρα, νομίζω ήρθε η ώρα να συστηθώ.

Ονομάζομαι Μαριος και είμαι αρκετά νέος στο χώρο των “adventure” μοτοσικλετών. Έχω αρκετά χρόνια στην πλατη που οδηγώ μοτοσυκλέτα αλλά έως πριν λίγο καιρό με είχε κερδίσει η πλευρά των Super Sport κυρίως λόγω της ενασχόλησης μου (ερασιτεχνικά) με τις πίστες.

Ο χρόνος όμως πέρασε, η οικογένεια μεγάλωσε αρκετά κι έτσι περιθώρια για προπονήσεις και συμμετοχές δεν υπάρχουν.

Ετσι αποφάσισα να αγοράσω μια πιο adventure μοτοσυκλέτα που θα με διευκολύνει περισσότερο σε ταξιδάκια αναψυχής, αλλά και στην καθημερινότητα. Απώτερος στόχος και όνειρο ήταν το 990 για να μπορώ να κάνω και καμία βουνίσια εξόρμηση αλλά η λογική (...) επικράτησε.

Ειμαι λοιπόν πλέον ευτυχής κάτοχος ενός V Strom 650 K9 (δεν το λες και adventure αλλά πλησιάσαμε λίγο πιο κοντά:p) το οποίο αν και το αγόρασα σκεπτόμενος πως αποκλείεται να μου χαρίσει συγκινήσεις, θα πω τελικά ότι καταλήγω στο συμπέρασμα πως εμείς οι μοτοσυκλετιστες είμαστε περίεργα όντα. Μπορούμε να απολαύσουμε κάθε διαδρομή με τη μοτοσυκλέτα μας ανεξαρτήτως επιδόσεων, στησίματος, ηλεκτρονικών κλπ.

Τελικά δεν έχει σημασία αν αυτό που έχεις είναι the master of the class ή ένα ταπεινό Στρωματακι. Η βόλτα είναι διασκέδαση!!!

Χαιρομαι λοιπόν που μπήκα στο χώρο έστω και πλαγίως κι ελπίζω να σας συναντήσω κι από κοντά.:friendship:




 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος τρόπος σκέψης!
Welcome on board!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
:welcome:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλως όρισες Μάριε...! :ok:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλώς ήρθες , ανβεντσουρ δεν είναι η μοτοσυκλέτα αλλά ο αναβάτης .

Άλλωστε έχεις πάρει το σωστό χρώμα , με δύο αυτοκόλλητα στο πλάι ( αντβεντσουρ στα ελληνικά ) διορθώθηκαν όλα και είσαι πιο κοντά και στα κτμ .

Στείλε φωτό με μαγιό ( να δούμε αν θα μπεις στην πορτοκαλί ομάδα )
Αν είσαι οκ θα σου απαντήσω με φωτό του γορίλα από την Νάξο με μπραζιλ

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Καλώς σας βρήκα!!

Ευχαριστώ όλους για τα καλωσορίσματα κύριοι, ελπίζω να τα πούμε από κοντά!

Όσον αφορά στην επιλογή χρώματος η αλήθεια είναι πως έγινε στοχευμένα όπως το λες φίλτατε onroad :p ΚΤΜ δεν είναι, αλλά το πορτοκαλί DNA το έχει ;)

Για τη φωτό με μαγιό, θέλοντας να προστατέψω το φόρουμ από καταγγελίες προσβολής δημόσιας αιδούς, μόνο σε προσωπικό μήνυμα :D:D:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς ήρθες στο advride

Αυτή η μουχριτσα ο onroad έχει τσι ες, οπότε είναι φλώρος και φυσικά όχι μέλος της πορτοκαλί ομάδος.
Απορώ γιατί του μιλάνε.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 
Top Bottom