Χαλαρή ασφάλτινη (κυρίως) Πελοπόννησος 15-05-2021

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Για τη σέλα παίζεις με κωλομέρια από ένα σημείο και μετά.
Ενίοτε σηκώνεσαι και στα μασπιέ για να δικαιολογήσεις και την off ψυχοσύνθεση του γκλίτερ....
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το 2019 έκανα με το 990 ένα ωραίοτατο αυθημερόν 600άρι σκάρτο προς Καρπενήσι και πίσω που το καταυχαριστήθηκα. Πολύ ξεκούραστο ταξίδι (με σελίτσα MotOK βέβαια), λες να έφταιγε ότι μέχρι τότε έκανα χλμ με Tuono??? :ha

Γιάννη, μη μασάς!

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτά είναι. Οπότε λες να φάμε χαλαρό πρωινό και μετά brunch στο χωριό με καγιανά; Δώσε στίγμα να ξέρουμε το μέρος το σωστό.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Χωριό Πλατάνια , ταβέρνα Νέδα
Γειά σου Γιάννη με τα ωραία σου !
Φανταστικό μέρος διάλεξες για μάσα !
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Φιρι φιρι,το πατε να απασφαλισω...:p:p
Με το στρωμα...κ να απασφαλισεις....ενα πριτς...θα ακουστει...μιας κ μιλαμε για τα επιμαχα σημεια...χαχα..!!!
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Γιάννη amyroukai καλά να περάσεις
Γραφείο ακόμη δυστυχώς,ελάχιστες ελπίδες......
:ktm:
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ζητώ συγγνώμη γιατί έχω αφήσει το πιο σημαντικό τελευταία στιγμή. Και έμεινε "στον αέρα" γιατί ήταν όλη η φάση στον αέρα, λόγω νοσοκομείων και λοιπών ηλιθιοτήτων που είναι σημαντικές, σε βαθμό που είπα ΟΚ το ακυρώνω, δεν θα σκάσω τώρα για να προλάβω μιά βόλτα. Δεν έχω ετοιμάσει τίποτα, ούτε καν το GPS... Το κορίτσι έθεσε τα πράγματα πιο ψύχραιμα, θα βοηθήσει με κάποια πράγματα που θα έπρεπε να κάνω γιατί "δεν θα ακυρώσεις την βόλτα που περιμένεις μήνες να κάνεις" είδες αυτά λένε και μας τουμπάρουν, βέβαια είπε "στο πορτοκαλί με το γκλίτερ δεν ανεβαίνω" εντάξει. δεν πειράζει.

Οπότε λέω το εξής:

Ραντεβού στον Στεργίου στην γέφυρα της Μεταμόρφωσης, αναχώρηση 8:30 πρωινή μέσω Αττικής οδού (ο Κωνσταντίνος που είπε ότι θέλει να έρθει και μιλήσαμε μένει επίσης σε σημείο που δεν πολυ-αξίζει να κατέβουμε για ραντεβού στο Περίπτερο της ΕΟ Αθηνών-Κορίνθου).

Θα φύγω με το XR για Πελοπόννησο αύριο και πάω μιά Παύλιανη για πρωινό καφέ με το ΚΤΜ την Κυριακή νωρίς και γυρίζω και νωρίς για φαγητό σπίτι, ούτε γάτα ούτε ζημιά. Από την μία δεν προλαβαίνω να ετοιμάσω αυτά που ήθελα στο μηχανάκι, κυρίως το GPS που το πρωί είδα ότι όντως κουμπώνει η βάση τιμονιού που έχω στο φατμπαρ και το μεσημέρι πήρα φις για την πριζούλα αυτοκινήτου για το καλώδιο αλλά δεν έχω κάνει κολλήσεις, δεν έχω δει που θα στερεωθεί το τροφοδοτικό και θα μπουν τα καλώδια για να μην ενοχλούν και νύχτωσε. Από την άλλη βλέπω στον ποσειδώνα ότι έχει ενδεχόμενο βροχής από το μεσημέρι και μετά, δεν είναι λόγος ακύρωσης αυτός, με την έννοια ότι και να βραχώ στο γύρνα μικρό το κακό, που δεν θα βραχώ γιατί υποτίθεται ότι έχω αδιάβροχα ρούχα μηχανής αν πιστέψουμε το μάρκετινγκ. Ίσως όμως είναι λόγος να βασιστώ στην ασφάλεια του XR με τα αντισπιν και τα αντιμπλοκ και κυρίως με το ότι είναι ένα μηχανάκι που -σχετικά- το ξέρω και να μην τα κάνω όλα ανάποδα μετά τόσους μήνες απραξίας. Τώρα που το είπα, θα πάω να το βάλω και αυτό στον φορτιστή μερικές ώρες για σιγουριά.

Η διαδρομή είναι αυτή Antliostasio to Antliostasio

Θα προσπαθήσω να βάλω και το GPX για garmin μετά, συγγνώμη αλλά ακόμα τρέχω με τις άλλες υποχρεώσεις.

Α το αντλιοστάσιο είναι κλειστό λόγω επίσκεψης πελάτη με κόβιντ, ανοίγει Κυριακή αν θυμάμαι καλά, σίγουρη ενημέρωση στην σελίδα τους στο φέσιμπουκ, λέω αν κάποιος έχει πλάνα για εξοχές προς τα εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και έκανα και τεστ, βγήκε αρνητικό, επειδή "συνιστάται να υπάρχει για μετακίνηση εκτός νομού" και γιατί θορυβήθηκα με τον συγγενή, στην φάση "λες να και να μην το ξέρω".
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγώ δεν έκανα τεστ...
Βενζινη έβαλα μόνο...!
Γιάννη φόρτωσε τους χάρτες...Εγώ το gps θα το εχω μαζι μου για την μοστρα και μονο..Οπου με πας θα παω...!!
 
Top Bottom