Χαρίζεται μπιγκλακι.

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μπιγκλ (αγγλικά: Beagle) είναι ράτσα σκύλου μεσαίου μεγέθους. Ανήκει στην κατηγορία των λαγωνικών (κυνηγόσκυλων), και έχει δηλαδή δημιουργηθεί αρχικά με σκοπό το κυνήγι λαγού. Χάρη στην πανίσχυρη αίσθηση της οσμής του, την οποία μόνο λίγες ράτσες σκύλου μπορούν να ανταγωνιστούν και παράλληλα το σπουδαίο ανιχνευτικό του ένστικτο, το Μπιγκλ χρησιμοποιείται στα τελωνεία πολλών χωρών για να ανιχνεύει απαγορευμένα προϊόντα ή ουσίες. Σωματικά το Μπιγκλ μπορεί να περιγραφεί ως γεροδεμένο και τυπικά ζυγίζει από 11 μέχρι 16 κιλά. Είναι πολύ ευφυές, αλλά πολλές φορές θρασύ, ανυπάκουο και μονόθυμο. Σήμερα είναι μία από τις πιο δημοφιλής ράτσες σκύλου κάτι το οποίο οφείλει στον καλό και ζωντανό του χαρακτήρα, στο βολικό του μέγεθος και στο γεγονός ότι -σε αντίθεση με τις περισσότερες σύγχρονες ράτσες- δεν έχει κληρονομικά προβλήματα υγείας.

Βάρος αρσενικό: 10Kg μέχρι 12Kg
Βάρος θηλυκό: 9Kg μέχρι 11Kg
Ύψος αρσενικό: 35 cm μέχρι 40 cm
Ύψος θηλυκό: 30 cm μέχρι 35 cm
Διάρκεια ζωής: 12 χρόνια μέχρι 15 χρόνια
Περιβάλλον: Μέσα και έξω από το σπίτι
Μέγεθος: μικρά
Χρώμα ράτσας: άσπρο, μαύρο, καφέ
Εκπαίδευση αρκετή
Περιποίηση: ελάχιστη
Ιατρικά: πολυ λίγα
Χρησιμότητα: συντροφιά, κυνήγι
Χώρα καταγωγής: Μεγάλη Βρετανία
Ιδιοσυγκρασία: Αξιόπιστος, Γοητευτικός, Ενεργητικός, Έξυπνος, Ευγενικός, Ευτυχισμένος, Παιχνιδιάρικος, Πιστός, Φιλικός, Χαρούμενος
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Καταπληκτική ράτσα!

Καθαρόαιμο Λεό?
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καταπληκτική ράτσα!

Καθαρόαιμο Λεό?
Μανο το αρσενικό είναι φίλου απο το χωριό κ απο οτι λέει κ ξέρω ναι,η θηλυκή δική μου σίγουρα ναι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπράβο ρε Λεωνιδα για την κίνηση αλλά και για την αντίληψη που χαρίζεις καθαρή ράτσα, γιατί οι περισσότεροι (σχεδόν όλοι δηλαδή), τα πουλάνε.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μπράβο ρε Λεωνιδα για την κίνηση αλλά και για την αντίληψη που χαρίζεις καθαρή ράτσα, γιατί οι περισσότεροι (σχεδόν όλοι δηλαδή), τα πουλάνε.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν με άφησε η συνείδηση μου φίλε γιατί για να πω την αλήθεια μου πέρασε η σκεψη να τα πουλήσω.
Ολα χαρίστηκαν κ αν κάποιος απο τους ενδιαφερόμενους αλλάξει γνώμη θα ανεβασω πάλι εδώ στο χαρίζεται.
Με κάνει πιο γεμάτο το χαρίζω απο το να παρω λίγα €.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μακάρι να το πάρει κάποιος γνωστός γιατί τις ράτσες τις "κυνηγάνε" διάφοροι επιτηδειοι...για να ξέρετε κι εσείς ότι το πήρε κάποιος που θα το φροντίζει...
Πριν λίγο εκτός του @Phoenix που ενδιαφέρεται έδωσα κ ακόμα ενα σε συμφοριτη κ φίλο για αυτό ακριβώς που γράφεις φίλος.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
μαζεψα εναν τετοιο πριν 3 χρονια και τον εκανα μελος στην οικογενεια. Χαρακτηριστικα οπως στο σχολιο του φιλου παραπανω και επιπλεον πολυ καλος φυλακας! Τον αγαπησα τοσο αν και μου εχει βγαλει την πιστη ο φουστης :):)
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Δηλαδή, ο έμπορος σκύλων (εκτροφέας) είναι σωστός κι ωραίος και ο άνθρωπος που έχει μια σκυλίτσα και τη ζευγαρώνει επιλεκτικά για να τη γλυτώσει από επεμβάσεις (στείρωση) και καρκίνους στα γεννητικά της όργανα (αν δε ζευγαρώσει ποτέ), είναι κατακριτέος?!?!?:cautious:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Είναι γνωστό ότι η στείρωση είναι "επέμβαση"...;)
 
Top Bottom