Χαρίζω και αναζητώ

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
1Μηχάνημα (που δεν ξέρω πως το λένε)
αυτό που βάζανε στις παλιές τηλεοράσεις να παίζουν όταν έγιναν ντιτζέα
2 Νόκια για δορυφορική
3 Νόβα για δορυφορική
-Τεράστιο πιάτο που θέλει επισκευή η βάση
(το καβλιτζάκι από το πιάτο το φάγανε)
4 σφαιράκια για αεροβόλο 1 σακουλάκι
5 Χαρτί Α3
6 Σωσίβιο ιστιοπλοΐας για παιδί.
7 Σι ντι πλέιρ φίλπιπς



Δεν ξέρω αν τα χρειάζεται κάποιος αυτά αλλά είπα πριν τα πετάξω στο χάος της αποθήκης να ρωτήσω
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
προστέθηκαν στο χαρίζω
σφαιράκια για αεροβόλο 1 σακουλάκι
Χαρτί Α3
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
προστέθηκαν στο χαρίζω
σωσίβιο ιστιοπλοΐας για παιδί.


Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός αλλά
είναι κι αυτό μια μορφή οικονομίας και ανακύκλωσης
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Cd player λες αυτό το παλιό που βάζαμε όταν ακούγαμε σωστά μουσική από ενισχυτές και πικ απ; Αν ναι έχει χαλάσει το δικό μου και θα το ήθελα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Cd player λες αυτό το παλιό που βάζαμε όταν ακούγαμε σωστά μουσική από ενισχυτές και πικ απ; Αν ναι έχει χαλάσει το δικό μου και θα το ήθελα.
Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο αλλά αυτό παίζει και DVD
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Όχι δυστυχώς. Πάντως συγχαρητήρια για την κίνηση.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομίζω ότι κάπου μπερδευτήκατε...
Ο Νίκος χαρίζει CD-DVD PLAYER.
Οπότε νομίζω Κώστα ότι την δουλειά σου την κάνεις και ας μην είναι αμιγώς Audio Cd-player... ;)
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Νομίζω ότι κάπου μπερδευτήκατε...
Ο Νίκος χαρίζει CD-DVD PLAYER.
Οπότε νομίζω Κώστα ότι την δουλειά σου την κάνεις και ας μην είναι αμιγώς Audio Cd-player... ;)
Όχι θέλω αμιγώς cd player. Λόγω παραξενιας θέλω αυτό που παίζει μουσική να κάνει μόνο αυτό. Ούτε mp3 δεν θέλω να παίζει. Κάτι έχει πάθει το δικό μου, είναι λίγο παλιό περίπου 40 με 45 χρόνια και δεν τα παίζει. Δεν είναι καινούριας τεχνολογίας να σου προσφέρει επιδόσεις όπως το TA.
Όπως το γράφει μπορεί να θέλει πικάπ για βινύλια
Δεν θέλω πικ απ. Αυτό δουλεύει αν εξαιρέσεις ότι δεν έχει βελόνα. :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όχι θέλω αμιγώς cd player. Λόγω παραξενιας θέλω αυτό που παίζει μουσική να κάνει μόνο αυτό. Ούτε mp3 δεν θέλω να παίζει. Κάτι έχει πάθει το δικό μου, είναι λίγο παλιό περίπου 40 με 45 χρόνια και δεν τα παίζει. Δεν είναι καινούριας τεχνολογίας να σου προσφέρει επιδόσεις όπως το TA.

Δεν θέλω πικ απ. Αυτό δουλεύει αν εξαιρέσεις ότι δεν έχει βελόνα. :p
Περίπου τα ίδια θέματα έχουμε.
Cd player Marantz cd63 mkii Ki signature άνω των 25 χρόνων αλλά παίζει εξαιρετικά...
Στο πικάπ θέλω και εγώ βελόνα...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Cd player λες αυτό το παλιό που βάζαμε όταν ακούγαμε σωστά μουσική από ενισχυτές και πικ απ; Αν ναι έχει χαλάσει το δικό μου και θα το ήθελα.
Για να μη παρεξηγηθώ :



Όχι θέλω αμιγώς cd player. Λόγω παραξενιας θέλω αυτό που παίζει μουσική να κάνει μόνο αυτό. Ούτε mp3 δεν θέλω να παίζει. Κάτι έχει πάθει το δικό μου, είναι λίγο παλιό περίπου 40 με 45 χρόνια και δεν τα παίζει. Δεν είναι καινούριας τεχνολογίας να σου προσφέρει επιδόσεις όπως το TA.

Δεν θέλω πικ απ. Αυτό δουλεύει αν εξαιρέσεις ότι δεν έχει βελόνα.
Οι τεχνολογικες διαφορες των δυο μεσων με πολύ απλα λογια ειναι το ποση μουσική χωράνε τα 2 δισκάκια.
Δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις ένα dvd player για να ακους μουσικά cd.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Περίπου τα ίδια θέματα έχουμε.
Cd player Marantz cd63 mkii Ki signature άνω των 25 χρόνων αλλά παίζει εξαιρετικά...
Στο πικάπ θέλω και εγώ βελόνα...
Και εγώ marantz έχω. ;) απλά το έχω από το 2000 που μου το έδωσε ένας θείος μου όταν αναβάθμισε το δικό του.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για να μη παρεξηγηθώ :




Οι τεχνολογικες διαφορες των δυο μεσων με πολύ απλα λογια ειναι το ποση μουσική χωράνε τα 2 δισκάκια.
Δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις ένα dvd player για να ακους μουσικά cd.
Δεν είναι ακριβώς έτσι...
Μουσική παίζουν και τα δύο άλλα στον ήχο υπάρχει αισθητή διαφορά... ;)
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Για να μη παρεξηγηθώ :




Οι τεχνολογικες διαφορες των δυο μεσων με πολύ απλα λογια ειναι το ποση μουσική χωράνε τα 2 δισκάκια.
Δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις ένα dvd player για να ακους μουσικά cd.
Κάπου έχω dvd player. Απλά δεν θέλω στο ηχοσύστημα να υπάρχει κάτι που να αναπαράγει εικόνα. Παραξενιές τι να πεις;
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Δεν είναι ακριβώς έτσι...
Μουσική παίζουν και τα δύο άλλα στον ήχο υπάρχει αισθητή διαφορά... ;)
Νομίζω ότι τις διαφορές αν δεν έχεις εκπαιδευμένο αυτί και hi end ηχοσύστημα δεν θα τις καταλάβεις.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Ο Σπύρος προσφέρθηκε να δώσει κάποια πράγματα και εμείς θα ετοιμάσουμε διατριβη πάνω στην αισθητική του ήχου. Ωστόσο θα εμφανίζεται πάντα πάνω πάνω το θέμα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Σπύρος προσφέρθηκε να δώσει κάποια πράγματα και εμείς θα ετοιμάσουμε διατριβη πάνω στην αισθητική του ήχου. Ωστόσο θα εμφανίζεται πάντα πάνω πάνω το θέμα.

 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Κάπου έχω dvd player. Απλά δεν θέλω στο ηχοσύστημα να υπάρχει κάτι που να αναπαράγει εικόνα. Παραξενιές τι να πεις;
Κατανοητό και σεβαστο.
Απλα εχω την αίσθηση ότι οσον αφορα τα dvd επειδή τα lazer πρεπει να διαβάσουν μικροτερα ιχνη και ειναι πιο προσφατη τεχνολογια έχουν λιγοτερες ευαισθησίες στο διαβασμα και ισως ειναι καλυτερη επιλογη απο ενα cd player του 90.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
snpl Ίσως να έχεις δίκιο, αλλά εδώ λέμε δεν θέλουμε το μηχανάκι να έχει τζεκσο. Τι πιο πρόσφατη τεχνολογία; :hh:
Η Αλήθεια είναι ότι οι παραξενιές μου όπως είπα και πιο πάνω ξεπερνάνε το μέσο όρο.
 
Top Bottom