Χαριζεται πίσω Pirelli Scorpion

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
σας ευχαριστώ όλους και χρωστάω κέρασμα!:friendship:
Εμενα με κερασες χθες Θενο, ενα χρονακι μετα εκανε το κερασμα καλυτερο, και το τσιπουρο απαιχτο! :D :cool:


Επεσα πανω σ'αυτο το νημα ψαχνοντας κανενα νημα για τα Scorpion MT90 αλλα δεν βρισκω, θελω να δω αν εχει καταφερει κανεις ν'αλλαξει σαμπρελα με λεβιεδες καθως το λαστιχο αυτο εχει φοβερα σκληρα πλαϊνα :mad: - μοντερατορες feel free να το μεταφερετε αν υπαρχει σχετικο νημα.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Επεσα πανω σ'αυτο το νημα ψαχνοντας κανενα νημα για τα Scorpion MT90 αλλα δεν βρισκω, θελω να δω αν εχει καταφερει κανεις ν'αλλαξει σαμπρελα με λεβιεδες καθως το λαστιχο αυτο εχει φοβερα σκληρα πλαϊνα :mad: - μοντερατορες feel free να το μεταφερετε αν υπαρχει σχετικο νημα.
Έχω αλλάξει εγω George,είναι ένα εκ των δυο ελαστικών που είχα χρησιμοποιήσει για την ενότητα DIY αλλαγή σαμπρέλας ελαστικου αλλά δεν υπάρχουν πια οι φωτογραφίες.
Κανένα πρόβλημα δεν είχα αλλά το δικό μου ήταν 120/90/17 και μπορεί να έχει διαφορετικό σκελετό;)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κανένα πρόβλημα δεν είχα αλλά το δικό μου ήταν 120/90/17 και μπορεί να έχει διαφορετικό σκελετό;)
Γιωργο, το 120/90-17 ειναι σαφως πιο ευκολο απο το 150/70-18 που ειναι χαμηλοτερου προφιλ και ειναι επισης πολυ πιθανο να εχει διαφορετικο σκελετο. Μου ειπε ο Κωστας @gaslion οτι κανανε προβα στο γκαραζ του με ενα φιλο του λαστιχά στο δικο του 990 και το καταφερανε τελικα μετα απο ..3 ωρες! o_O Αν ξεραμε οτι θατανε τοσο δυσκολο να αλλαχτει σαμπρελα σ'αυτο το λαστιχο, θα βαζαμε κατι αλλο για το ταξιδι στην Ασια πχ Mitas 07 ή Heidenau K60 που και τα δυο βγαζουνε επισης χιλιομετρα (το πισω) και ειναι σαφως μαλακοτερα.

Εχετε το υπ'οψη οσοι εχετε τετοιο λαστιχο πισω σε 950/990, Αφρικα 1000 κλπ.
 
Top Bottom