Χαρτες για κινητό

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Το λεπόν ....

Αγόρασα κ εγώ ενα απο αυτά τα smartphone, επιτέλους

Είναι ενα Cubot X9, εχει δυνατότητα GPS , ας πουμε , δεν είναι ακριβώς αλλά ας το δεχτώ.
Απο Δευτέρα θα κανονίσω να βάλω κ mB στην κάρτα μου ωστε να εχω την δυνατότητα να κατεβάζω κ όταν δεν πίνω φραπέ.

Ψάχνοντας για χάρτες βρήκα μια εφαρμογή της MLS για κινητά android που όμως κοστίζει , κ την πουλάει το Πλαίσιο, δεν εχω ρωτήσει ακόμα τιμή αφού δεν ξέρω τι κάνει, κ αν αξιζει.

Eίναι κ η επιλογή των χαρτών απο το Google Play κλπ, με μια ψαχτική βρήκα αρκετά εως πολλά αποτελέσματα που τελικά με μπέρδεψαν περισσότερο.

Για πέτε τι κάνω? :thinking:


ΥΓ: Παρακαλώ οι προτάσεις σας με προσοχή, μεχρι στιγμής εχω μάθει να καλώ, να απαντάω κ να βρίσκω κ αναπάντητες :)
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
Απο δωρεαν χαρτες εγω δουλευω με τους Here Maps.
Ειναι σταθεροι , δεν κρασαρουν και εχουν επιλογη να τους κατεβασεις για να τους χρησιμοποιεις και offline
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το λεπόν ....

Αγόρασα κ εγώ ενα απο αυτά τα smartphone, επιτέλους

Είναι ενα Cubot X9, εχει δυνατότητα GPS , ας πουμε , δεν είναι ακριβώς αλλά ας το δεχτώ.
Απο Δευτέρα θα κανονίσω να βάλω κ mB στην κάρτα μου ωστε να εχω την δυνατότητα να κατεβάζω κ όταν δεν πίνω φραπέ.

Ψάχνοντας για χάρτες βρήκα μια εφαρμογή της MLS για κινητά android που όμως κοστίζει , κ την πουλάει το Πλαίσιο, δεν εχω ρωτήσει ακόμα τιμή αφού δεν ξέρω τι κάνει, κ αν αξιζει.

Eίναι κ η επιλογή των χαρτών απο το Google Play κλπ, με μια ψαχτική βρήκα αρκετά εως πολλά αποτελέσματα που τελικά με μπέρδεψαν περισσότερο.

Για πέτε τι κάνω? :thinking:


ΥΓ: Παρακαλώ οι προτάσεις σας με προσοχή, μεχρι στιγμής εχω μάθει να καλώ, να απαντάω κ να βρίσκω κ αναπάντητες :)
Welcome στον κόσμο της τεχνολογίας Νικόλα!:D
Υπάρχει στο Play Store η δωρεάν εφαρμογή για κινητά Android της Sygic και με έχει καλύψει στα περισσότερα σημεία.
Αν θές δοκίμασέ την.;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ έχω και τις 2 παραπάνω εφαρμογες και είναι πολύ καλές και οι 2.
Κατέβασε-δοκίμασε και χρησιμοποιείς ότι σε βολεύει.
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Τheno katemi, να υποθέσω οτι αυτό το play store είναι μια εφαρμογή μέσα στο κινητό, η πρέπει να τα κατεβασω στο πιτσί?

Θα ασχοληθώ με τα δωρεάν πρός το παρόν κ αν δεν με ικανοποιουν αναγκαστικά απο Σεπτέμβρη θα σπρώξω χρήμα.

Απλά έλεγα να κάνω μια 3ημερη καταδρομική νοτιοανατολική Πελοπόννησο κ είπα να πάω χλίδα με χάρτη, αν δεν κάτσει δεν πειράζει, ρωτώντας κάνεις κ γνωριμίες ....:)

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις, θα επανέλθω αν τα βρώ σκουρα.:thumbsdown:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τheno katemi, να υποθέσω οτι αυτό το play store είναι μια εφαρμογή μέσα στο κινητό, η πρέπει να τα κατεβασω στο πιτσί?

Θα ασχοληθώ με τα δωρεάν πρός το παρόν κ αν δεν με ικανοποιουν αναγκαστικά απο Σεπτέμβρη θα σπρώξω χρήμα.

Απλά έλεγα να κάνω μια 3ημερη καταδρομική νοτιοανατολική Πελοπόννησο κ είπα να πάω χλίδα με χάρτη, αν δεν κάτσει δεν πειράζει, ρωτώντας κάνεις κ γνωριμίες ....:)

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις, θα επανέλθω αν τα βρώ σκουρα.:thumbsdown:
Το Play Store πρέπει να υπάρχει προεγκατεστημένο σαν εφαρμογή στο κινητό σου για να μπορέσεις να κατεβάσεις τα παραπάνω.
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Ναι όντως, το βρήκα .:)

Αλλά ζητάει κ να ανοιξω λογαρισμό , προσπάθησα αλλά δεν είχα τον κωδικό μαζί μου, δεν πειράζει νεξτ τάιμ που θα πάω για καφέ.

Τα λέμε.:friendship:
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Here δοκιμασμένη τους κατεβάζεις κ δουλεύουν κ χωρίς internet
Και αυτοί απο το Play Store η πρέπει να τους ψάξω?

Και μια ακομα ερώτηση, απο μέγεθος τα αρχεία αυτά τι χωρο πιάνουν? εχω κάπου 16γίγα ελεύθερο χώρο.
Και απο επεξεργαστή είναι 8πήρυνος 1.4 με 2 γίγα ram , ελπίζω να μην ''κολάει'',
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Μπήκα στο Play Store, δημιουργησα ενα λογαριασμό gmail , κ εκανα μια ψαχτική για Sygic, βγαζει ενα σωρό ... εγώ ποιό επιλέγω?

το Νο1 γραφει: GPS Navigation and Maps Sygic
tο Νο2 γραφει: Sygic car navigation

μετα εχει για φορτηγά, ταρίφες, κ διάφορα περίεργα ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπήκα στο Play Store, δημιουργησα ενα λογαριασμό gmail , κ εκανα μια ψαχτική για Sygic, βγαζει ενα σωρό ... εγώ ποιό επιλέγω?

το Νο1 γραφει: GPS Navigation and Maps Sygic
tο Νο2 γραφει: Sygic car navigation

μετα εχει για φορτηγά, ταρίφες, κ διάφορα περίεργα ...
Το Νο1.
Δες και το HERE Maps εναλλακτικά.
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Αυτό κατεβάζω, ενα στην τυχη αφου εχει ενα σωρό επιλογές ...

ελπίζω να δουλέψει ....

Δουλεύει, αλλά ελπίζω να βοηθάει σε πορεία , θα δείξει.

Ευχαριστώ για την βοήθεια, αμμεση κ σωστή


τα λέμε μποιζ
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Φυσικά δεν θυμάμαι τι κατέβασα, αυτό εννοείται πως θα συνέβαινε :)

Πάντως τα Here είναι, μου πρόσθεσε καλό δείχνει αλλά θέλει κ κάνα 20ημερο να εξοικειωθώ με δαύτο, πατάω εδώ κ εκεί, πάντως μεχρι στιγμής μάλλον θέλει σύνδεση ιντερνετ για να δουλέψει , έχει κ ενα σωρό δυνατότητες.

Τωρα το αν μπορεί κάποιος να το χειρίζεται κ ταυτόχρονα να οδηγεί ? δεν το νομίζω.

Και δεν είμαι κ διατεθιμένος να δώσω 5 ευρώ για 500mb το μηνα ωστε να το εχω σε λειτουργία.

Θα δούμε ...
 

Nike

Καιρόν πρόσμενε..
Περιοχή
Σαμοθράκη-Αλεξανδρούπολη
Όνομα
Theodoros
Μοτό
BMW R1200GS LC
Μπήκα στο Play Store, δημιουργησα ενα λογαριασμό gmail , κ εκανα μια ψαχτική για Sygic, βγαζει ενα σωρό ... εγώ ποιό επιλέγω?

το Νο1 γραφει: GPS Navigation and Maps Sygic
tο Νο2 γραφει: Sygic car navigation

μετα εχει για φορτηγά, ταρίφες, κ διάφορα περίεργα ...

Το sygic Europe
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Φυσικά δεν θυμάμαι τι κατέβασα, αυτό εννοείται πως θα συνέβαινε :)

Πάντως τα Here είναι, μου πρόσθεσε καλό δείχνει αλλά θέλει κ κάνα 20ημερο να εξοικειωθώ με δαύτο, πατάω εδώ κ εκεί, πάντως μεχρι στιγμής μάλλον θέλει σύνδεση ιντερνετ για να δουλέψει , έχει κ ενα σωρό δυνατότητες.

Τωρα το αν μπορεί κάποιος να το χειρίζεται κ ταυτόχρονα να οδηγεί ? δεν το νομίζω.

Και δεν είμαι κ διατεθιμένος να δώσω 5 ευρώ για 500mb το μηνα ωστε να το εχω σε λειτουργία.

Θα δούμε ...
Πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και πες του να κόψει τα πολλά πολλά με τα ιντερνέτια!
Θέλει λίγο πυγμή στην αρχή για να καταλάβει πως είσαι το αφεντικό.
Κι εκεί που θα έχει κατεβάσει το κεφάλι και θα σε ακούει, ΧΡΑΠ! κάντου μια και πες του "τώρα θα δουλέψεις offline".:)
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
το βρήκα αυτό το κουτάκι που τσεκάρεις με ''V'' και λειτουργεί δίχως ιντερνετ .... νάσαι καλά.

Ερε τεχνολογία να φάν' κι κότες :yew:
 
Reactions: est

Vrasidas

Μέλος
Όνομα
Βρασίδας
Μοτό
CBR 1000RR
το βρήκα αυτό το κουτάκι που τσεκάρεις με ''V'' και λειτουργεί δίχως ιντερνετ .... νάσαι καλά.

Ερε τεχνολογία να φάν' κι κότες :yew:

Το κουτάκι το βρήκα και το κλίκαρα ... αλλά αρνείται να δουλέψει .... Έχω και το κουμπί της τοποθεσίας ενεργοποιημένο ... αλλά ... τσου ....
 
Top Bottom