Χαρτογράφηση πρώτου SalaminiADV

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Λέω καιρό να χαρτογραφήσω τα Κανάκια έτσι ώστε να δω ποιοι δρόμοι/μονοπάτια είναι προσβάσιμα από τα περισότερα μηχανάκια του φόρουμ και με το μέσο επίπεδο αναβάτη που έχουμε εδώ μέσα, έτσι ώστε να στηθεί μια μίνι αντβεντσουράδα με καφέ σε ωραίο σημείο με θέα και κατάληξη σε παραθαλλάσιο ταβερνάκι, δηλαδή μια μικρή βολτούλα ίσα ίσα για να σκονιστούμε αλλά και να βρούμε αφορμή για να ανταμώσουμε και να χαβαλεδιάσουμε υπό τις μυρωδιές της γαρίδας σαγανάκι και των φρέσκων τηγανητών καλαμαρακιώνε.

Επειδή όμως αν και δίπλα μου δεν το ξέρω το βουνό όσο πρέπει, θα χρειαστώ βοήθεια για να το χαρτογραφήσω γιατί μπορεί να φαίνεται βουναλάκι μικρό και όμορφο, αλλά κρύβει πολλές μονοπατάδες / τεχνικά σημεία που εύκολα μπορείς να μπλέξεις αν είσαι μόνος.

Ανοιχτή πρόσκληση λοιπόν σε όποιον το επιθυμεί να έρθει στο νησί να κάνουμε τη βόλτα μας να μάθουμε το βουνό, με κερασμένο καφεδάκι.
Ο χρόνος συνάντησης είναι εντελώς ευέλικτος από εμένα.

Το γενικό πλάνο είναι το συνημμένο, το οποίο θα τροποποιηθεί κατά το δοκούν.
 

Attachments

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Stay tuned, κατι πσηνεται γ ;)ια μεσοβδόμαδα
Πρέπει να προσέχουμε στις γωνίες... Μην φάμε καμμια πιστολια από την κυρία σου :nnj:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
16 του μήνα είμαι λευτερος
Ο γκαντι ράβει κοστούμια... Οπότε αν βολεύε
Κωστα 15 Μάρτη είσαι ΟΚ?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρέπει να προσέχουμε στις γωνίες... Μην φάμε καμμια πιστολια από την κυρία σου :nnj:
"έχω πάει για σεμινάριο στη δουλειά"
Η μάλλον έχω βάλει πλώρη για ανταποδοτικά οπότε είμαστε safe
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το 990 ΔΕΝ!!!
Θα έρθω με ποδήλατο και οικογένεια!!!
Μην σου πω ότι σας έχω κιόλας, θα φανεί εγωισμός :muted:
Θα κάνω μονοπάτι και θα βρεθούμε για μάσα.
Στα κανάκια έχει, αν δεν κάνω λάθος Γιάννη, τη μόνη και καλύτερη ταβέρνα εβερ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λέω καιρό να χαρτογραφήσω τα Κανάκια έτσι ώστε να δω ποιοι δρόμοι/μονοπάτια είναι προσβάσιμα από τα περισότερα μηχανάκια του φόρουμ και με το μέσο επίπεδο αναβάτη που έχουμε εδώ μέσα, έτσι ώστε να στηθεί μια μίνι αντβεντσουράδα με καφέ σε ωραίο σημείο με θέα και κατάληξη σε παραθαλλάσιο ταβερνάκι, δηλαδή μια μικρή βολτούλα ίσα ίσα για να σκονιστούμε αλλά και να βρούμε αφορμή για να ανταμώσουμε και να χαβαλεδιάσουμε υπό τις μυρωδιές της γαρίδας σαγανάκι και των φρέσκων τηγανητών καλαμαρακιώνε.

Επειδή όμως αν και δίπλα μου δεν το ξέρω το βουνό όσο πρέπει, θα χρειαστώ βοήθεια για να το χαρτογραφήσω γιατί μπορεί να φαίνεται βουναλάκι μικρό και όμορφο, αλλά κρύβει πολλές μονοπατάδες / τεχνικά σημεία που εύκολα μπορείς να μπλέξεις αν είσαι μόνος.

Ανοιχτή πρόσκληση λοιπόν σε όποιον το επιθυμεί να έρθει στο νησί να κάνουμε τη βόλτα μας να μάθουμε το βουνό, με κερασμένο καφεδάκι.
Ο χρόνος συνάντησης είναι εντελώς ευέλικτος από εμένα.

Το γενικό πλάνο είναι το συνημμένο, το οποίο θα τροποποιηθεί κατά το δοκούν.
Οτι κοκκινη γραμμη έχεις ειναι χωμα?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Απλα δεξια απ τα σπιτια στα Κανακια, εκει που γραφει Καρακιάνι πρεπει να ειναι ασφαλτος και η πιο αριστερα κοκκινη να μην πηγαινουν ουτε στο salaminiacs hard
:cool::geek::laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τελικα 15 Μαρτη?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Απλα δεξια απ τα σπιτια στα Κανακια, εκει που γραφει Καρακιάνι πρεπει να ειναι ασφαλτος και η πιο αριστερα κοκκινη να μην πηγαινουν ουτε στο salaminiacs hard
:cool::geek::laugh:
Ε ναι ρε γι αυτό πάμε να δούμε τι και πως.
Μάλλον θα παίξει μια μεσοβδόμαδη αναγνωριστική και μετά βλέπουμε :)
 
Top Bottom