Χειμωνιάτικα.

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Λόγω δουλειάς μετακομίζω Θεσσαλονίκη από Φλώρινα για τους επόμενους 2 μήνες. Το να πάρω αυτοκίνητο δε παίζει οπότε... θα πρέπει να ταξιδέψω με τη μηχανή με θερμοκρασίες κάτω του μηδεν. Ξεκινάω με τον ρουχισμό. Ισοθερμικά πάνω κάτω , παντελόνι με επένδυση, χοντρό Φλις και το μπουφάν με την επένδυση. Τα φοράω και βλέπω ότι δε κλείνει ο γιακάς από το μπουφάν. Μπαλακλάβα και χοντρό φουλάρι για να μη περνάει ο αέρας. Εννοείται χοντρές κάλτσες και γάντια. Έχω τα scout της dainese, αλλά επειδή έχω τις χούφτες της givi + θερμαινόμενα γκριπ, προτιμάω πιο λεπτά.


Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Φορτώνω τη μηχανή και παρόλο που έχει ήλιο στις 10 το πρωί, το θερμόμετρο δείχνει -5. Ξεκινάω με καλή διάθεση. Οι χούφτες κάνουν πολύ δουλειά σε συνδυασμό με τα θερμαινόμενα. Σύντομα κατεβάζω την ένταση στο 1. Φτάνω προς Πτολεμαΐδα και η θερμοκρασία σταθερά στους -2 πλέον. Αρχίζω να νιώθω κρύο στα πόδια και προσπαθώ να τα κουνώ για να κινείται το αίμα. Νιώθω επίσης και μια μικρή ενόχληση στη μέση πίσω, στο σημείο που τελειώνει η επένδυση στο μπουφάν. Λογικά εκεί ο αέρας έρχεται αφού κάνει κύκλο γύρω από το φαίρινγκ και το σώμα μου. Το pinlock της shoei λειτουργεί εξαιρετικά και δε θολώνει καθόλου η ζελατίνα. Μπαίνω Θεσσαλονίκη με 5 βαθμούς κελσίου. Τελικά το διασκέδασα περισσότερο από ότι περίμενα!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom