Χελιωτης μάθημα 6-7/05

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Eμεις στην ηλικία σας κάναμε πιο μάθημα ρε. :(

Ζηλεύω καλοπροαίρετα τις πιο νέες γενιές γιατί μπαίνουν στον χώρο του δικύκλου, του off road ή του MTB σωστά με εξαιρετικούς δασκάλους καθώς και πολύ πληροφόρηση από το internet.

Eμας μας "έμαθε" ο ξαδελφος ενός φίλου εντουρά που πρώτα μας έβαζε στα δύσκολα και μετά έριχνε μπινελικια άμα κολλάγαμε ή δεν βγάζαμε την ανηφόρα. Και από τεχνική αρκούσε το "κράτα το γκάζι ανοιχτό ρεεεε κολοψαρο".

Αυτά.
Ξέχασες το "ΑΜΟΛΑ ΤΟΟΟΟ"
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Ξεκινάω μια λίστα με τους ενδιαφερόμενους για Χελιώτη μέσα στον Μάιο.
Ένα γκρουπ μέχρι 10 άτομα,όπως είχε γίνει και τον Νοέμβριο.
p1lotos
jopa
2wheeler
georgeps
ChrisKO
Θα μπορέσω το πρώτο και το τελευταίο ΣΚ (όπερ 6/7 και 27/28).
/// Β
 

paramedic

Μέλος
Περιοχή
Αττική
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Aprilia ETV 1000 Caponord RRR
Απίστευτα χρήσιμο ένα μάθημα off road οδήγησης με εναν επαγγελματία. Είχα κάνει παλιά με τον Τάκη Μανιάτη ενα ολοήμερο και πέρα απο τις γνώσεις που αποκόμισα πέρασα και υπέροχα εκείνη την ημέρα. Λογικά δεν κάνει πια ο Τάκης μαθήματα αλλά αν ο Χελιώτης είναι στην ίδια νοοτροπία με τον Τάκη και δεν έιναι ψώνιο θα φύγετε απο το μάθημα και θα θέλετε να πάρετε τα βουνά εκείνη την στιγμή. Αυτό μας είχε πει και ο Τάκης τότε : Τώρα που θα φύγετε επειδή θα είστε κ@υλωμένοι με όσα μάθατε μην πάτε στα βουνά γιατί είστε κουρασμένοι και θα πέσετε. Απο αύριο όμως...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Απίστευτα χρήσιμο ένα μάθημα off road οδήγησης με εναν επαγγελματία. Είχα κάνει παλιά με τον Τάκη Μανιάτη ενα ολοήμερο και πέρα απο τις γνώσεις που αποκόμισα πέρασα και υπέροχα εκείνη την ημέρα. Λογικά δεν κάνει πια ο Τάκης μαθήματα αλλά αν ο Χελιώτης είναι στην ίδια νοοτροπία με τον Τάκη και δεν έιναι ψώνιο θα φύγετε απο το μάθημα και θα θέλετε να πάρετε τα βουνά εκείνη την στιγμή. Αυτό μας είχε πει και ο Τάκης τότε : Τώρα που θα φύγετε επειδή θα είστε κ@υλωμένοι με όσα μάθατε μην πάτε στα βουνά γιατί είστε κουρασμένοι και θα πέσετε. Απο αύριο όμως...
Το στιλ του Μανιάτη είναι πιο κοντά στον Χουντρα, ο μαστρο Μήτσος είναι μια κατηγορία από μόνος του :p:laugh:
 

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Περιμένω και έναν φίλο μου να μου πει αν θα ερθει Ή όχι
 

p1lotos

Μέλος
Όνομα
Thanasis
Μοτό
BMW 850GS - 2019
Ο Χελιώτης;
Οργανωμενη απο 2wheeler ! Να πω και εγω τις εντυπωσεις μου σαν φρεσκος στο γκρουπ. Ξεκινησα να οδηγω on-off κυριολεκτικα πριν απο 6 μηνες. Η πρωτη μου επαφη με μαθημα ηταν με τον Χελιωτη πριν απο 5 μηνες.. Η αληθεια ειναι οτι αν εισαι τοσο αρχαριος οσο ημουν εγω θα σου φυγει το σκ@το. Εχει καποια σημεια αρκετα δυσκολα για αρχαριο.. Αλλα αυτο ειναι και το νοημα του μαθηματος .. Να μαθεις και να ξεπερασεις τους φοβους σου ! Το πεσιμο ειναι σχεδον σιγουρο(
) .. Αλλα με καταλληλο εξοπλισμο δεν εχεις να φοβασαι τπτ. Επισης αυτο που με βοηθησε εμενα εκτος απο τις βολτες που θα πρεπει σιγα σιγα να πηγαινεις οπως πχ αυτη της Ευβοιας(το πρωτο κομματι ειναι ευκολο!) ειναι η ισορροπια. Στο ΟΑΚΑ στο παρκινγκ κανεις ευκολα 8αρια αναμεσα στα δεντρα οπου θα μαθεις σιγα σιγα και το βαρος της μηχανης σου . Αυτα απο εναν αρχαριο! Pull the cota out New item by Tha Gk
 

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Να κάνουμε την μια μέρα τότε και όσοι θέλουν να συνεχίσουν και την δεύτερη
 

Kostascech

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Honda Africa 1100 adventure sports, 2020
Καλημέρα στο γκρουπ.
Θα ήθελα και εγω να δηλώσω συμμετοχή στα μαθήματα είτε για μια είτε για 2 ημέρες.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Καλημέρα στο γκρουπ.
Θα ήθελα και εγω να δηλώσω συμμετοχή στα μαθήματα είτε για μια είτε για 2 ημέρες.
... ίσως να μπορούσε να οργανωθεί και ως εξής:
  • 1η μέρα βασικό μάθημα στα πέριξ των ΒΠ
  • 2η μέρα πρακτική στην Εύβοια (με την προϋπόθεση να συμφωνήσει και ο Κος ΔΧ)
/// Β
 
Top Bottom