Χιονισμένες

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
εδώ έχουμε χαθεί με τον φίλο Γιώργο, στα Βασιλικά και ψάχνουμε να βρούμε τρύπα εξόδου ... :D:D



είναι και σε άλλο thread, με τις "παλιές" αλλά δεν πειράζει ας τις βάλω κι εδώ στις χιονισμένες :p
εδώ ενώσαμε την Περιστέρα με το Χιονοδρομικό Καλαβρύτων, μετά από ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ διαδρομή,
πάνε 20 χρόνια και .............................................



 

peterv

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW R1200GS
δεν είμαι των extrem καταστάσεων αλλά χιονάκι εχω συναντήσει .... :) :) :)

αντί να βρεις εσύ τα χιόνια έρχονται αυτά στο σπίτι σου .... μια πολύ σπάνια περίπτωση.... :yew:



καλοκαίρι στις Αλπεις ,

το πέρασμα του Αγίου Βερναρδου....



και ενα πέρασμα μετά το Davos



 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ξαναέγινε επίκαιρο το θέμα, λόγω των ημερών :)







και φυσικά το "χιονισμένο" βίντεο της βόλτας ... :D:D

 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
είναι και σε άλλο thread, με τις "παλιές" αλλά δεν πειράζει ας τις βάλω κι εδώ στις χιονισμένες εδώ ενώσαμε την Περιστέρα με το Χιονοδρομικό Καλαβρύτων, μετά από ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ
πάνε 20 χρόνια και .............................................


To χιονι αυτο που θα δειτε ειναι 15 χρονων
αλλα οποτε θυμαμαι αυτην την Χειμερινη Πανελληνια...κρυωνω!
Αρχες Δεκεμβριου 1999 στο Δασικο χωριο Ελατιας
η φωτο ειναι απο την αποχωρηση και διακρινονται ο φιλος μου ο Τελης απο την Αλεξανδρουπολη
ο Λευτερης ειναι απο την Κομοτηνη με το τσοπερ!
ενω το Africa Twin Club B.Eλλαδος παλευει με τα σχοινια και τα Τ63 λιγο παρακατω..

respect στους αρχαιους καγκουρες!
30 χρονια πισω στον Προφητη Ηλια πανω απο το Κιουπκιο'ι'

Τωρα με τα ιντερνετ βλεπουμε οποτε θελουμε τυπους που πηρανε λεει κατι χορηγιες απο διαφορους και πηγανε στο Μαγκανταν, στην Ινδια και δεν ξερω κι εγω που. Προσωπικα δεν ζηλεψα ποτε κανεναν απο αυτους. Τωρα που εχω μηχανη, φευγω αυριο το πρωι για οπουδηποτε στη Γη, χωρις και πολλη σκεψη. Οποιος εχει μεγαλωσει ταξιδευοντας με ολους τους τροπους ξερει οτι ειναι ευκολο.
Αυτο που ζηλευω ειναι φωτογραφιες σαν του Πασχαλη και του Δημητρη (και αλλων στο θεμα με τις παλιες φωτογραφιες), που ειναι δεμενες με τη ζωη αυτων που τις βγαζουν, που ειναι κομματι της ζωης τους, που ειναι παρεα με φιλους που μπορει και να εχουν χαθει απο χρονια, που ειναι σε μερη που μπορουν να πανε την Κυριακη που ερχεται και να τα θυμηθουν ολα. Που εβαζαν αλυσιδες στα λαστιχα πριν εφευρεθει ο ορος adv και οι λοιπες ιστοριες. Που βλεπουν στις φωτο οτι οι μηχανες ειναι κομματι απο τις σαρκες τους. Αυτα ειναι τα ουσιαστικα, τα σημαντικα, τα ζηλευτα. Τα υπολοιπα ( αυτα που βαζουν δηλαδη το Μαγκανταν και σια πανω απο κει που πρεπει να μπει) τα βλεπω δικαιολογιες και χιμαιρες για ανθρωπους που δεν μπορεσαν να βρουν την ακρη με τον εαυτο τους εκει που πρεπει, στο σπιτι τους δηλαδη. Τα λεει και ο Καβαφης αν δεν πιστευετε εμενα:)
Και τα γραφει αυτα ενας ανθρωπος που σχεδιαζει τα επομενα 5-10 χρονια να παει σε καμια 40αρια καινουργιες χωρες με τη μηχανη σε 4-5 ηπειρους. Οπου και να παω, αν παω, εγω αυτα θα συνεχιζω να ζηλευω.
Μεταμεσονυκτιες αμπελοφιλοσοφιες ειναι ο τιτλος αυτου του ποστ, μην ξεχασω!
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Τωρα με τα ιντερνετ βλεπουμε οποτε θελουμε τυπους που πηρανε λεει κατι χορηγιες απο διαφορους και πηγανε στο Μαγκανταν, στην Ινδια και δεν ξερω κι εγω που. Προσωπικα δεν ζηλεψα ποτε κανεναν απο αυτους. Τωρα που εχω μηχανη, φευγω αυριο το πρωι για οπουδηποτε στη Γη, χωρις και πολλη σκεψη. Οποιος εχει μεγαλωσει ταξιδευοντας με ολους τους τροπους ξερει οτι ειναι ευκολο.
Αυτο που ζηλευω ειναι φωτογραφιες σαν του Πασχαλη και του Δημητρη (και αλλων στο θεμα με τις παλιες φωτογραφιες), που ειναι δεμενες με τη ζωη αυτων που τις βγαζουν, που ειναι κομματι της ζωης τους, που ειναι παρεα με φιλους που μπορει και να εχουν χαθει απο χρονια, που ειναι σε μερη που μπορουν να πανε την Κυριακη που ερχεται και να τα θυμηθουν ολα. Που εβαζαν αλυσιδες στα λαστιχα πριν εφευρεθει ο ορος adv και οι λοιπες ιστοριες. Που βλεπουν στις φωτο οτι οι μηχανες ειναι κομματι απο τις σαρκες τους. Αυτα ειναι τα ουσιαστικα, τα σημαντικα, τα ζηλευτα. Τα υπολοιπα ( αυτα που βαζουν δηλαδη το Μαγκανταν και σια πανω απο κει που πρεπει να μπει) τα βλεπω δικαιολογιες και χιμαιρες για ανθρωπους που δεν μπορεσαν να βρουν την ακρη με τον εαυτο τους εκει που πρεπει, στο σπιτι τους δηλαδη. Τα λεει και ο Καβαφης αν δεν πιστευετε εμενα:)
Και τα γραφει αυτα ενας ανθρωπος που σχεδιαζει τα επομενα 5-10 χρονια να παει σε καμια 40αρια καινουργιες χωρες με τη μηχανη σε 4-5 ηπειρους. Οπου και να παω, αν παω, εγω αυτα θα συνεχιζω να ζηλευω.
Μεταμεσονυκτιες αμπελοφιλοσοφιες ειναι ο τιτλος αυτου του ποστ, μην ξεχασω!
και γω σαν μικρό παιδί. ..ζηλεύω αυτές τις φωτογραφίες!!!
Γιατί είναι αληθινές και γιατί έπιασαν 2 δάχτυλα σκόνη απ την ιστορία που κουβαλούν.....
και τώρα που είναι επίκαιρες. ... γιατί χιόνισε και όχι γιατί ήρθε η κόκα κόλα να σπόνσοραρει ένα με μέγα ταξιδιωτικό....
ξεθάφτηκαν..
από τους επίτιδιους αυτούς παλιό χαρακτήρες.....

ρε μπαγασες. .ξέρετε να ξεσκονίζεται την μνήμη σας και να γιαλιζετε τα ματάκια μας....


ευγε
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Τωρα με τα ιντερνετ βλεπουμε οποτε θελουμε τυπους που πηρανε λεει κατι χορηγιες απο διαφορους και πηγανε στο Μαγκανταν, στην Ινδια και δεν ξερω κι εγω που. Προσωπικα δεν ζηλεψα ποτε κανεναν απο αυτους. Τωρα που εχω μηχανη, φευγω αυριο το πρωι για οπουδηποτε στη Γη, χωρις και πολλη σκεψη. Οποιος εχει μεγαλωσει ταξιδευοντας με ολους τους τροπους ξερει οτι ειναι ευκολο.
Αυτο που ζηλευω ειναι φωτογραφιες σαν του Πασχαλη και του Δημητρη (και αλλων στο θεμα με τις παλιες φωτογραφιες), που ειναι δεμενες με τη ζωη αυτων που τις βγαζουν, που ειναι κομματι της ζωης τους, που ειναι παρεα με φιλους που μπορει και να εχουν χαθει απο χρονια, που ειναι σε μερη που μπορουν να πανε την Κυριακη που ερχεται και να τα θυμηθουν ολα. Που εβαζαν αλυσιδες στα λαστιχα πριν εφευρεθει ο ορος adv και οι λοιπες ιστοριες. Που βλεπουν στις φωτο οτι οι μηχανες ειναι κομματι απο τις σαρκες τους. Αυτα ειναι τα ουσιαστικα, τα σημαντικα, τα ζηλευτα. Τα υπολοιπα ( αυτα που βαζουν δηλαδη το Μαγκανταν και σια πανω απο κει που πρεπει να μπει) τα βλεπω δικαιολογιες και χιμαιρες για ανθρωπους που δεν μπορεσαν να βρουν την ακρη με τον εαυτο τους εκει που πρεπει, στο σπιτι τους δηλαδη. Τα λεει και ο Καβαφης αν δεν πιστευετε εμενα:)
Και τα γραφει αυτα ενας ανθρωπος που σχεδιαζει τα επομενα 5-10 χρονια να παει σε καμια 40αρια καινουργιες χωρες με τη μηχανη σε 4-5 ηπειρους. Οπου και να παω, αν παω, εγω αυτα θα συνεχιζω να ζηλευω.
Μεταμεσονυκτιες αμπελοφιλοσοφιες ειναι ο τιτλος αυτου του ποστ, μην ξεχασω!
και γω σαν μικρό παιδί. ..ζηλεύω αυτές τις φωτογραφίες!!!
Γιατί είναι αληθινές και γιατί έπιασαν 2 δάχτυλα σκόνη απ την ιστορία που κουβαλούν.....
και τώρα που είναι επίκαιρες. ... γιατί χιόνισε και όχι γιατί ήρθε η κόκα κόλα να σπόνσοραρει ένα με μέγα ταξιδιωτικό....
ξεθάφτηκαν..
από τους επίτιδιους αυτούς παλιό χαρακτήρες.....

ρε μπαγασες. .ξέρετε να ξεσκονίζεται την μνήμη σας και να γιαλιζετε τα ματάκια μας....


ευγε
Πραγματικά τα είπατε όλα! Απλώς θα ήθελα να προσθέσω και εγώ ότι, όσο προχωράει οι τεχνολογία σε όλα τα θέματα της. Σε οποιοδήποτε τομέα της όπως φυσικά και για τη μοτοσικλέτα. Σου δημιουργεί, μία ασφάλεια έτσι ώστε να επιτύχεις το σκοπό σου...αλλά ταυτόχρονα, και μια ανασφάλεια. Ασφάλεια σου δημιουργεί έτσι ώστε, να απλοποιεί το σκοπό σου Και να σου δημιουργεί μια ψυχολογική τόνωση έτσι ώστε, να πιστεύεις ότι ακόμα κι εσύ μπορείς να τα καταφέρεις.... Και μία ανασφάλεια έτσι ώστε, αν δεν αγοράσεις και δεν πληρώσεις τα αγαθά που σου προσφέρει, να πιστεύεις ότι είναι αδύνατο να μπορέσεις Να επιτύχεις τον οποιο σου στοχο... Αυτός είναι ο σκοπός της τεχνολογίας από τη μία να σε διευκολύνει, και από την άλλη να σε ξεπαραδιαζει... Παλιότερα που δεν υπήρχαν όλ' αυτά ήταν πιο απλά τα πράγματα. Αν έχεις ψυχή πήγαινες αν δεν είχες δεν πηγαίνεις... Πλέον όμως είναι αρκετά πιο πολύπλοκα...
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
To χιονι αυτο που θα δειτε ειναι 15 χρονων
αλλα οποτε θυμαμαι αυτην την Χειμερινη Πανελληνια...κρυωνω!
Αρχες Δεκεμβριου 1999 στο Δασικο χωριο Ελατιας
η φωτο ειναι απο την αποχωρηση και διακρινονται ο φιλος μου ο Τελης απο την Αλεξανδρουπολη
ο Λευτερης ειναι απο την Κομοτηνη με το τσοπερ!
ενω το Africa Twin Club B.Eλλαδος παλευει με τα σχοινια και τα Τ63 λιγο παρακατω..

απο την ιδια πανελληνια με το μαχιμο TTR :D

:)
 
Top Bottom