Χιονισμένη Καταδρομική

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R


το εχεις 'χασει'.............εντελως:friendship:
Φίλε, η καθημερινότητα της οικογένειας και της δουλειάς δε μου αφήνει πολλά περιθώρια ελευθερίας. Έτσι, όταν είναι να κάνω το χόμπι μου, προσπαθώ να το διασκεδάσω, όσο γίνεται περισσότερο. Τις φώτος τις βάζω και εδώ ως πρόσκληση-πρόκληση προς άλλους μοτοσυκλετιστές, να βγουν, να χαρούν και αυτοί κάθε εποχή και τεραίν και να απολαύσουν το μικρό ή μεγάλο τους ταξίδι αντί να εγκλωβίζονται στη ρουτίνα και όχι μόνο. Όσο μπορεί ο καθένας, όπου μπορεί ο καθένας, ποιος είμαι εγώ άλλωστε που θα κρίνω. Με μπόλικο κέφι όμως και διάθεση να ρουφήξει τη στιγμή. Ο χρόνος περνάει αστραπιαία και, όπως όλα τα ταξίδια, το ταξίδι της ζωής έχει κάποια στιγμή το τέλος του.

Και εγώ θέλω να απολαμβάνω όλα μου τα ταξίδια. ;)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μπράβο ρε παιδιά είστε απίστευτη λέμε! Για άλλη μια φορά μου δώσατε να καταλάβω, ότι αν έχεις την κατάλληλη μηχανή, αλλά φυσικά και την απαιτούμενη δόση τρέλας όπως, και την απαιτούμενη εμπειρία, Μπορεί να ζήσεις την μεγαλύτερη περιπέτεια μόλις λίγα χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι σου, χωρίς να χρειαστεί να ταξιδέψεις ως τα πέρατα της γης για να την βρεις....
Κι όμως φίλε. Δε χρειάζεται ούτε η "κατάλληλη" μηχανή ούτε η τρομερή εμπειρία για να ζήσεις την περιπέτεια. (την οποία όντως, μπορεί να τη βρεις στα πάτρια εδάφη, όπως ανακάλυψες και εσύ με τη "βόλτα" που έκανες στα εδάφη της Ελλάδος)



Εγώ τουλάχιστον είχα το κράνος σωστά φορεμένο! ;)

 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Συμφωνω με τον φιλο και συντροχο Νικο @Markas οτι χρειαζεται υγειης τρελα και οχι το καταλληλοτερο μηχανακι για να μπορεις να την πραγματοποιησεις.
Εμεις ειμαστε τυχεροι γιατι το νησι μας προσφερει απλοχερα πολλες συγκινησεις.Θαλλασα,βουνο,χιονι,λασπη,ασφαλτο,χωμα,λασπες,αμμουδιες....
Περασαμε υπεροχα και ανηπομονω να ξανα παμε συντομα και με μεγαλυτερη παρεα.Μην πεφτουμε μονο εμεις...Χαχαχα...
Παραθετω μερικες φωτο απο την δικη μου "οπτικη"...
Και στην επομενη με το καλο κυριοι :)



Live to Ride,Ride to Live!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Λοιπόν, μιας και δε νομίζω πως αξίζει να ανοίξω καινούργια ιστορία…
Ξαναπήγαμε στα χιόνια!
Σάββατο ήταν η προηγούμενη, την επόμενη Παρασκευή ήταν αυτή η φορά. Στο ενδιάμεσο έριξε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ χιόνια, αφού δυσκολεύτηκα να πείσω το Γιώργη να έρθει! Κρουσώνας, λίγο πριν την Αγία Ειρήνη. Τα χιόνια πληθαίνουν πολύ απότομα, όσο ανεβαίνουμε υψόμετρο. Ευτυχώς που είναι κάπως μαλακό ακόμα.









 
Reactions: yns

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ο δρόμος για το λιβάδι είναι κλειστός. Η ΕΜΑΚ μάλιστα αναγκάστηκε να στείλει πεζοπόρο τμήμα για να πάει φάρμακα σε κάποιους αποκλεισμένους όσο ένα γκρειντερ ερπυστριοφόρο πολεμάει να σκαρφαλώσει.













 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
ΠΟΛΥ χιόνι και ναι μεν το γκρέιντερ έχει περάσει και πατήσει το χιόνι, αυτό που μένει κάτω όμως γλιστράει σα πάγος για εμάς ενώ οι μηχανές αγκομαχούν και σκάβουν για να ανέβουν την ανηφόρα. Πολύ τυραννία. Στάση λοιπόν κα ι επιστροφή στον κάμπο, μα τελικά υπάρχει και εκεί άφθονο χιόνι. Απέναντι, τα Λασιθιώτικα Βουνά.





Ηράκλειο

 
Reactions: yns

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τελικά καταλήξαμε. 10-20 πόντους χιόνι είναι το καλύτερο, πιο διασκεδαστικό στην οδήγηση, ακόμα και ανηφόρα. Για περισσότερο χιόνι, μόνο κατηφόρα παρακαλώ!























 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Η βόλτα ήταν σχετικά σύντομη και κουραστική. Πολλοί δρόμοι ήταν κλειστοί από 1+ μέτρο χιονιά, άλλοι πολύ μεγάλη ταλαιπωρία για να τους φτάσουμε μέχρι τέλους ενώ για εντούρο σε χωράφια ούτε λόγος, πολύ λάσπη και κρυμμένα εμπόδια. Αφήσαμε όμως αρκετούς χωματόδρομους υποψήφιους για πέρασμα την επόμενη φορά που ελπίζω να είναι πάλι σύντομα.





Και την άλλη με το καλό λοιπόν.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα πάνω - κάτω. ...στην κυριολεξία.
Παιδική χαρά για εσάς βέβαια. ...

Σταλθηκε απο advφον!!!
 
Top Bottom