Χορταστική Κυριακάτικη βόλτα στην κεντρική Πελλοπόνησο (Ίσως και μίνι review του Tracer).

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σύμφωνα με το ΜΟΤΟ, το δεύτερης γενιάς έχει πιο κοντό τιμόνι και πιο μικρές χούφτες.


Επίσης, πόσα κιλά (έστω διψήφια/τριψήφια) είσαι και σου φάνηκε μαλακό υπό πίεση;
Διόρθωσα το ποστ που έκανες παράθεση, έκανα λάθος στη διατύπωση.
Μαζί με εξοπλισμό είμαι σχεδόν στα 120.
Υπ'όψην ότι δεν έχω ρυθμίσει sag γιατί δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ, αλλά γενικά ακούω παράπονα για μαλακά ελατήρια, οστόσο κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ο κόσμος έχει γενικά την ιδιότητα να αντιγράφει. Τα μισά tracer που παρακολουθώ, έχουν αλλάξει τις αναρτήσεις της μοτό σε ohlins.
Και θέλω να τους ρωτήσω, πριν κάνουν την αλλαγή, είχαν ρυθμίσει τις ΚΥΒ με το σωστό sag? Είχαν παίξει με τις ρυθμίσεις συμπίεσης και επαναφοράς? Τα έκαναν όλα αυτά και δεν τους κάλυψε το μαμά set up και έτσι αποφάσισαν να βελτιώσουν τις αναρτήσεις με ohlins? (σχεδόν 1500 ευρώ).
Πρόσεχε, δε λέω ότι δεν χρειάζεται η αναβάθμιση, απλά λέω ότι πριν την κάνεις, έχεις δοκιμάσει το μαμα σετάπ?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Διόρθωσα το ποστ που έκανες παράθεση, έκανα λάθος στη διατύπωση.
Μαζί με εξοπλισμό είμαι σχεδόν στα 120.
Υπ'όψην ότι δεν έχω ρυθμίσει sag γιατί δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ, αλλά γενικά ακούω παράπονα για μαλακά ελατήρια, οστόσο κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ο κόσμος έχει γενικά την ιδιότητα να αντιγράφει. Τα μισά tracer που παρακολουθώ, έχουν αλλάξει τις αναρτήσεις της μοτό σε ohlins.
Και θέλω να τους ρωτήσω, πριν κάνουν την αλλαγή, είχαν ρυθμίσει τις ΚΥΒ με το σωστό sag? Είχαν παίξει με τις ρυθμίσεις συμπίεσης και επαναφοράς? Τα έκαναν όλα αυτά και δεν τους κάλυψε το μαμά set up και έτσι αποφάσισαν να βελτιώσουν τις αναρτήσεις με ohlins? (σχεδόν 1500 ευρώ).
Πρόσεχε, δε λέω ότι δεν χρειάζεται η αναβάθμιση, απλά λέω ότι πριν την κάνεις, έχεις δοκιμάσει το μαμα σετάπ?
Στην παγίδα έχει πέσει πολύς κόσμος. Με τι ελατήριο έρχεται το νέο Ohlins "δεν ξέρω, αλλά είναι Ohlins άρα είναι καλό" ή "αυτό που προτείνει η εταιρία" το οποίο για πόσα κιλά αναβάτη είναι "δεν ξέρω, είναι Ohlins όμως αμφισβητείς τους καλύτερους;". Ακούς και το "τα ελατήρια δουλεύουν αλλιώς σε κάθε αμορτισέρ" και καις το πτυχίο σου και εντάξει παιδιά ό,τι πείτε.

Σε άλλο φόρουμ είχε ανεβάσει κάποιος ένα βίδεο, στο οποίο φαινόταν ότι κουνούσε μόνος του το τιμόνι γιατί δεν έφτανε τον συμπλέκτη (Frodo hands syndrome) και στην συνέχεια το στραγγάλιζε από δύναμη. Παραπονιόταν ότι το tracer σε κάθε αλλαγή γίνεται ασταθές... Γελάω ακόμα, δεν θυμάμαι αν έσωσα κάπου το βίντεο όμως.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στην παγίδα έχει πέσει πολύς κόσμος. Με τι ελατήριο έρχεται το νέο Ohlins "δεν ξέρω, αλλά είναι Ohlins άρα είναι καλό" ή "αυτό που προτείνει η εταιρία" το οποίο για πόσα κιλά αναβάτη είναι "δεν ξέρω, είναι Ohlins όμως αμφισβητείς τους καλύτερους;". Ακούς και το "τα ελατήρια δουλεύουν αλλιώς σε κάθε αμορτισέρ" και καις το πτυχίο σου και εντάξει παιδιά ό,τι πείτε.

Σε άλλο φόρουμ είχε ανεβάσει κάποιος ένα βίδεο, στο οποίο φαινόταν ότι κουνούσε μόνος του το τιμόνι γιατί δεν έφτανε τον συμπλέκτη (Frodo hands syndrome) και στην συνέχεια το στραγγάλιζε από δύναμη. Παραπονιόταν ότι το tracer σε κάθε αλλαγή γίνεται ασταθές... Γελάω ακόμα, δεν θυμάμαι αν έσωσα κάπου το βίντεο όμως.
Υπάρχει γενικά μια σχετική παραπληροφόρηση για το συγκεκριμένο θέμα, ειδικά στο facebook που γίνεται τσίρκο.
Δεν αντιλέγω ότι σε βαριούς αναβάτες ίσως τα εργοστασιακά ελατήρια είναι ανεπαρκή. Σε περιπτώσεις δικάβαλου, διβάλιτσου δε, ίσως το πρόβλημα να διογκώνεται και το μηχανάκι να χρειάζεται όντως μια αναβάθμιση στα ελατήριά του. Θυμίζω πως το μπροστινό έχει προοδευτικά ελατήρια, πράγμα που είναι κοκκινο πανί για ορισμένους. Μην ξεχνάμε όμως ότι η Yamaha έβγαλε ένα μηχανάκι το οποίο είναι καθημερινής χρήσης και το προοδευτικό ελατήριο είναι πιο all rounder, πιο user friendly για τον μέσο αναβάτη.
Άσε που και να θές να το αναβαθμίσεις, αλλάζεις ελατήρια, παίζεις λίγο και με το ιξώδες και βουαλά. Δε χρειάζεται να σκάσεις 1,5 χιλιάρικο (νομίζω κοστίζει παραπάνω) για ένα πλήρες σεταπ της ohlins.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το Tracer της 2ης γενιάς έχει διαφορετική γεωμετρία από αυτό της 1ης, δηλ μακρύτερο ψαλίδι 6εκ και κοντύτερο τιμόνι 11 εκ.
Το μακρύτερο ψαλίδι βοηθάει στην σταθερότητα στις υψηλές ταχύτητες και το κοντύτερο τιμόνι στην ευελιξία κυρίως ανάμεσα στα αυτοκίνητα.

Βλέπω ότι έχεις 990 και για να είμαι ειλικρινής δε θα έδινα το 990 για να πάω στο Tracer εκτός αν το ήθελα μόνο για άσφαλτο.
Το 990 είναι πολεμικό μηχανάκι, έχει εντελώς διαφορετική φιλοσοφία με το Tracer, δε νομίζω ότι μπορείς να τα συγκρίνεις.
Ειναι σαν τις γυναίκες, που η μία είναι αμαζόνα και σου ξυπνάει άγρια ένστικτα αλλά δε συμβιβάζεται με απλά αρσενικά, και η άλλη είναι ένα καλλιγραμμο κοριτσι, που κάλλιστα θα μπορούσες να ζήσεις μια ζωή μαζί του, χωρίς να σου στερεί τις συγκινήσεις που χρειάζεσαι κατά καιρούς.
To 990 έφυγε. Καλώς ή κακώς. Μου άρεσε, φχαριστήθηκα τα περίπου 4000χλμ που έκανα αλλά από την πρώτη στιγμή ήθελα κάτι πιο στρητ και πιο καινούργιο. Χώμα δεν πάω, το σκέφτηκα αλλά λυπόμουν το μηχανάκι. Ήταν πάντως μια ευχάριστη έκπληξη για μένα και βρίσκω, τελικά, λογικό γιατί έχει ακόμα ζήτηση σαν μτχ.

Δεν σου χαλάω άλλο το ταξιδιωτικό σου θέμα με review μοτοσυκλετών, όταν κάποια στιγμή κατέβεις προς τα κάτω πάλι, κάνε μια γκαζιά επιπλέον και πέρνα από το Γεωργίτσι να κάτσεις κάτω από τον πλάτανο να πιείς καφεδάκι, να απολαύσεις άπλετη θέα από το χωρίο στον κάμπο της Πελλάνας και τον Πάρνωνα απέναντι. Επιπλεόν μπόνους διαδρομή για την ΕΟ Σπάρτης-Καλαμάτας μέσα από τα έλατα!
 

Nikkyo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα Χαλάνδρι
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Bmw f800gs
Φανταστικες ΦΩΤΟ. πραγματικα με ταξιδεψαν.
πολυ ωραιος ο γραπτος σου λογος και πραγματικα λες γαι το TRACER οσα ακριβως κανει. πριν αλλαξεις αναρτησεις ΡΥΘΜΙΣΕ.αλλα μηχανακι μετα ΑΛΛΟ και αλλο φρεναρισμα.εχω το απλο του 2019.οσο γαι αυτο που λες γαι τα χαμηλα δικαβαλος εχει μεγαλο κενο 2000-3500.μονο στο Α mode διορθωνει λιγο.μαλλον θα φλασαρω συντομα.
αλλα εκει που με ισοπεδωσες ηταν με τον Clint Mansel......λιγοι τον ξερουν και ακομα πιο λιγοι τον καταλαβαινουν.
καλο απογευμα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φανταστικες ΦΩΤΟ. πραγματικα με ταξιδεψαν.
πολυ ωραιος ο γραπτος σου λογος και πραγματικα λες γαι το TRACER οσα ακριβως κανει. πριν αλλαξεις αναρτησεις ΡΥΘΜΙΣΕ.αλλα μηχανακι μετα ΑΛΛΟ και αλλο φρεναρισμα.εχω το απλο του 2019.οσο γαι αυτο που λες γαι τα χαμηλα δικαβαλος εχει μεγαλο κενο 2000-3500.μονο στο Α mode διορθωνει λιγο.μαλλον θα φλασαρω συντομα.
αλλα εκει που με ισοπεδωσες ηταν με τον Clint Mansel......λιγοι τον ξερουν και ακομα πιο λιγοι τον καταλαβαινουν.
καλο απογευμα
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Συνήθως το δουλεύω στο STD, αλλά όταν με πιάνουν τα διαόλια μου το γυρνάω στο Mode A και πραγματικά είναι άλλο μηχανάκι.

Έχω στο πρόγραμμα όταν προλάβω, να ρυθμίσω τις αναρτήσεις για τα κιλά μου και εκεί θα δω το στήσιμο του.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
To 990 έφυγε. Καλώς ή κακώς. Μου άρεσε, φχαριστήθηκα τα περίπου 4000χλμ που έκανα αλλά από την πρώτη στιγμή ήθελα κάτι πιο στρητ και πιο καινούργιο. Χώμα δεν πάω, το σκέφτηκα αλλά λυπόμουν το μηχανάκι. Ήταν πάντως μια ευχάριστη έκπληξη για μένα και βρίσκω, τελικά, λογικό γιατί έχει ακόμα ζήτηση σαν μτχ.

Δεν σου χαλάω άλλο το ταξιδιωτικό σου θέμα με review μοτοσυκλετών, όταν κάποια στιγμή κατέβεις προς τα κάτω πάλι, κάνε μια γκαζιά επιπλέον και πέρνα από το Γεωργίτσι να κάτσεις κάτω από τον πλάτανο να πιείς καφεδάκι, να απολαύσεις άπλετη θέα από το χωρίο στον κάμπο της Πελλάνας και τον Πάρνωνα απέναντι. Επιπλεόν μπόνους διαδρομή για την ΕΟ Σπάρτης-Καλαμάτας μέσα από τα έλατα!
Ωραίος μέρος μου έκανες πάσα και θα προσπαθήσω να το τιμήσω σύντομα!
Να είσαι καλά!
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Πολύ ωραία βόλτα και πανέμορφες φωτογραφίες.Παρ' ότι τα μέρη αυτά τα έχω πολυταξιδεμενα (Καλαματιανός γαρ) η περιγραφή σου τους δίνει άλλο αέρα!
ΥΓ1 Τον Κολοσούρτη την επόμενη φορά δοκίμασε τον ανάποδα,σε ανάβαση.

ΥΓ2 το nik σου τα σπάει.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Πολύ ωραία βόλτα και πανέμορφες φωτογραφίες.Παρ' ότι τα μέρη αυτά τα έχω πολυταξιδεμενα (Καλαματιανός γαρ) η περιγραφή σου τους δίνει άλλο αέρα!
ΥΓ1 Τον Κολοσούρτη την επόμενη φορά δοκίμασε τον ανάποδα,σε ανάβαση.

ΥΓ2 το nik σου τα σπάει.
ρε καλος τον Νικολα!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πολύ ωραία βόλτα και πανέμορφες φωτογραφίες.Παρ' ότι τα μέρη αυτά τα έχω πολυταξιδεμενα (Καλαματιανός γαρ) η περιγραφή σου τους δίνει άλλο αέρα!
ΥΓ1 Τον Κολοσούρτη την επόμενη φορά δοκίμασε τον ανάποδα,σε ανάβαση.

ΥΓ2 το nik σου τα σπάει.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Νικόλα.
Τον Κολοσούρτη τον έχω κάνει καμιά 10αριά φορες πάνω κάτω, χαχαχα, είναι το αγαπημένο μου σημείο.
Μία από αυτές ήταν στο φετινό οδοιπορικό της παρέας του Λεωνιδίου, οπού με έπιασε μια καλή ο Γκαύρος.



Μάλιστα μιλήσαμε για 3 δλ στην Καρυά, όπου η ομάδα μας σταμάτησε για καφέ.

Παρακάτω εξηγώ για το nickname.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Γιάννη απίστευτος γραπτός λόγος, πολύ ωραίες φωτο...
Να σαι καλά ρε άρχοντα να βολτάρεις, και να μας ξεσηκωνεις όλους όπως μόνο εσύ ξέρεις :)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιάννη απίστευτος γραπτός λόγος, πολύ ωραίες φωτο...
Να σαι καλά ρε άρχοντα να βολτάρεις, και να μας ξεσηκωνεις όλους όπως μόνο εσύ ξέρεις :)
Να'σαι καλά ρε Σώτο! :friendship:
Δεν ξεσηκώνω κανέναν, υπάρχει η φλόγα μέσα μας φίλε, σε άλλους φουντώνει τώρα, σε άλλους μετά.
Το θέμα είναι να σιγοκαίει και να μη σβήσει.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το Tracer της 2ης γενιάς έχει διαφορετική γεωμετρία από αυτό της 1ης, δηλ μακρύτερο ψαλίδι 6εκ και κοντύτερο τιμόνι 11 εκ.
Το μακρύτερο ψαλίδι βοηθάει στην σταθερότητα στις υψηλές ταχύτητες και το κοντύτερο τιμόνι στην ευελιξία κυρίως ανάμεσα στα αυτοκίνητα.

Βλέπω ότι έχεις 990 και για να είμαι ειλικρινής δε θα έδινα το 990 για να πάω στο Tracer εκτός αν το ήθελα μόνο για άσφαλτο.
Το 990 είναι πολεμικό μηχανάκι, έχει εντελώς διαφορετική φιλοσοφία με το Tracer, δε νομίζω ότι μπορείς να τα συγκρίνεις.
Ειναι σαν τις γυναίκες, που η μία είναι αμαζόνα και σου ξυπνάει άγρια ένστικτα αλλά δε συμβιβάζεται με απλά αρσενικά, και η άλλη είναι ένα καλλιγραμμο κοριτσι, που κάλλιστα θα μπορούσες να ζήσεις μια ζωή μαζί του, χωρίς να σου στερεί τις συγκινήσεις που χρειάζεσαι κατά καιρούς.
Εκπλησσομαι βρε φιλε....οχι για την ωραια διαδρομη κ μερη που γνωρισες.....αυτο το περιμενα !!!!!
Αυτο που δεν ηξερα.....τα πολλα ταλεντα που εχεις !!!!
Κ φωτογραφος....κ ρομαντικος...κ ποιητης....καλος στο γραπτο λογο.....αλλα κ συμβουλος σχεσεων (Ασκητης).....ποσο καλος πια....χαχαχα !!!!!
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Τα Κείμενα , τα οδοιπορικά , οι βόλτες & οι φωτογραφιες σου
Ήταν - Είναι + θα είναι Πάντα Υψηλού Επιπέδου Γιάννη !

Eστιάζω στον πυρήνα .
Στον άνθρωπο=Εσένα

Είσαι Μοτοσυκλετιστής γνώστης χωρίς να κάνεις επίδειξη.

Ταξιδιώτης και Ιχνηλάτης Γης όσο δεν είσαι στην θάλασσα.

Μετρημένος τι θα πεις πάντα
+ σοβαρός όπου πρέπει
χωρίς σαματά - αντιδικίες
& ανούσια "αξιώματα" .

Συνέχισε με αυτή την Φιλοσοφία + εύχομαι να είσαι Υγιής για να απολαμβάνεις ότι κι κάνεις σαν να είναι πάντα η πρώτη σου φορά !

ΥΓΕΙΑ πάντα + τα λέμε Live ❗
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εκπλησσομαι βρε φιλε....οχι για την ωραια διαδρομη κ μερη που γνωρισες.....αυτο το περιμενα !!!!!
Αυτο που δεν ηξερα.....τα πολλα ταλεντα που εχεις !!!!
Κ φωτογραφος....κ ρομαντικος...κ ποιητης....καλος στο γραπτο λογο.....αλλα κ συμβουλος σχεσεων (Ασκητης).....ποσο καλος πια....χαχαχα !!!!!
:roflmao::roflmao: Σύμβουλος σχέσεων λέει...:roflmao::roflmao:
Να είσαι καλά ρε Πετράν και να χαίρεσαι ότι αγαπάς :friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα Κείμενα , τα οδοιπορικά , οι βόλτες & οι φωτογραφιες σου
Ήταν - Είναι + θα είναι Πάντα Υψηλού Επιπέδου Γιάννη !

Eστιάζω στον πυρήνα .
Στον άνθρωπο=Εσένα

Είσαι Μοτοσυκλετιστής γνώστης χωρίς να κάνεις επίδειξη.

Ταξιδιώτης και Ιχνηλάτης Γης όσο δεν είσαι στην θάλασσα.

Μετρημένος τι θα πεις πάντα
+ σοβαρός όπου πρέπει
χωρίς σαματά - αντιδικίες
& ανούσια "αξιώματα" .

Συνέχισε με αυτή την Φιλοσοφία + εύχομαι να είσαι Υγιής για να απολαμβάνεις ότι κι κάνεις σαν να είναι πάντα η πρώτη σου φορά !

ΥΓΕΙΑ πάντα + τα λέμε Live ❗
Γιώργη όταν βρισκόμαστε ανάμεσα σε καλές και γνήσιες ψυχές, γινόμαστε και εμείς το ίδιο αδερφέ μου.
Ομοπλέουμε σε παράλληλες πορτάδες, έχουμε τα ίδια χνώτα και ορτσάρουμε απάνω στον καιρό παρέα, τραβώντας την ίδια μαΐστρα.

Να είσαι καλά να ταξιδεύεις φιλαράκι μου, είτε με τη μοτοσυκλέτα, είτε με την ψυχή σου.

:friendship:
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Μάλιστα μιλήσαμε για 3 δλ στην Καρυά, όπου η ομάδα μας σταμάτησε για καφέ.
Μακάρι Γιάννη να κάτσει κι άλλη περίπτωση να τα πούμε καλύτερα και πιο χαλαρά...

Παρακάτω εξηγώ για το nickname.
...για να αναλύσουμε παραπέρα την ακολουθία Πλειάδες-Ταύρος-Ωρίων και Κύνες του νυχτερινού ουρανού!
 

KostasLC

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Triumph Tiger 900 Rally Pro
Είναι από τα κείμενα που σε κάνουν να σχεδιάσεις το επόμενο ταξίδι/βολτα σου.....
Να είσαι καλά να ταξιδευεις και να μας ταξιδευεις με τα γραπτά και τις φωτογραφίες σου!

Καλορίζικο το Tracer, με πολλά και απολαυστικά χλμ .....(πάλι σε τρικύλινδρο ε? με λαθος logo στο τεποζιτο αλλα δεν πειράζει :D )

ΥΓ. έχω κάνει copy paste διαδρομή και εικόνες στο μυαλό μου, με βλέπω την Κυριακή να πηγαινω έστω και μόνος. Ευχαριστώ!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είναι από τα κείμενα που σε κάνουν να σχεδιάσεις το επόμενο ταξίδι/βολτα σου.....
Να είσαι καλά να ταξιδευεις και να μας ταξιδευεις με τα γραπτά και τις φωτογραφίες σου!

Καλορίζικο το Tracer, με πολλά και απολαυστικά χλμ .....(πάλι σε τρικύλινδρο ε? με λαθος logo στο τεποζιτο αλλα δεν πειράζει :D )

ΥΓ. έχω κάνει copy paste διαδρομή και εικόνες στο μυαλό μου, με βλέπω την Κυριακή να πηγαινω έστω και μόνος. Ευχαριστώ!
Ευχαριστώ Κώστα, θα περάσεις πολύ όμορφα γιατί είναι Εκπληκτικά κομμάτια από την αρχή μέχρι το τέλος (αν εξαιρέσεις την Εθνικη)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καπταιν είσαι ωραίος φίλε,να είσαι καλά πάντα. :)
Ο χώρος αυτός πέρα απο τις βόλτες μας έχει χαρίσει κατι πιο σημαντικό.
Γνωρίσαμε κ θα γνωρίσουμε ανθρώπους.
 
Top Bottom