Χορταστική Κυριακάτικη βόλτα στην κεντρική Πελλοπόνησο (Ίσως και μίνι review του Tracer).

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρωινό, καφεδάκι, τσιγάρο (εγώ δεν το έκοψα) και ταξιδεύω με τοβ γραπτό λόγο αλλά και τις εικόνες!

Υπέροχος!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κι όμως ρε φίλε, έχω κόψει το τσιγάρο 3 χρόνια, αλλά αυτές οι γ@μημενες οι πρωινές τζούρες με τον καφε ακόμα μου λείπουν...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
την επομενη φορα Αμπεμπαμπλομ που θα ξαναπας , να θυμασαι οτι το δασος αυτο , ειναι ερεθιστικο....
να παρεις και το κοριτσι μαζι ... να το ευχαριστηθει....:inlove::inlove::inlove:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος!
Κάποια κομμάτια τα έχω κάνει και εγώ, μου λείπει ο 111 που ακούω τα καλύτερα....

Καλό το Tracer ε? Το σκέφτομαι πολύ σοβάρα, όχι βέβαια για το καινούργιο αλλά το πρώτης γενιάς!
Το Tracer της 2ης γενιάς έχει διαφορετική γεωμετρία από αυτό της 1ης, δηλ μακρύτερο ψαλίδι 6εκ και κοντύτερο τιμόνι 11 εκ.
Το μακρύτερο ψαλίδι βοηθάει στην σταθερότητα στις υψηλές ταχύτητες και το κοντύτερο τιμόνι στην ευελιξία κυρίως ανάμεσα στα αυτοκίνητα.

Βλέπω ότι έχεις 990 και για να είμαι ειλικρινής δε θα έδινα το 990 για να πάω στο Tracer εκτός αν το ήθελα μόνο για άσφαλτο.
Το 990 είναι πολεμικό μηχανάκι, έχει εντελώς διαφορετική φιλοσοφία με το Tracer, δε νομίζω ότι μπορείς να τα συγκρίνεις.
Ειναι σαν τις γυναίκες, που η μία είναι αμαζόνα και σου ξυπνάει άγρια ένστικτα αλλά δε συμβιβάζεται με απλά αρσενικά, και η άλλη είναι ένα καλλιγραμμο κοριτσι, που κάλλιστα θα μπορούσες να ζήσεις μια ζωή μαζί του, χωρίς να σου στερεί τις συγκινήσεις που χρειάζεσαι κατά καιρούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γειά σου ρε Γιάννο! Ωραία πέρασα διαβάζοντας! :friendship:
Γειά σου ρε Στεφανε!
(Ξερω, χρωστάω ένα review, ψήνεται)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μια χαρα βόλτα. Όσοι μπορείτε ταξιδέυτε. Οι υπόλοιποι μέσω των εικόνων κ των αφηγησεών σας.
Ταξιδεύουμε φίλε, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Για εμάς τους περιηγητικους μοτοσυκλετιστες το ταξίδι είναι λύτρωση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
αυτη η διαδρομη την ειχα κανει με τον τιγρη μονο που στην φολοη με επιασε καταιγιδα με κεραυνους μεσα στο δασος και εφυγα απο αρον αρον....
να το χαιρεσαι το τρικυλινδρο!!!
Ευχαριστώ ρε Λιακο.
Γιατί έφυγες ρε φίλε, αυτο το δάσος με βροχη θα είναι το κάτι άλλο.
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Ωραίος ο Γιάννης ! πολύ ώραιος ρε φίλε φωτό και γραπτός λόγος ! Γράφεις και νομίζω ότι διαβάζω τον εαυτό μου και τις σκέψεις μου ! Να σαι καλά να πηγαίνουμε βόλτες νοερά και κάποια στιγμή και από κοντά !
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εντάξει, απολαυστικός. Respect που ότι κάνεις το κάνεις καλά.
Σταμάτα, με κάνεις και κοκκινίζω.

Ευχαριστώ Νατάσσα, έχεις και εσύ το μικρόβιο της περιήγησης και αυτό από μόνο του σε κάνει ιδιαίτερο άνθρωπο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
την επομενη φορα Αμπεμπαμπλομ που θα ξαναπας , να θυμασαι οτι το δασος αυτο , ειναι ερεθιστικο....
να παρεις και το κοριτσι μαζι ... να το ευχαριστηθει....
Ο άρχοντας των selfie... :brv:
Respect...:hlb:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Mας ταξίδεψες πάλι Γιάννο. :l2:
Να'σαι πάντα καλά ρε φίλε ,να σεργιανάς όπου γουστάρεις κι αγαπάς.:friendship:
Γειά σου ρε Κωστή, άνθρωπε με μεράκι και μεθοδικοτητα, σπάνια πράγματα στις μέρες μας.
:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος ο Γιάννης ! πολύ ώραιος ρε φίλε φωτό και γραπτός λόγος ! Γράφεις και νομίζω ότι διαβάζω τον εαυτό μου και τις σκέψεις μου ! Να σαι καλά να πηγαίνουμε βόλτες νοερά και κάποια στιγμή και από κοντά !
Σε ευχαριστώ Μιχάλη.
Μη νομίζεις, όλοι όσοι τριγυρναμε έχουμε σχεδόν τα ίδια χνώτα.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μερικες βολτες ειναι κομενες κ ραμενες για εναν καβαλα στ'αλογο ΤΟΥ!
δεν χωρανε πολλοι κ συννενοησεις!
ωραιος Τζωνυ!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
μερικες βολτες ειναι κομενες κ ραμενες για εναν καβαλα στ'αλογο ΤΟΥ!
δεν χωρανε πολλοι κ συννενοησεις!
ωραιος Τζωνυ!
Ετσι Γιώργη.
Το μοναχικό ταξίδι (μοτοσυκλετιστικό ή μη) βιώνεται διαφορετικά, πιο έντονα και με ότι αυτό συνεπάγεται.
 
Reactions: Gus

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το Tracer της πρώτης γενιάς έχει διαφορετική γεωμετρία από αυτό της 2ης, δηλ μακρύτερο ψαλίδι 6εκ και κοντύτερο τιμόνι 11 εκ.
Σύμφωνα με το ΜΟΤΟ, το δεύτερης γενιάς έχει πιο κοντό τιμόνι και πιο μικρές χούφτες.


Επίσης, πόσα κιλά (έστω διψήφια/τριψήφια) είσαι και σου φάνηκε μαλακό υπό πίεση;
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστώ ρε Λιακο.
Γιατί έφυγες ρε φίλε, αυτο το δάσος με βροχη θα είναι το κάτι άλλο.
Και με κεραυνούς το κάτι άλλο ήταν.....

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom