Χουφτες 990 adventure.

Mtzoulis

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
Ktm 990 s
Καλησπερα στην ομαδα !

Μετα απο μια χαζοπτωση στο βουνο η αριστερη μαμα χουφτα εσπασε οποτε εδω ειναι που χρειαζομαι την βοηθεια σας !
Τι χούφτες προτεινεται ? Να ξαναβαλω τις μαμα η να παω για καποια aftermarket ?
Ευχαριστώ εκ των προτερων !:stm:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Καλησπερα στην ομαδα !

Μετα απο μια χαζοπτωση στο βουνο η αριστερη μαμα χουφτα εσπασε οποτε εδω ειναι που χρειαζομαι την βοηθεια σας !
Τι χούφτες προτεινεται ? Να ξαναβαλω τις μαμα η να παω για καποια aftermarket ?
Ευχαριστώ εκ των προτερων !:stm:
Αν έχεις σκοπό να ξανά πέσεις πάρε ενισχυμένες με σίδερο από μέσα :p :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Σωστος! Απλα , επειδη λογικα θα τν.ξαναφαω για.αυτο σκεφτομαι με σιδερο απο μεσα .
Καλημέρα , σκέψου ότι με τις σιδερένιες γλυτώνεις και τη μανετα, που είτε φρένου είναι είτε συμπλέκτη υπάρχει περίπτωση να σε αφησει στο βουνό μια τέτοια άτυχια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Πολύ ποιοτικές οι παραπάνω χούφτες. Είναι κατασκευής barkbusters που τις δίνει στην sw motech. Για χωμάτινες εξορμήσεις θα σου τις πρότεινα, με τα πλαστικά vps της barkbusters που εφαρμόζουν τέλεια στις μπάρες αλουμινίου μιας και είναι ιδια εταιρεία.

Έρχονται μαζί με τις μαύρες προεκτάσεις, βγαίνουν και σε άλλα χρώματα

 
Τελευταία επεξεργασία:

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να τις παραγγηλεις από sw motech η από κάποιο αντιπρόσωπο τους εδώ στην Ελλάδα. Παρόλο που η barkbusters φτιάχνει τις χούφτες της sw motech, η motech στην Γερμανία σταμάτησε να είναι επίσημος αντιπρόσωπος τους.Αυτο πρακτικά σημαίνει ότι δεν μπορεί να στείλει κωδικό barkbusters εκτός Γερμανίας. Βέβαια ο @tripper μπορεί να σε κατατοπίσει καλύτερα για τα προϊόντα της sw motech
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
+1 στις Burkbusters κι απο μενα για την αντοχη τους ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!!:friendship:Προσοχη αυτες που ειναι 2 ποστ παραπανω ειναι με κωδικο VPS
Προσφατα εψαχνα κι εγω αυτη τη λυση αλλά τα 130€ που ηθελα συν οτι εδω Ελλαδα δεν τις εβρισκα κ ηθελα αποξω περιπετειες...βρηκα παλι κ τοποθετησα
τις Touratech...με καλο μεν πλαστικο μα χωρις σιδερο προστασιας και αμα ακουμπανε κατω(βουνο..χωμα...ισον πτωσεις χαλαρα...:D)καποια στιγμη δεν αντεχουν και θες άλλες...ειναι ομως πανεμορφες!:)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αυτές έχω εγώ, είναι με μέταλλο από μέσα και το πλαστικό τους είναι πολύ ανθεκτικό, θα έλεγα καλύτερο από το πλαστικό των εργοστασιακών χουφτών (που και αυτό είναι πολύ καλό).
Είναι της SW-Motech, βασικά της Barkbusters είναι απλά έχει ένα αυτοκόλλητο sw-motech και είναι οι 1ης γενιάς. Αυτές που ανέβασε ο Πάνος είναι οι 2ης γενιάς.
Έχουν επίσης και καλύτερη προστασία από τον αέρα.

 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Of topic

Όποιος έχει το κιτ στήριξης από sw motech μπορεί με 35€ να προσαρμόσει τα πλαστικά barkbusters από motoraid. Έχει κάποια τελευταία κομμάτια στοκ ( τελευταία κομμάτια για τον λόγω που αναφέρθηκε παραπάνω για την sw motech περί αντιπρόσωπου)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@giannis1070 οχι Γιαννη οι δικες σου ειναι οι υπαρχουσες σημερα και ειναι συνεργασια SW motech και burkbusters...τού Πανου ειναι οι VPS και σταματησαν...μονο απ'εξω...
 

Mtzoulis

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
Ktm 990 s
Παιδια σας ευχαριστω για τν βοήθεια ! Αν δεν βρω τις barkbusters οι οποιες μου αρεσαν πολυ , θα δω και για αυτες τις 2 αν ταιριαζουν
http://www.motomarket-shop.gr/off-road/off-road-motosikleta/prostasies-xerion-xoyftes/7354-prostasia-xerion-acerbis-rally-pro-13054-010-portokali

http://www.motomarket-shop.gr/off-road/off-road-motosikleta/prostasies-xerion-xoyftes/6582-prostasia-xerion-acerbis-x-factory-22397-313-mayro-portokali
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παιδια σας ευχαριστω για τν βοήθεια ! Αν δεν βρω τις barkbusters οι οποιες μου αρεσαν πολυ , θα δω και για αυτες τις 2 αν ταιριαζουν
http://www.motomarket-shop.gr/off-road/off-road-motosikleta/prostasies-xerion-xoyftes/7354-prostasia-xerion-acerbis-rally-pro-13054-010-portokali

http://www.motomarket-shop.gr/off-road/off-road-motosikleta/prostasies-xerion-xoyftes/6582-prostasia-xerion-acerbis-x-factory-22397-313-mayro-portokali
Να τις δεις ΠΡΙΝ κλεισεις αγορα πανω στο 990 γιατι τις Acerbis Rally III που δοκιμασα για το 800αρι μου...ΔΕΝ ταιριαζουν αφου στη μια πλευρα ειναι η τρομπα συμπλεκτη κ δεν εχω πιασιμο στο τιμονι...οπότε δεν...κοιταξε το λοιπον αν μπορεις :)
 
Top Bottom