Χρειάζεται 2ο κράνος?

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Σας κάνω την ερώτηση γιατί διχάζομαι μέσα μου.
Έχω ένα κράνος, φορεμένο το πολύ 20 φορές. Το είχα πάρει για να βγάλω το δίπλωμα, μετά πήρα την μηχανή και μέτα από 2-3 μέρες πήρα κράνος.

Είναι ένα MT Stinger δεν έχει σημασία το χρώμα και το κόστος καινούριο είναι 82 ευρώ.

Υπάρχει λόγος να το κρατάω για 2ο (για συνεπιβάτη όταν και αν ανέβει) ή δεν υπάρχει λόγος και το πουλάω?
Το κορίτσι έχει δικό του.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Θα το κρατήσω για κάποιον συνεπιβάτη, εάν χρειαστεί.
Εγώ ένα φοράω, είτε στην πόλη, είτε στο ταξίδι. Έτσι και αλλιώς, μέχρι στιγμής, η καθημερινή μου μετακίνηση, γίνεται με αυτοκίνητο.
Αν και το βλέπω να αλλάζει σύντομα...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Συλλογή τα κάνεις;;; :wacky:
εχω αλλα 2 στις Σπετσες και αλλο 1 στο σπιτι! και εχω χαρισει και κανα δυο! το ενα παντως δεν ειναι δικο μου ειναι της κοπελας,περα απο την πλακα ειναι οι αναγκες της ζωης ενα βουνου,ενα για πιστα ενα καθημερινο ενα παλιο καθημερινο και ενα δωρο καθημερινο!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
εχω αλλα 2 στις Σπετσες και αλλο 1 στο σπιτι! και εχω χαρισει και κανα δυο! το ενα παντως δεν ειναι δικο μου ειναι της κοπελας,περα απο την πλακα ειναι οι αναγκες της ζωης ενα βουνου,ενα για πιστα ενα καθημερινο ενα παλιο καθημερινο και ενα δωρο καθημερινο!
Η Λερναία Ύδρα, λογικά θα είχε λιγότερα κράνη αν "ζούσε" σήμερα!!!! :laugh:
Είσαι ωραίος :happy:!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
εχω αλλα 2 στις Σπετσες και αλλο 1 στο σπιτι! και εχω χαρισει και κανα δυο! το ενα παντως δεν ειναι δικο μου ειναι της κοπελας,περα απο την πλακα ειναι οι αναγκες της ζωης ενα βουνου,ενα για πιστα ενα καθημερινο ενα παλιο καθημερινο και ενα δωρο καθημερινο!
Έξι κράνη για πάρτη σου και ένα για τη γυναίκα!
Ωραίος είσαι ρε! :roflmao::p
 

underground13

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Aprilia dorsoduro 2010
Ένα δεύτερο είναι πάντα χρήσιμο, πχ στην περίπτωση που ανεβάσεις δεύτερο άτομο αλλά κ για σένα αν πχ πλύνεις τα μαξιλαράκια έχεις το αλλο. Εγώ προσωπικά έχω 2 'καλα' ένα στο οποίο εχω φιμε ζελατίνα για χρήση μέρας και ένα ακόμη για βραδυ. Και ένα ακομη για τη γυναίκα, που ανεβαίνει μια φορά το διμηνο

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
τι να το κάνεις το 2ο κράνος 1 είναι αρκετό!χαχαχ


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πόσα μπουφάν, πόσα παντελόνια, πόσες μπότες και πόσα γάντια έχεις;
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
5 μπουφαν , 4 παντελονια , 3 μποτες ,γαντια 3 συρταρια και μια στολη δερματινη ! χαχαχα συν καλτες παπουτσια θωρακες ,ζωνες κλπ κλπ αλλα παιδια 23 χρονια οδηγω οποτε ειναι και λογικο ,γενικα εχω μια μεγαλη ντουλαπα με αυτα μαζι με ποδηλατικα ,ορειβατικα ,δρομικα κλπ ρουχα ,εχω πουλησει κιολας αλλα πραγματικα οσοι οδηγουν πανω απο 10 χρονια πανω κατω τα ιδια θα εχουν
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
5 μπουφαν , 4 παντελονια , 3 μποτες ,γαντια 3 συρταρια και μια στολη δερματινη ! χαχαχα συν καλτες παπουτσια θωρακες ,ζωνες κλπ κλπ αλλα παιδια 23 χρονια οδηγω οποτε ειναι και λογικο ,γενικα εχω μια μεγαλη ντουλαπα με αυτα μαζι με ποδηλατικα ,ορειβατικα ,δρομικα κλπ ρουχα ,εχω πουλησει κιολας αλλα πραγματικα οσοι οδηγουν πανω απο 10 χρονια πανω κατω τα ιδια θα εχουν
Η αλήθεια είναι ότι με τα χρόνια μαζεύεται εξοπλισμός, ειδικά αν παίζεις σε πολλά τερραιν.
Προσωπικά, έχω πλέον αρκετά μπουφάν, 2 κράνη συν ένα εφεδρικό και επίσης μπότες, παντελόνια κτλ . Αν κυκλοφορείς καθημερινά με μοτοσυκλέτα τα χρειάζεσαι μιας και μπορεί να βραχεί κάτι/πλυθεί και να μην προλάβει να στεγνώσει, κάτι να χαλάσει κτλ.
Άρα, ναι χρειάζεται ένα 2ο κράνος :)
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
5 μπουφαν , 4 παντελονια , 3 μποτες ,γαντια 3 συρταρια και μια στολη δερματινη ! χαχαχα συν καλτες παπουτσια θωρακες ,ζωνες κλπ κλπ αλλα παιδια 23 χρονια οδηγω οποτε ειναι και λογικο ,γενικα εχω μια μεγαλη ντουλαπα με αυτα μαζι με ποδηλατικα ,ορειβατικα ,δρομικα κλπ ρουχα ,εχω πουλησει κιολας αλλα πραγματικα οσοι οδηγουν πανω απο 10 χρονια πανω κατω τα ιδια θα εχουν
Εγώ που είμαι πιο μεγάλος, θυμάμαι την εποχή που μηχανές έπαιρναν όσοι δεν είχαν λεφτά για να πάρουν αυτοκίνητο.
 
Top Bottom