Χωμάτινα ελαστικά!

trelos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KTM 990 ADVENTURE
Καλησπερα σε ολους!! Μετα απο καιρο αποφασισα να πουλησω το bmw 1200 adv και να παω σε ενα ktm 990 adv. Θελω λοιπόν να βαλω λαστιχα για χωμα μονο.

Υπαρχουν οι κλασικές λυσεις με Bridgestone ax41 και Michelin wild αλλα κοιταζω για πιο off και θελω τη γνωμη σας για τα Michelin desert race το οποιο αντι για 150/70-18 βγαινει 140/80-18. Θα εχω καποιο θεμα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

trelos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KTM 990 ADVENTURE
Απο μια ερευνα που εκανα σημερα βλεπω οτι δεν υπαρχει τιποτα παρα μονο wild και ενας ax41..
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
κι εγώ θα σου πρότεινα ΜΤ21, δεν ξέρω αν βγαίνουν σε διαστάσεις για το 990.
Βασικά το πίσω, αν βγαίνει τουλάχιστον 140άρι, γιατί 150 δεν βγαίνει, από οσο ξέρω.
Το Desert είναι καταπληκτικό, κυριως off όμως, και το βασικότερο ... το 990 θα το κάνει φιτιλια ...
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
check here


Σου μεταφέρω και την απάντηση μου από αυτό το thread
Φοράω τουλάχιστον 10 χρόνια mt21 στο 990 χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα λάστιχα είναι εξαιρετικά στο χώμα (όχι σε extreme λάσπη, όχι αν ρίχνει καρέκλες την ώρα που είσαι στο βουνό)και αξιοπρεπή στην άσφαλο, δεν μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα ποτε σε βρεγμένο. Δυο η τρία πράγματα που ξέρω γι αυτά, ποτέ δεν ταξίδευα με πάνω από 120-130 κάποιες φορές και με 110(βοηθάει και στην κατανάλωση), πάντα τα έβγαζα καπάκια μετά την βόλτα και περίμεναν για την επόμενη, οι αντοχές τους σε βόλτες 50-50 των 500-600 χιλιομέτρων είναι 3 βόλτες για το πίσω 4 για το μπροστά, εξαρτάται φυσικά και από το χεράκι μας. Το dunlop 908 είναι κάτι που θα δοκίμαζα άνετα είτε με μπροστινό mt21 είτε με το 606.
Προσωπικά πίνω νερό στο όνομα τους και προφανώ δέχομαι και το απαραίτητο δούλεμα...
 
Top Bottom