Χωμάτινα λάστιχα που ξεζαντάρονται

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ανοίγω το θέμα για να μην ψάχνω ξεχωριστά το κάθε λάστιχο
Δεν θέλω να συγκρίνω λάστιχα παρα μόνο να μοιραστούμε ποιά ξεζαντάρονται με βασικά εργαλεία.

Εμπειρία : Το mitas E07+ ξεζαντάρεται

Ερώτηση: το mitas E-09 και το Ε-10 απλη έκδοση ξεζαντάρεται;
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Το ANAKEE wild το χει προσπαθήσει κανείς;
Ισχύει οτι δεν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Το ANAKEE wild το χει προσπαθήσει κανείς;
Ισχύει οτι δεν;
Eχω κάνει Μεγαλόπολη - Κόρινθο από εθνική με 80 χιλιόμετρα με σκασμενο λάστιχο και δεν ξεζανταρε ποτέ του , ο μόνος λόγος που σταμάτησα είναι γιατί άρχισαν να φεύγουν κομμάτια και έκανε σαν να με φρενάρει... (Μιλάω για λάστιχο όχι tubless)

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Eχω κάνει Μεγαλόπολη - Κόρινθο από εθνική με 80 χιλιόμετρα με σκασμενο λάστιχο και δεν ξεζανταρε ποτέ του , ο μόνος λόγος που σταμάτησα είναι γιατί άρχισαν να φεύγουν κομμάτια και έκανε σαν να με φρενάρει... (Μιλάω για λάστιχο όχι tubless)

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τώρα που λες δεν το ξεζανταρες κι εσύ λέω πάλι καλά είχα πειστεί πως ειμασταν άχρηστοι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το ANAKEE wild το χει προσπαθήσει κανείς;
Ισχύει οτι δεν;
Σε μπροστά ζάντα 21" βγήκε σχετικά εύκολα τρεις φορές εξαιτίας φουιτ την πρώτη φορά, κόψιμο σαμπρέλας την δεύτερη και βαλβίδας την τρίτη...:muted:
Τελικά βάλαμε δεματικά αλλά δεν πήγαμε μακριά λόγω της θερμοκρασίας που ανέπτυξε στην άσφαλτο είχε την τάση να ξεζανταρει μόνο του...:roflmao:
Αλλά δεν είχαμε άλλη σαμπρέλα...
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Σε μπροστά ζάντα 21" βγήκε σχετικά εύκολα τρεις φορές εξαιτίας φουιτ την πρώτη φορά, κόψιμο σαμπρέλας την δεύτερη και βαλβίδας την τρίτη...:muted:
Τελικά βάλαμε δεματικά αλλά δεν πήγαμε μακριά λόγω της θερμοκρασίας που ανέπτυξε στην άσφαλτο είχε την τάση να ξεζανταρει μόνο του...:roflmao:
Αλλά δεν είχαμε άλλη σαμπρέλα...
3 φουιτ σε 1 βόλτα??? Καλά πήγε αυτό!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
3 φουιτ σε 1 βόλτα??? Καλά πήγε αυτό!
Δεν κατάλαβες καλά...
3 φουιτ το ένα μετά το άλλο...
Την ίδια στιγμή...
Ευτυχώς που δεν προλαβαίναμε να βάζουμε τον τροχό στη θέση του και γλυτώσαμε λίγο κόπο... :roflmao:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Σε μπροστά ζάντα 21" βγήκε σχετικά εύκολα τρεις φορές εξαιτίας φουιτ την πρώτη φορά, κόψιμο σαμπρέλας την δεύτερη και βαλβίδας την τρίτη...:muted:
Τελικά βάλαμε δεματικά αλλά δεν πήγαμε μακριά λόγω της θερμοκρασίας που ανέπτυξε στην άσφαλτο είχε την τάση να ξεζανταρει μόνο του...:roflmao:
Αλλά δεν είχαμε άλλη σαμπρέλα...
Δηλαδή αν είχες βάλει κόντρα στη ζάντα, θα είχες μόνο την πρώτη αλλαγή σαμπρέλας και θα συνέχιζες στη βόλτα σου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δηλαδή αν είχες βάλει κόντρα στη ζάντα, θα είχες μόνο την πρώτη αλλαγή σαμπρέλας και θα συνέχιζες στη βόλτα σου.
Ήταν σε βαρύ μηχανάκι (KLE 500) οπότε δεν νομίζω να έμπαινε στη συγκεκριμένη ζάντα..
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Δεν κατάλαβες καλά...
3 φουιτ το ένα μετά το άλλο...
Την ίδια στιγμή...
Ευτυχώς που δεν προλαβαίναμε να βάζουμε τον τροχό στη θέση του και γλυτώσαμε λίγο κόπο... :roflmao:
Αυτό απαιτεί ξεματιασμα οδηγού και μηχανής
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό απαιτεί ξεματιασμα οδηγού και μηχανής
Θα έπαιρνα τηλέφωνο την κυρα Λένη αλλά δεν είχε πάρει ακόμη ειδίκευση στα γιαπωνέζικα... :roflmao:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ένταξυ η μπροστινή ζάντα ξεντανταρει εύκολα και με τους λεβιεδες και μόνος σου να είσαι... Στην πίσω θέλει οπωσδηποτε μηχανική δύναμη από πλαϊνό Σταν δεύτερης μηχανής (σε wild μιλάω πάντα που είναι το μόνο που δουλεύω)

Γι'αυτό έχω σκεφτεί να έχω τρελειρ με ένα c50 μόνο για τα ξεμονταρισματα χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σε μπροστά ζάντα 21" βγήκε σχετικά εύκολα τρεις φορές εξαιτίας φουιτ την πρώτη φορά, κόψιμο σαμπρέλας την δεύτερη και βαλβίδας την τρίτη...:muted:
Τελικά βάλαμε δεματικά αλλά δεν πήγαμε μακριά λόγω της θερμοκρασίας που ανέπτυξε στην άσφαλτο είχε την τάση να ξεζανταρει μόνο του...:roflmao:
Αλλά δεν είχαμε άλλη σαμπρέλα...
Κάτι δεν πήγε καλά στην όλη διαδικασία μάλλον!!!!
Το πρώτο, έγινε γιατί.... τυχαίνουν αυτά!
Το δεύτερο, μήπως κόπηκε η σαμπρέλα απ'τους λεβιέδες; Την μάγκωσε κάπου;
Το τρίτο, ή θα ήταν ταλαιπωρημένη ήδη η σαμπρέλα με τον καιρό (άρα και η βαλβίδα) ή κατά την τοποθέτηση της πήγε... "λοξά";

Τρία απανωτά, και μείνατε ψύχραιμοι;
Εγώ λογικά, ακόμα θα έβριζα!!!! :ha
 
Top Bottom