Χωμάτινη Πάρνωνας Σάββατο 5/9

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με ένα φιλαράκι θα κάνουμε την διαδρομή της παρακάτω βόλτας του 18. Θα ξεκινήσουμε χώμα από τα Δολιανά και θα κάνουμε τις διαδρομές του Σαββάτου από εκείνο το χωμάτινο διήμερο. Ίσως να αυτοσχεδιάζουμε και λίγο μια και τα γνωρίζουμε τα μέρη.

Δεν θα παίξει ταβέρνα, θα έχουμε μαζί σάντουιτς και καφέ για να αραξουμε όπου μας αρέσει, θα κινηθούμε τουλαχιστον στο πήγαινε από παλιά και επαρχιακούς.

Oι ρυθμοί θα είναι χαλαροί. Εγώ θα είμαι με το 1150 και ο φίλος με Domi.

Καλοδεχούμενος όποιος θέλει να ακολουθήσει αλλά καλύτερα να είναι πλήρως αρματωμένος και με κατάλληλα λάστιχα στη μηχανή.



 

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
Καλημέρα Κωνσταντίνε, την Κυριακή το μεσημέρι θα επιστρέφω απο τον Ταύγετο.
Αν η βόλτα σας δεν είναι μονοήμερη και επιστρέφετε και εσείς Κυριακή, αν βολεύει φυσικά, μπορούμε να κάνουμε την επιστροφή προς Αθήνα παρέα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τα καλύτερα γίνονται όταν δουλεύω...

Με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναπάμε. Έχω επίσης σκοπό αργότερα να κάνω και μια δυνατή χωματάδα στον Ταυγετο. Ίσως βγει και 2ημερο συνδυασμός Πάρνωνα - Ταϋγέτου.

Το θέμα μου είναι πως δεν έχω άδεια λόγω επιφυλακής οπότε μέχρι να ηρεμήσει η κατάσταση δεν μπορώ καθόλου καθημερινές.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημέρα Κωνσταντίνε, την Κυριακή το μεσημέρι θα επιστρέφω απο τον Ταύγετο.
Αν η βόλτα σας δεν είναι μονοήμερη και επιστρέφετε και εσείς Κυριακή, αν βολεύει φυσικά, μπορούμε να κάνουμε την επιστροφή προς Αθήνα παρέα.
Καλημέρα, είπαμε να αποφύγουμε την Κυριακή γιατί θα έχει πολυ κίνηση στην επιστροφή. Αν αλλαξει κάτι θα στείλω μήνυμα.

Η βόλτα θα γίνει μονοήμερη λόγω παντ.. εεε ανωτέρας βίας.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
kordix σκεφτομαι να κανω την ιδια διαδρομη σε κανα 20ημερο οποτε περιμενω εντυπωσεις!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κωστή... Μην μπεις στο ρέμα με τις πέτρες με την χοντρή.
Απ' ότι διάβασα το ζορικο ρέμα ήταν την Κυριακή. Εμεις θα κάνουμε τις διαδρομές του Σαββάτου και από της Κυριακής θα κάνουμε μόνο το ανέβασμα στο οροπέδιο του προφήτη Ηλια.

Ανάλογα τα κεφια και την κουραση από Τζιτζινα ίσως βγούμε προς Κοσμά χωμάτινα και θα τελειώσουμε εκεί το χωμα. Αναλόγως πως θα μας πάει.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όλα πήγαν καλά, καμμία ζημιά, καμμία τούμπα, η πλοήγηση άψογη με τη βοήθεια του orux maps (που το χρησιμοποιήσα για πρώτη φορά σε τόσο μεγάλη off road βόλτα.)
Το ευχαριστηθηκαμαν ταμάλα που 'λεγε, και ο ελ προφεσόρ στην Ιταλίδα από την Κυψέλη!

Έκανα ένα συνδυασμό των διαδρομών και βγήκε περίπου 120 km χώμα (και τι χώμα), πολύ χορταστική χωματάδα θα έλεγα. Για την διαδρομή θα γράψω λεπτομέρειες αύριο.

6.30 το απόγευμα είμασταν στην παραλία του Άστρους για βουτιά - αποθεραπεία και πράγματι ήταν βάλσαμο μετά από τόσο κοπάνημα.

Ζήτω το χώμα !!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ζήτω!
 
Top Bottom