Χωμάτινη 17-2-19 Πυργάκι-Λεγραινά-Σούνιο-Λαύριο- Κερατέα

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καφεδάκι για όλο το τιμ των 11 καβαλαρηδων.
Μετα απο εδώ μείναμε 6 και ο κωστης είπε να κάνουμε και μονοπαταδα!
Ρεσπεκτ στα παιδιά με τα μαστοδοντα και στον Γκάντι που τα κάνει όλα ίσωμα... Λόγω γάτου!!

Θα τα δείτε στα βίδεο που θα ανέβουν μετά.



Advphone....
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Πρώτη μου Βόλτα με το Φόρουμ Σήμερα!
Ομολογώ άγχος είχα πολύ, αν θα τα καταφέρω να ακολουθήσω…
…τελικά τα κατάφερα για τις πρώτες 2 με 2,5 ώρες. Στη συνέχεια αποχώρησα ένεκα (και) οικογενειακών υποχρεώσεων.
Όχι ότι θα πήγαινα πολύ μακρύτερα όμως,
τα γονατάκια είχαν ήδη πει : “τον Δεσπότη Παναγιώτη”,
από την πρώτη ώρα.
Συνιθήζεται άραγε αυτό;;;
Όπως και στη e-γνωριμία, στο πρώτο (μου) ποστ,
έτσι και στην δια ζώσης γνωριμία είναι αξιοσημείωτο το εγκάρδιο κλίμα μεταξύ των μελών.
Χάρηκα που Σας γνώρισα!
Το σημείο που με προβλημάτισε (πέρα από τη φυσική κατάσταση) αφορά τον εξοπλισμό αναβάτη και συγκεκριμένα τις μπότες:
όπως είχε αναφερθεί στο σχετικό νήμα, οι falco avantour, μετά από ένα χρόνο light χρήσης, μπάζουν νερό μπουργάνα.
Υπάρχει άραγε καμιά “γιατρειά” ή την επόμενη φορά θα γίνει χρήση σακούλας polybag;;;
Επίσης, καμιά άλλη πρόταση αντίστοιχης (άνεσης) μπότας, πλην όμως πραγματικά αδιάβροχης, για όοοοοταν προκύψουν γκαφρά;;;
/ Β
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μια εκπληκτική διαδρομή δια χειρός kordix η οποία είχε απ'ολα, λάσπες, μονοπάτια, δασικούς, σαθρά ανηφορικά/κατηφορικά, αντιπυρικές, και όλα αυτά μια ανάσα από την Αθήνα.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα καινούργιες φάτσες STF konkost @vag vassat, ελπίζω να τα πούμε και σε κάποια επόμενη.

Φωτογραφίες κλασσικά δεν... παρά μόνο στον Προφήτη Ηλία όπου η θέα ητο μαγευτική.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ο μονος λογος που μετανιωνω που δεν μενω στην Αθηνα μονιμα ειναι αυτες οι ωραιες μονοημερες αποδρασεις με το advride .
Φαινεται οτι περασατε σουπερ !!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ναι περάσαμε καλά, ειλικρινά το χάρηκα πολύ. Με αυτό το τερέν η βόλτα σε αυτά τα μέρη γίνεται πολύ ενδιαφέρουσα. Από φυσική ομορφιά δε μπορεί να συγκριθεί με βουνά εκτός Αττικής, αλλά πάντα μου αρέσει να ανακαλύπτω κρυμμένους μικρούς θησαυρούς δίπλα στο σπίτι μας.

Μπράβο στα παιδιά με τα βαριά, όχι μόνο δεν μάσησαν αλλά έχω την εντύπωση πως το χάρηκαν πολύ. Ούτε μια πτώση, μπράβο ρε παιδιά.

Άλλη μια παρατήρηση, δεν χαθήκαμε ούτε μια φορά, οπότε είχαμε ωραίο ρυθμό. Ο καθένας με τον τρόπο του βοήθησε να γίνει η βόλτα καλή.

Πάντα τέτοια...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρώτη μου Βόλτα με το Φόρουμ Σήμερα!
Ομολογώ άγχος είχα πολύ, αν θα τα καταφέρω να ακολουθήσω…
…τελικά τα κατάφερα για τις πρώτες 2 με 2,5 ώρες. Στη συνέχεια αποχώρησα ένεκα (και) οικογενειακών υποχρεώσεων.
Όχι ότι θα πήγαινα πολύ μακρύτερα όμως,
τα γονατάκια είχαν ήδη πει : “τον Δεσπότη Παναγιώτη”,
από την πρώτη ώρα.
Συνιθήζεται άραγε αυτό;;;
Όπως και στη e-γνωριμία, στο πρώτο (μου) ποστ,
έτσι και στην δια ζώσης γνωριμία είναι αξιοσημείωτο το εγκάρδιο κλίμα μεταξύ των μελών.
Χάρηκα που Σας γνώρισα!
Το σημείο που με προβλημάτισε (πέρα από τη φυσική κατάσταση) αφορά τον εξοπλισμό αναβάτη και συγκεκριμένα τις μπότες:
όπως είχε αναφερθεί στο σχετικό νήμα, οι falco avantour, μετά από ένα χρόνο light χρήσης, μπάζουν νερό μπουργάνα.
Υπάρχει άραγε καμιά “γιατρειά” ή την επόμενη φορά θα γίνει χρήση σακούλας polybag;;;
Επίσης, καμιά άλλη πρόταση αντίστοιχης (άνεσης) μπότας, πλην όμως πραγματικά αδιάβροχης, για όοοοοταν προκύψουν γκαφρά;;;
/ Β
Θα σου πρότεινα τις Forma Terra, μια και τις έχω και δε μου είχαν βάλει νερά....... μέχρι σήμερα που το δεξί πόδι έγινε μουσκιδι.

Έχω ακούσει καλά λόγια για τις Sidi Adventure. Υπάρχει και σχετικό νήμα στο φόρουμ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εξαιρετική βόλτα σε όλα της . Παρέα , διαδρομή , ρυθμό , τοπία. Ευχαριστούμε kordix που μας άνοιξες για μία ακόμη φορά τα μάτια. Gpx κανείς ;;
Την έγραψα όλη τη διαδρομή, θα το ρετουσαρω και θα το ανεβάσω στην ενότητα Διαδρομές.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
μπράβο ρε παλικάρια! πρέπει να περάσατε σούπερ !


Ρε κωνκωστ άσπρισες ρε ! κι έφαγες και τον δεινόσαυρο !!! Θα μου μοιάσεις στο τέλος ..... :laugh::laugh::laugh:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επιστροφή σπίτι.... Γεμάτος χαρά και λάσπη!
Η βολτα ήταν κλασσική ενός πλοηγου που είναι εντουρας, ονοφας και ταξιδιώτης!
Πάνω από όλα ομως ένα καλό παιδί... Να είσαι καλά Κωστή.



Advphone....
Προσυπογράφω κάθε λέξη! Σε ευχαριστούμε kordix
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
μπράβο ρε παλικάρια! πρέπει να περάσατε σούπερ !




Ρε κωνκωστ άσπρισες ρε ! κι έφαγες και τον δεινόσαυρο !!! Θα μου μοιάσεις στο τέλος ..... :laugh::laugh::laugh:
Tα μαλλια τα βαφω ασπρα γιατι μου ειπαν οτι προσδιδουν γοητεια

Και ποιο δυνοσαυρο ρε? Ο κοιλιακος μου μυς ειναι Ενας και καλος!
(τελικα με αυτον το θωρακα δεν γραφω καλα στο φακο ...Δεν ξανακανω χωμα)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολύ σας χαίρομαι που περάσατε ωραία!
Πάντα τέτοια!!! :ok:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Οι βόλτες γύρω από τη Λαυρεωτική μου αρέσουν πολύ, νομίζω πως αυτό σε μεγάλο βαθμό οφείλεται στον Κωστή kordix.

Ο Κωστής kordix έχει την εξαιρετική ικανότητα να προσθέτει στις On/Off διαδρομές δύσκολα κομμάτια που κρατούν ζωντανό το ενδιαφέρον και του πιο έμπειρου αναβάτη ενώ νωρίτερα έχει "ζεστάνει" τόσο καλά τους λιγότερο έμπειρους ή τους κατόχους των μαστόδοντων που πάντα χαίρομαι και θαυμάζω τη παρουσία τους!

Σήμερα είχα την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά τους Aldebaran , bag , TTR 250 , vassat και τον εξαιρετικό Σταύρο με το XT αλλά και να ξαναδώ τους kordix gsmaniac , lalou , spyg , και konkost . Όλοι μαζί είμασταν μια πανέμορφη παλέτα από μοτοσυκλέτες κάθε λογής που κάνει αυτές τις βόλτες καταπληκτικές!

Παίδες χάρηκα! :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Tα μαλλια τα βαφω ασπρα γιατι μου ειπαν οτι προσδιδουν γοητεια

Και ποιο δυνοσαυρο ρε? Ο κοιλιακος μου μυς ειναι Ενας και καλος!
(τελικα με αυτον το θωρακα δεν γραφω καλα στο φακο ...Δεν ξανακανω χωμα)
Έχεις εμένα ρε, ο "θώρακας" μου είναι μεγαλύτερος! Μη μου στεναχωριέσαι!
 
Top Bottom