Χωμάτινη 17-2-19 Πυργάκι-Λεγραινά-Σούνιο-Λαύριο- Κερατέα

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πρώτη μου Βόλτα με το Φόρουμ Σήμερα!
Ομολογώ άγχος είχα πολύ, αν θα τα καταφέρω να ακολουθήσω…
…τελικά τα κατάφερα για τις πρώτες 2 με 2,5 ώρες. Στη συνέχεια αποχώρησα ένεκα (και) οικογενειακών υποχρεώσεων.
Όχι ότι θα πήγαινα πολύ μακρύτερα όμως,
τα γονατάκια είχαν ήδη πει : “τον Δεσπότη Παναγιώτη”,
από την πρώτη ώρα.
Συνιθήζεται άραγε αυτό;;;
Όπως και στη e-γνωριμία, στο πρώτο (μου) ποστ,
έτσι και στην δια ζώσης γνωριμία είναι αξιοσημείωτο το εγκάρδιο κλίμα μεταξύ των μελών.
Χάρηκα που Σας γνώρισα!
Το σημείο που με προβλημάτισε (πέρα από τη φυσική κατάσταση) αφορά τον εξοπλισμό αναβάτη και συγκεκριμένα τις μπότες:
όπως είχε αναφερθεί στο σχετικό νήμα, οι falco avantour, μετά από ένα χρόνο light χρήσης, μπάζουν νερό μπουργάνα.
Υπάρχει άραγε καμιά “γιατρειά” ή την επόμενη φορά θα γίνει χρήση σακούλας polybag;;;
Επίσης, καμιά άλλη πρόταση αντίστοιχης (άνεσης) μπότας, πλην όμως πραγματικά αδιάβροχης, για όοοοοταν προκύψουν γκαφρά;;;
/ Β
Βασίλη μια χαρά ήσουν σε όλα τα επίπεδα και να είσαι σίγουρος πως βόλτα με τη βόλτα όλα συνηθίζονται και τα γόνατα θα σταματήσουν να διαμαρτύρονται αρκεί να πηγαίνεις έστω μια βόλτα το μήνα.

Σε ότι αφορά τις μπότες τώρα, δε θα βρεις αδιάβροχες μπότες enduro απλά οι ποιοτικές δε βάζουν με το παραμικρό νερό, από την άλλη υπάρχουν adventure μπότες οι οποίες είναι αδιάβροχες (όπως οι forma adventure και sidi adventure) τις οποίες εγώ δε προτίμησα λόγω της ελαφρώς μειωμένης προστασίας που προσφέρουν. Οι περισσότερες μπότες enduro με άρθρωση είναι και άνετες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μερικές φώτο..



Advphone....
Τι ειναι αυτο τι xr??????? Δεν παιζει τα το βλεπουν αυτο ελλαδα!!!!!! τον αγαπω τον ιδιοκτητη του και ας μην τον ξερω!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Την έγραψα όλη τη διαδρομή, θα το ρετουσαρω και θα το ανεβάσω στην ενότητα Διαδρομές.
Υπαρχει καποιο τετοιο θρεντ, 'Διαδρομες΄ ?,γιατι δν τοχω βρει. Αν οχι , θαταν πολυ ενδιαφερον να εμπαιναν αρχεια gpx απο οποιον ηθελε να ανεβαζει
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τι ειναι αυτο τι xr??????? Δεν παιζει τα το βλεπουν αυτο ελλαδα!!!!!! τον αγαπω τον ιδιοκτητη του και ας μην τον ξερω!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εμ, είπαμε ότι έχουμε κι εδώ εξωτικά μοντέλα! Ας τοποθετηθεί ο spyg
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Η πρωτη μου βολτα με το φορουμ ηταν εξαιρετικη. Η διαδρομη ηταν οτι επρεπε για να ευχαριστηθουμε τα ον-οφ μας χωρις προβληματα.
Η παρεα φοβερη οπως και το τοπιο ειδικα στον προφητη ηλια. Παιδια χαρηκα που σας γνωρισα και ελπιζω να σας δω ξανα λασπωμενους συντομα.
Κωστα kordix ευχαριστουμε για ολα!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπαρχει καποιο τετοιο θρεντ, 'Διαδρομες΄ ?,γιατι δν τοχω βρει. Αν οχι , θαταν πολυ ενδιαφερον να εμπαιναν αρχεια gpx απο οποιον ηθελε να ανεβαζει
Εδώ είσαι...;) Διαδρομές
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Κερασακι στην τουρτα ο Σταυρος που οδηγουσε το xt σαν δεκαπενταχρονος! Αποτομα φρενα, πλαγιολισθησεις και σπινιαρισματα σε ολη τη διαδρομη. Διασκεδαζε και μου εδινε κ εμενα μια εξτρα δοση διασκεδασης...
Πολυ τον χαρηκα!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για όσους κάνουν τη διαδρομή, χρησιμοποιώντας το gpx αρχείο, να ενημερώσω πως κοντά στο Πυργάκι και γύρω από τον Άγιο Κωνσταντίνο να προσέχετε γιατί μπαινοβγαίνουν πολλοί εντουράδες στα μονοπάτια, χωρίς να κόβουν στις φλαταδούρες.

Και ΠΡΟΣΟΧΗ για κανένα λόγο μην βγείτε εκτός δρόμων ή χαραγμένων μονοπατιών γιατί στην περιοχή υπάρχουν δεκάδες πηγάδια και βάραθρα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κερασακι στην τουρτα ο Σταυρος που οδηγουσε το xt σαν δεκαπενταχρονος! Αποτομα φρενα, πλαγιολισθησεις και σπινιαρισματα σε ολη τη διαδρομη. Διασκεδαζε και μου εδινε κ εμενα μια εξτρα δοση διασκεδασης...
Πολυ τον χαρηκα!!
Σε όποιον αρέσει η country και η μουσική του αμερικανικού νότου, να ενημερώσω πως ο Σταύρος είναι μέλος των Straw Hats.

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σε όποιον αρέσει η country και η μουσική του αμερικανικού νότου, να ενημερώσω πως ο Σταύρος είναι μέλος των Straw Hats.

Ρε 'συ, αυτά τα λένε άμεσα! Εξηγεί πολλά από τις καουμπόϊκες διαθέσεις του! Ωραίος ο Σταύρος, το ξαναλέω!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ενα κομμάτι της διαδρομής. Δυστηχώς η action τα'παιξε

 

Stavros Teleman

Μέλος
Περιοχή
καλύβια
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
XT500 1994
Και εμένα πρώτη μου βόλτα με το XT aki μου και τα παιδιά από το forum .
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που ήταν στη βόλτα.
Ήταν όλοι εξαίρετη παρέα με φιλικό κλίμα από την πρώτη στιγμή.
συγχαρητήρια kordix για την εξαίρετη διαδρομή που μας χάρισες !
 
Top Bottom