Χωμάτινο μάθημα level 1, με τον Δημήτρη Χελιωτη

dkom

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Tenere 700
Περάσαμε ποταμι? Δεν είδα τίποτα ήταν θολωμενη η μάσκα καθότι ξεφυσουσα σαν ρινόκερος πριν το έμφραγμα. Αν δεν φέρεις κάμερα αυριο θα φας σπρώξιμο σε ρέμα να ξες
Καλα σου λεει ο Δημήτρης τέλεια το πήγαινες το gs και μ αυτά τα λαστιχα κιόλας ,εδω πήγαινες αέρα το τενερε του Χελιωτη που δεν το ειχες οδηγησει ποτέ πριν.

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καλα σου λεει ο Δημήτρης τέλεια το πήγαινες το gs και μ αυτά τα λαστιχα κιόλας ,εδω πήγαινες αέρα το τενερε του Χελιωτη που δεν το ειχες οδηγησει ποτέ πριν.

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το σίγουρο είναι ότι αύριο θα σέρνομαι. Το δε τενερε παει αέρα μόνο του. Μεγάλη έχω, μικρό έχω, μάλλον χρειάζομαι κ ενα 700 :)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το σίγουρο είναι ότι αύριο θα σέρνομαι. Το δε τενερε παει αέρα μόνο του. Μεγάλη έχω, μικρό έχω, μάλλον χρειάζομαι κ ενα 700 :)
Θα μπορούσες να πάρεις ένα 1190R με τα λεφτά για το τενερε.
Όλα εγώ??
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Το σίγουρο είναι ότι αύριο θα σέρνομαι. Το δε τενερε παει αέρα μόνο του. Μεγάλη έχω, μικρό έχω, μάλλον χρειάζομαι κ ενα 700 :)
Ποιο Tenere 700; Mονο 890 Adventure R...παντού εγκάθετοι του Mattighofen
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπράβο-μπράβο-μπράβο, να συνεχίσετε όλοι αύριο είναι σημαντική εμπειρία και κυρίως μαθαίνετε πως είναι χόμπι για όλους!

:friendship::friendship::friendship:
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Να ξέρετε ότι ο κος Χελιωτης έχει πτυχίο και !! από την PH.A.R.S.A
Φαίνεται αυτό από τον τρόπο προσέγγισης. Από τα πρώτα πράγματα που μας είπε είναι πως πήγαμε εκεί για να βρούμε τον εαυτό μας.
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Δυστυχώς ένα τράβηγμα στη μέση μου, δεν θα μου επιτρέψει να συμμετάσχω την δεύτερη μέρα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δημήτρη και στο advride για την διοργάνωση. Παρόλο που έχω αρκετά χρόνια εμπειρίας στο χώμα, πέρασα τέλεια και ένα σχολείο είναι πάντα ένα σχολείο.
Υ.Γ χρειάζομαι έναν λογαριασμό για να καταθέσω τα λεφτά της συμμετοχής τα δικά μου καθώς και του Γιάννη (το παιδί με το 950 se) που έφυγε αλλά επέμενε να πληρώσει και τα άφησε σε μένα ή μπορώ και να περάσω από το μαγαζί του
 
Τελευταία επεξεργασία:

sot econ

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
xl650v
Με την σειρά μου ευχαριστώ τον Δ. Χελιώτη, ωραίος δάσκαλος και κατασταλαγμένος σαν άνθρωπος, και όλα τα παιδιά για την παρέα.

Ήταν μια πολύ όμορφη μέρα στην οποία έκανα πράγματα που δεν τα περίμενα απο εμένα και την μηχανή.
Η κούραση της πρώτης μέρας και η τούμπα που είχα σε συνδυασμό με τον ελλιπή εξοπλισμό (touring μπότα) με φόβισαν για την δεύτερη μέρα.
Γιατί ως γνωστόν ο γέρος η από πέσιμο ή ………

Εύχομαι να περάσετε και σήμερα τέλεια. Πειμένω να δώ φωτό και βιντεάκια

Γνώμη μου, όσοι πάτε στο δεύτερο γκρουπ εκτός του εξοπλισμού που έχει ήδη αναφερθεί, οπωσδήποτε εντουράδικη μπότα.
Εγώ την γλύτωσα φθηνά όταν στην πτώση εγκλώβισε η μηχανή το πόδι μου.
 

sot econ

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
xl650v
Ξέχασα να γράψω για την συγκινητική στιγμή που συναντήσαμε έναν από τους εγκαυματίες εθελοντές δασοπυροσβέστες, βοσκό στο Κατσιμίδι, με τα χέρια ακόμα μπαταρισμένα.

Τεράστιο ευχαριστώ σ αυτούς τους ανθρώπους..
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Σπίτι.

Κατηφόρα νίκησε πάλι, τι να πεις, ίδιο στημένο γκολ.
Όλα καλά η ομάδα περασε ακάθεκτη από παντου... Επίσης να το τονίσω για να μην υπάρχουν απορίες. Μόνο το πενφε δεν επεσε έτσι! Γιάννη αν το παρεις απόφαση σε 5-6 βόλτες θα είσαι ασταμάτητος, αρκεί να μην τ αφήσεις ;)
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Όλα καλά η ομάδα περασε ακάθεκτη από παντου... Επίσης να το τονίσω για να μην υπάρχουν απορίες. Μόνο το πενφε δεν επεσε έτσι! Γιάννη αν το παρεις απόφαση σε 5-6 βόλτες θα είσαι ασταμάτητος, αρκεί να μην τ αφήσεις ;)
Μπορεί να μην έπεσαν τα μπενβε αλλά δεν πήγαν και παντού :roflmao:. Βέβαια Doc.DD εχθές μας άνοιξες δρόμο με τα κυλινδρα να ξύνουν τα πάντα αριστερά δεξιά. Πάντως είσαι ήρωας που το πηγές χωρίς λάστιχο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχουμε και λεμε :

Για το επομενο τροφφυ, 1η συμμετοχη ο amyroukai και ο Doc.DD θα ερθει με το πενφε ΤΕΛΟΣ.
Μέχρι το επόμενο τροφυ, έχουμε πολλές προπονησεις
Το νου σας.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Επίσης να ευχαριστήσω το Κώστα ο οποίος ασχολήθηκε το οργάνωσε και χάρη σ αυτόν κάναμε ένα υπέροχο διήμερο μάθημα με αστείο πραγματικα αντίτιμο καθαρά συμβολικό
 
Top Bottom