Χωμάτινο μάθημα level 1, με τον Δημήτρη Χελιωτη

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την Κυριακή ξεχάστηκα
Τελικά εδώ μπλέξει τα nick name και το δικό σου/εσύ είσαι με το μαγικό τρανσαλπ; Την επόμενη φορά θέλουμε name tags, δεν μπορεί, αν τα βλέπω όλη την ημέρα θα τα θυμηθώ σωστά
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
H πρώτη "αλάνα" του Σαββάτου



Στάση για ανασυγκρότηση, λίγο πριν μας αφήσει το africa




Σύσκεψη, πως ανεβαίνει η ανηφόρα





Το κουκλί 990



Αλάνα Β, πως το στρίβουν το παπόρι



Αλάνα the third κοντρολ





Το GS του γιατρού πάει να ανοίξει δρόμο να περάσουν οι υπόλοιποι



Που ακολουθούν προς το ποτάμι



Κυριακή πρωί



Μαλακό χώμα, θέλει γκαζ. Που τελικά ΟΤΑΝ το εμπιστευτείς και ανοίξεις το ρημάδι, γαντζώνει το μπροστινό και μπαίνει καλύτερα. Μία φορά το κατάφερα; Δύο; Τις υπόλοιπες κέρδισε η αντίδραση επιβίωσης.




Τα άλογα που λείπουν από το τρανσαλπ



Τελευταία στάση, ανάμεσα στις πετρώδεις διαδρομές. Τελειώνει το μαρτύριο; "έχουμε 45 λεπτά τουλάχιστον" λέει ο γιατρός.


 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΒρωμοTROLL ετών οκτώ "τώρα που είδαμε τις φωτογραφίες, δεν βάζεις ξανά τα βίντεο που πέφτεις να γελάσουμε;"

Να δεις που κάτι τέτοιο θα είχαν πει στον Ηρώδη κάποτε.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ανεβαζω διαφορα αποσπασματα απο τα βιντεο που τραβηξα, για την ωρα ενα προχειρο με το πιστακι που καναμε εκει που λεει ο Γιαννης για το μαλακο χωμα.
Οντως με γκαζι γατζωνει το λαστιχο, τελειως αντιθετο με το ενστικτο που σου λεει κοψε κοψε ΚΟΟΟΨΕΕΕ!

Το "ω ρε" στο τελος ειναι απο την εκπληξη μου που κατεβαζοντας ταχυτητα με ταυτοχρονο ανοιγμα στο γκαζι , το μηχανακι απλα πηγε τρενο!
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
ΒρωμοTROLL ετών οκτώ "τώρα που είδαμε τις φωτογραφίες, δεν βάζεις ξανά τα βίντεο που πέφτεις να γελάσουμε;"

Να δεις που κάτι τέτοιο θα είχαν πει στον Ηρώδη κάποτε.
the choice is yours, post it if you dare :p:ok:
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
H πρώτη "αλάνα" του Σαββάτου



Στάση για ανασυγκρότηση, λίγο πριν μας αφήσει το africa




Σύσκεψη, πως ανεβαίνει η ανηφόρα





Το κουκλί 990



Αλάνα Β, πως το στρίβουν το παπόρι



Αλάνα the third κοντρολ





Το GS του γιατρού πάει να ανοίξει δρόμο να περάσουν οι υπόλοιποι



Που ακολουθούν προς το ποτάμι



Κυριακή πρωί



Μαλακό χώμα, θέλει γκαζ. Που τελικά ΟΤΑΝ το εμπιστευτείς και ανοίξεις το ρημάδι, γαντζώνει το μπροστινό και μπαίνει καλύτερα. Μία φορά το κατάφερα; Δύο; Τις υπόλοιπες κέρδισε η αντίδραση επιβίωσης.




Τα άλογα που λείπουν από το τρανσαλπ
[QUOTE="

Το GS του γιατρού πάει να ανοίξει δρόμο να περάσουν οι υπόλοιποι


:haΝα πω ότι δεν το σκέφτηκα όταν τα είδα μπροστά μου;

Τα άλογα που λείπουν από το τρανσαλπ



QUOTE]
:ha νομίζω πως πρέπει να άφησα και εγώ μερικά.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
νομίζω πως πρέπει να άφησα και εγώ μερικά.
Πραγματικά σε χάρηκα, τα παραπάνω άλογα δεν ξέρω αν τα χρειάζεσαι, αναρτήσεις θα βοηθήσουν περισσότερο.



Ρε γμτ... Μετά το μπέρδεμα με το δικό σου nickname, νομίζω ότι μπέρδεψα και το παλικάρι με το 690. Ποιός ήταν τελικά; (κοίταξα την λίστα στην πρώτη σελίδα για βοήθεια, αλλά μάλλον τα μπέρδεψα χειρότερα).
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Πραγματικά σε χάρηκα, τα παραπάνω άλογα δεν ξέρω αν τα χρειάζεσαι, αναρτήσεις θα βοηθήσουν περισσότερο.



Ρε γμτ... Μετά το μπέρδεμα με το δικό σου nickname, νομίζω ότι μπέρδεψα και το παλικάρι με το 690. Ποιός ήταν τελικά; (κοίταξα την λίστα στην πρώτη σελίδα για βοήθεια, αλλά μάλλον τα μπέρδεψα χειρότερα).
ο Giwrgos ειναι με το 690.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Πραγματικά σε χάρηκα, τα παραπάνω άλογα δεν ξέρω αν τα χρειάζεσαι, αναρτήσεις θα βοηθήσουν περισσότερο.



Ρε γμτ... Μετά το μπέρδεμα με το δικό σου nickname, νομίζω ότι μπέρδεψα και το παλικάρι με το 690. Ποιός ήταν τελικά; (κοίταξα την λίστα στην πρώτη σελίδα για βοήθεια, αλλά μάλλον τα μπέρδεψα χειρότερα).
Νομίζω πρώτα θέλει φρένα :roflmao:.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ανεβαζω διαφορα αποσπασματα απο τα βιντεο που τραβηξα, για την ωρα ενα προχειρο με το πιστακι που καναμε εκει που λεει ο Γιαννης για το μαλακο χωμα.
Οντως με γκαζι γατζωνει το λαστιχο, τελειως αντιθετο με το ενστικτο που σου λεει κοψε κοψε ΚΟΟΟΨΕΕΕ!

Το "ω ρε" στο τελος ειναι απο την εκπληξη μου που κατεβαζοντας ταχυτητα με ταυτοχρονο ανοιγμα στο γκαζι , το μηχανακι απλα πηγε τρενο!
Όλη αυτή η φασαρία για να καταλήξουμε σε αυτό??

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Doc.DD μπροστα με το GS με anakee adventure ΚΑΙ μπαγκαζιερα! Ακολουθει ο dkom και τελευταιος και καταιδρωμενος εγω. :ha

Αφού δεν έφυγε πάνω από το γελαδι το παλιόκουτο, να έχουμε άλλα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βγαλτην αυτή τη ρημάδα τη μπαγκαζιερα επιτελους!
 

sot econ

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
xl650v
Εκτός απο την ατυχής προσπάθεια του Γιάννη - amyroukai, μήπως έγραψε κανείς τις διαδρομές σε gpx;

Επειδή όλοι συμφωνούμε οτι η εξάσκηση είναι το ζητούμενο και την Κυριακή δείχνει να έχει καλό καιρό, ψήνεται κανείς να επαναλάβουμε κάποια κομμάτια;
Άμα είναι να αγοράσω και τις απαραίτητες μπότες.
 
Top Bottom