Χωμάτινο μαθημα Δεκεμβρίου

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Εγώ ξανακάνω αν περισσέψει θέση από τους καινούριους. Εννοείται πως όποιος θέλει και δεν έχει κάνει παίρνει την θέση μου.
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Και εγώ μεσα
  1. xaotikos
  2. clear
  3. turtle
  4. Μητσος-φιλος xaotikou
  5. Ttaros
Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Υπάρχει ήδη κάποιο post με γενικές πληροφορίες για τα μαθήματα;

Μονοήμερο; Πόσες ώρες; Τιμή συμμετοχής;

Φαντάζομαι τα χωμάτινα λάστιχα και ο enduro εξοπλισμός αναβάτη είναι προαπαιτούμενα, σωστά;

Ρωτάω πιο πολύ για να ξέρω αν είναι να ετοιμάζομαι σιγά σιγά για το επόμενο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Υπάρχει ήδη κάποιο post με γενικές πληροφορίες για τα μαθήματα;

Μονοήμερο; Πόσες ώρες; Τιμή συμμετοχής;

Φαντάζομαι τα χωμάτινα λάστιχα και ο enduro εξοπλισμός αναβάτη είναι προαπαιτούμενα, σωστά;

Ρωτάω πιο πολύ για να ξέρω αν είναι να ετοιμάζομαι σιγά σιγά για το επόμενο.
Σου γράφω τι ίσχυε για το περσινό.
Διήμερο, 30ε, περίπου 8ώρες την μέρα (με στάση).
Προσωπικά μπότες - επιγονατίδες (και κράνος) οπωσδήποτε - προστασίες πάνω καλό θα ταν. Εγώ είχα πάει με τα scorpion str αλλά ήταν στεγνά - αν είναι βρεγμένα αλλάζουν τα πράγματα.
Τα μαθήματα τα κάναμε πέρυσι Τατόι - Κρυονέρι (αν έχεις εικόνα).
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Αν το κανονίσετε για κάποιο Σαβ/κο μετά το Νοέμβριο θα ήθελα πολύ να πεταχτώ από το νησί να συμμετάσχω. Θα παρακολουθώ το post.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Σου γράφω τι ίσχυε για το περσινό.
Διήμερο, 30ε, περίπου 8ώρες την μέρα (με στάση).
Προσωπικά μπότες - επιγονατίδες (και κράνος) οπωσδήποτε - προστασίες πάνω καλό θα ταν. Εγώ είχα πάει με τα scorpion str αλλά ήταν στεγνά - αν είναι βρεγμένα αλλάζουν τα πράγματα.
Τα μαθήματα τα κάναμε πέρυσι Τατόι - Κρυονέρι (αν έχεις εικόνα).
Πολύ καλό ακούγεται απο θέμα χρόνου και τιμής.

Το θέμα μου είναι ότι παραείναι ασφάλτινα τα πράγματα που έχω, casual μποτάκι μηχανής, τζιν μηχανής με γόνατα γοφούς, μακρύ casual look μπουφαν και NXR κρανος. Χωριά τα λάστιχα...

Πάει για πιο πίσω λοιπόν.
 

kostasiour

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντινος Σ
Μοτό
cb500x
Καλημέρα σας παιδιά,

ενδιαφέρομαι και εγώ για ενα πρώτο επίπεδο μαθημάτων. Επειδή όμως δεν θα ήθελα να είμαι βάρος, θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον για να βεβαιωθώ ότι μπορώ να ακολουθήσω το μάθημα. Είναι κάποιος που το έχει παρακολουθήσει ή τουλάχιστον γνωρίζει ακριβως τι παίζει και έχει την όρεξη να μου λύσει κάποιες απορίες για το μάθημα (αν με τη μηχανή που έχω θα μπορώ να ακολουθήσω, τα ελαστικά και ο εξοπλισμός).

Ευχαριστώ
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Καλημέρα σας παιδιά,

ενδιαφέρομαι και εγώ για ενα πρώτο επίπεδο μαθημάτων. Επειδή όμως δεν θα ήθελα να είμαι βάρος, θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον για να βεβαιωθώ ότι μπορώ να ακολουθήσω το μάθημα. Είναι κάποιος που το έχει παρακολουθήσει ή τουλάχιστον γνωρίζει ακριβως τι παίζει και έχει την όρεξη να μου λύσει κάποιες απορίες για το μάθημα (αν με τη μηχανή που έχω θα μπορώ να ακολουθήσω, τα ελαστικά και ο εξοπλισμός).

Ευχαριστώ



Σου βάζω 3 βίντεο απο προηγούμενο μάθημα και την βόλτα που ακολούθησε για να γίνει πράξη η θεωρεία του μαθήματος



 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Καλημέρα σας παιδιά,

ενδιαφέρομαι και εγώ για ενα πρώτο επίπεδο μαθημάτων. Επειδή όμως δεν θα ήθελα να είμαι βάρος, θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον για να βεβαιωθώ ότι μπορώ να ακολουθήσω το μάθημα. Είναι κάποιος που το έχει παρακολουθήσει ή τουλάχιστον γνωρίζει ακριβως τι παίζει και έχει την όρεξη να μου λύσει κάποιες απορίες για το μάθημα (αν με τη μηχανή που έχω θα μπορώ να ακολουθήσω, τα ελαστικά και ο εξοπλισμός).

Ευχαριστώ
Πυροβόλα ότι ερωτήσεις έχεις και θα τις απαντήσουμε.
 

kostasiour

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντινος Σ
Μοτό
cb500x
Τα βίντεο είναι αρκετά κατατοπιστικά, σε ευχαριστώ πολύ. Σας μιλάγε ο εκπαιδευτής στο ενδιάμεσο γενικά?

Τα βλέπω όμως λίγο χλωμά τα πράγματα με το Dunlop mixtour του cb500x. Ίσως όταν μπει με το καλό κάτι πιο χωματινο. Ελεγα για τα karoo street , θα την παλέυαν άραγε?

Κατά τα άλλα από ρουχισμο έχω τουριστικό (μπουφάν, παντελόνια, μποτες, γαντια, κρανη όλα τουριστικά) όχι χωμάτινο, αλλά νομίζω δεν είναι απαραίτητος ο χωμάτινος.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Τα βίντεο είναι αρκετά κατατοπιστικά, σε ευχαριστώ πολύ. Σας μιλάγε ο εκπαιδευτής στο ενδιάμεσο γενικά?

Τα βλέπω όμως λίγο χλωμά τα πράγματα με το Dunlop mixtour του cb500x. Ίσως όταν μπει με το καλό κάτι πιο χωματινο. Ελεγα για τα karoo street , θα την παλέυαν άραγε?

Κατά τα άλλα από ρουχισμο έχω τουριστικό (μπουφάν, παντελόνια, μποτες, γαντια, κρανη όλα τουριστικά) όχι χωμάτινο, αλλά νομίζω δεν είναι απαραίτητος ο χωμάτινος.

Το Σάββατο έγινε η θεωρία , με ασκήσεις υπό την επίβλεψη και τις οδηγίες του Δημήτρη και την Κυριακή έγινε η βόλτα , όπου εκεί εφαρμόσαμε ότι μας είχε μάθει την προηγούμενη ημέρα.
Ένα έχω να πώ......... στο τέλος της ημέρας , το Σάββατο, για εμένα αλλά και για τους περισσότερους που συμμετείχαμε στο μάθημα, η βελτίωση ήταν εντυπωσιακή.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Και εγώ μεσα
  1. xaotikos
  2. clear
  3. turtle
  4. Μητσος-φιλος xaotikou
  5. Ttaros
Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εκδήλωση ενδιαφέροντος,
εφόσον "βολέψει" ημερολογιακά.
/// B

  1. xaotikos
  2. clear
  3. turtle
  4. Μητσος-φιλος xaotikou
  5. Tataros
  6. vassat
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Και εγω ενδιαφέρομαι , αλλα δεν εχω στολή , κ απο παπούτσια , ενα ζευγαρι απο το λιντλ :))) που ειναι για χιόνια …
Επιςης λαστιχα pirelli scorpion rally str ,που νομίζω οτι για λάσπες, δεν κάνουν .. τα χω δοκιμάσει σε λάσπες κ με φοβίζουν , διοτι δεν ειναι πολυ τρακτέρωτα…και γλιστράω

Παντως εχω παει αρκετά σε χωματόδρομους , διελεύσεις travel enduro ,οχι ομως σε μονοπατια ή σε κανα έδαφος στυλ λατομείο :)

Συμπέρασμα : αρχάριος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

vasilvas

Μέλος
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW F 800 GS Adventure
Εκδήλωση ενδιαφέροντος, εφόσον "βολέψει" ημερολογιακά.

  1. xaotikos
  2. clear
  3. turtle
  4. Μητσος-φιλος xaotikou
  5. Tataros
  6. vassat
  7. vasilvas
 
Top Bottom