Χωματινη βολτα ADVriders Ελικωνας-Βαρδουσια-Σαρανταινα 16-17 Σεπτεμβριου

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Eφτιαξα ενα ωραιο βιντεακι στο movie maker αλλα δεν τα καταφερα ποτε να το κανω να παιξει οποτε ανεβαζω ενα ενα τα κομματια στο youtube.
Eδω ειναι η πρωτη ανηφορα.. Πρωτος ανεβηκε ο Μπαμπης με το klr ακολουθει ο Βαγγελης με το θηριο!

 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Πάντα τέτοια, παιδιά! Ωραία μέρη κ.λπ., μην επαναλαμβανόμαστε. Σας πέτυχα μία στο χάνι λίγο έξω απ' το Καρπενήσι όπου πίνατε εσείς τον καφέ σας και άλλη μία στη Λαμία, όπου περάσατε απ' έξω από εκεί που έπινα εγώ έναν καφεδάκο πριν το μαρτύριο της εθνικής οδού.
Προτίμησα να αποτελειώσω τα ασφάλτινα λάστιχα πριν βάλω καινούργια και να κάνω και μια προπονησούλα για το ADVonRide ;) γι' αυτό δεν έδωσα το παρών.
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Λιβαδια,κοπαδια,σκυλια,ανθρωποι,μοτοσυκλετες.....
Η πυροβολισμοι της akrapovic παντα βοηθουσαν στον εκφοβισμο των τσοπανοσκυλων....



 
Τελευταία επεξεργασία:

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Πάντα τέτοια, παιδιά! Ωραία μέρη κ.λπ., μην επαναλαμβανόμαστε. Σας πέτυχα μία στο χάνι λίγο έξω απ' το Καρπενήσι όπου πίνατε εσείς τον καφέ σας και άλλη μία στη Λαμία, όπου περάσατε απ' έξω από εκεί που έπινα εγώ έναν καφεδάκο πριν το μαρτύριο της εθνικής οδού.
Προτίμησα να αποτελειώσω τα ασφάλτινα λάστιχα πριν βάλω καινούργια και να κάνω και μια προπονησούλα για το ADVonRide ;) γι' αυτό δεν έδωσα το παρών.
Σε ειδα φιλε ησουν μονος εε?
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Η καλύτερη στιγμή στο βίντεο, όταν σβήνεις τον κινητήρα και κατηφοριζεις απο την κορυφή. Το μόνο που ακούγεται, είναι η ροή του αέρα στο κράνος.

Ωραία πράματα :friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ελειπα 10ήμερο ταξίδι εργασίας ,κ δεν άνοιγα καθόλου το θέμα.
Μόλις το άνοιξα ,είδα ,κ χάρηκα με την χαρά σας.
Θα'θελα να ήμουν μαζί σας ,αλλά δεν γινόταν.
Στα επόμενα :friendship: (ελπίζω να μην μείνω με την ελπίδα)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Η διαδρομη υπαρχει σε αρχειο GPX Η IGC για οποιον ενδιαφερεται.
Καλησπερα Αποστολη , επαναφερω το θεμα διοτι ψαχνω εδω και καιρο γιαυτες τις διαδρομες... αρτοτινα , αθανασιο διακο , κλπ εκει γυρω βαρδουσια... θα παω σε δυο τρεις βδομαδες για ενα σκ , και καθε gpx δεκτο....!!! σορρυ αν δεν βρηκα κατι ανεβασμενο μπορειτε να παραπεμψετε... Οποιαδηποτε πληροφοια δεκτη... Ευχαριστωωωω!!!!!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Καλησπερα Αποστολη , επαναφερω το θεμα διοτι ψαχνω εδω και καιρο γιαυτες τις διαδρομες... αρτοτινα , αθανασιο διακο , κλπ εκει γυρω βαρδουσια... θα παω σε δυο τρεις βδομαδες για ενα σκ , και καθε gpx δεκτο....!!! σορρυ αν δεν βρηκα κατι ανεβασμενο μπορειτε να παραπεμψετε... Οποιαδηποτε πληροφοια δεκτη... Ευχαριστωωωω!!!!!
Σε δυο τρεις βδομάδες μπορείς να έρθεις και στο trophy..... Οι διαδρομη της πρώτης ημερας θα περάσει απο τα πιο ωραία κομματια των Βαρδουσίων. Μελετά το και κλέψε ενα gpx απο εκεί. Ο Θοδωρής τα χει βάλει φάτσα κάρτα για ολους!:secret: Εγω πάντως θα σου έλεγα να το σκεφτείς και να ακολουθήσεις στην βόλτα....:friendship:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σε δυο τρεις βδομάδες μπορείς να έρθεις και στο trophy..... Οι διαδρομη της πρώτης ημερας θα περάσει απο τα πιο ωραία κομματια των Βαρδουσίων. Μελετά το και κλέψε ενα gpx απο εκεί. Ο Θοδωρής τα χει βάλει φάτσα κάρτα για ολους!:secret: Εγω πάντως θα σου έλεγα να το σκεφτείς και να ακολουθήσεις στην βόλτα....:friendship:

Το συζηταγα με τα παιδια στην καφετερια , αλλα ειναι τρεις μερες , φοβαμαι την καταναλωση μου δεν θελω να σταματησω την ομαδα απο την πορεια της... προτημω για αρχη να περιηγηθω λιγο... θα παω να μεινω εκει δυο μερες 26-27 μαιου και θα το ψαξω... αν βρεις παρεπεμψε με στα τζιπιεξια γιατι ψαχνω απο το πρωι χααχαχα...

Υ.Γ. δεν μπορω να φυγω παρασκευη απο δουλεια :(:(:(:(
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το συζηταγα με τα παιδια στην καφετερια , αλλα ειναι τρεις μερες , φοβαμαι την καταναλωση μου δεν θελω να σταματησω την ομαδα απο την πορεια της... προτημω για αρχη να περιηγηθω λιγο... θα παω να μεινω εκει δυο μερες 26-27 μαιου και θα το ψαξω... αν βρεις παρεπεμψε με στα τζιπιεξια γιατι ψαχνω απο το πρωι χααχαχα...

Υ.Γ. δεν μπορω να φυγω παρασκευη απο δουλεια :(:(:(:(

Πάρε τα τζιπιεξια σου ;)

Παρόλα αυτά, πες μας αν έχεις 100 χλμ αυτονομία κι αν μπορείς να έχεις ένα κάνιστρο μαζί σου.
Προτιμώ να σε έχουμε παρέα :cool::cool::cool:
 

Attachments

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πάρε τα τζιπιεξια σου ;)

Παρόλα αυτά, πες μας αν έχεις 100 χλμ αυτονομία κι αν μπορείς να έχεις ένα κάνιστρο μαζί σου.
Προτιμώ να σε έχουμε παρέα :cool::cool::cool:
Αυτα ειναι τα gpx που θα κανετε;;;; μην με ψηνειςςς τωρα που με ζεστος χαχαχα....

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Φρόντισε για 3-5 λίτρα μπερζίνα σε κάνιστρο κι έρχεσαι άφοβα!
Γλυτώνουμε και την έννοια της μοναξιά σου στα βουνα κι εμείς ! Αυτό πού το πας;;; :D
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Φρόντισε για 3-5 λίτρα μπερζίνα σε κάνιστρο κι έρχεσαι άφοβα!
Γλυτώνουμε και την έννοια της μοναξιά σου στα βουνα κι εμείς ! Αυτό πού το πας;;; :D
Με συγκινεις να ξερεις για την εννοια που θα μου εχετε αλλα κυριακι βραδυ πρεπει να μαι αθηνα και δεν μου βγαινει το προγραμμα και τα χιλιομετρα για να γυρισω μπραλο... Παντως με κατατοπισες πολυ με τα τζιπιεξια, θα ακολουθησω της ροδιες σας νοητα και θα αλληλοσυναντηθουνε τα post μας στο συμβαινει τωρα ... Αρκετα χαλασα το θεμα του Αποστολη, ανυπομονω μεχρι την επομενη διημερη η μονοημερη εξορμηση σας να τα πουμε και στα βουνα επιτελους!!! Καλα να περααααααααααασετε!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom