Χωματινη μποτα και περιποιηση

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρη ακομα και ΜΧ(που ειναι τσοκαρα σε σχεση με τις υπολοιπες μποτες)μετα απο καποιο καιρο τσακιζουν λιγο πιο πανω απ το αστραγαλοhttp://p.vitalmx.com/photos/forums/2016/03/03/126525/s1200_1.jpg
Δημήτρη μου, οι δικές μου είναι έτσι:








Αγορασμένες το 2005, ή το 2006... δε θυμάμαι.
Πλένονται από την πολύ λάσπη πριν γυρίσω σπίτι με πιεστικό σε κάποιο βενζινάδικο - αν το βρω ανοικτό...! Αλλιώς με το λάστιχο στην πυλωτή. Κι αυτά μόνο όταν έχουν λάσπη απαγορευτική , έστω για να μπω στην πυλωτή!
Αλλιώς, όπως φαίνεται κι εδώ, μένουν με τη λασπίτσα τους :D:D:D:D
Το μόνο που έπαθαν, είναι αποκόλληση της σόλας (η μια μονο) και επισκευάστηκαν σε τσαγκάρη το 2015, Μάϊο μήνα, στο Troffy τότε....
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Δημήτρη μου, οι δικές μου είναι έτσι:








Αγορασμένες το 2005, ή το 2006... δε θυμάμαι.
Πλένονται από την πολύ λάσπη πριν γυρίσω σπίτι με πιεστικό σε κάποιο βενζινάδικο - αν το βρω ανοικτό...! Αλλιώς με το λάστιχο στην πυλωτή. Κι αυτά μόνο όταν έχουν λάσπη απαγορευτική , έστω για να μπω στην πυλωτή!
Αλλιώς, όπως φαίνεται κι εδώ, μένουν με τη λασπίτσα τους :D:D:D:D
Το μόνο που έπαθαν, είναι αποκόλληση της σόλας (η μια μονο) και επισκευάστηκαν σε τσαγκάρη το 2015, Μάϊο μήνα, στο Troffy τότε....
Απο το 2005 τις εχεις βάλει 10 φορες λογικό να ειναι καινούργιες ρε φιλε!! Ειςαι και ολίγον αργος ,βασικά οχι εσυ το παρταλι που εχεις για μηχανακι ! Το αποτέλεσμα ειναι οτι θα τις κρατήσεις μεχρι το 2030 αν δεν παρεις γρήγορα κτμ:ha
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απο το 2005 τις εχεις βάλει 10 φορες λογικό να ειναι καινούργιες ρε φιλε!! Ειςαι και ολίγον αργος ,βασικά οχι εσυ το παρταλι που εχεις για μηχανακι ! Το αποτέλεσμα ειναι οτι θα τις κρατήσεις μεχρι το 2030 αν δεν παρεις γρήγορα κτμ:ha
Τις βάζω 10 φορές το χρόνο νέε μου.... Μπορεί και λιγότερο. Δε συμμετέχω και σε κανένα εντούρο....:D
Κι οι άλλες που έχω για μικτή χρήση, έχουν ίδια ηλικία και ανάλογη κατάσταση (εχουν γδαρσίματα παραπάνω, λόγω υλικού...., πιο μαλακές). Και τις φοράω Χ10. Φυσικά δεν παίζω κλοτσώντας πέτρες. Τις φοράω σαν άνθρωπος :)


Α, και πού σαι....!?
Όταν είμαι καβάλα, σπάνια πατώ πόδια κάτω ;) Έχω μάθει ποδήλατο καλό :cool: Τη σώνει τη μπότα αυτή η τεχνική. Αμα θες, σε μαθαίνω κι εσένα :p:p:p:p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τις βάζω 10 φορές το χρόνο νέε μου.... Μπορεί και λιγότερο. Δε συμμετέχω και σε κανένα εντούρο....:D
Κι οι άλλες που έχω για μικτή χρήση, έχουν ίδια ηλικία και ανάλογη κατάσταση (εχουν γδαρσίματα παραπάνω, λόγω υλικού...., πιο μαλακές). Και τις φοράω Χ10. Φυσικά δεν παίζω κλοτσώντας πέτρες. Τις φοράω σαν άνθρωπος :)


Α, και πού σαι....!?
Όταν είμαι καβάλα, σπάνια πατώ πόδια κάτω ;) Έχω μάθει ποδήλατο καλό :cool: Τη σώνει τη μπότα αυτή η τεχνική. Αμα θες, σε μαθαίνω κι εσένα :p:p:p:p
Θα περιμενω να με μάθεις . στο τροφυ τα πρώτα μαθήματα :friend:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πάντα θα φροντίσω τις μπότες μου, αν όχι αμέσως μετά την on/offάδα σίγουρα μέσα στην εβδομάδα!
Είμαι της άποψης ότι για να με προσέχουν τα πράγματα μου πρέπει να τα προσέχω κι εγώ!
 
Top Bottom