Χωματινο μαθημα level 1 Δεκεμβριου

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ξέρει κανείς αν εκεί στο BP στο Γρηγόρη είναι ανοιχτή η πίσω πόρτα;

Έτσι μου βγάζει το Google maps να πάω, αλλά ήταν πάντα κλειστή όσες φορές πήγα παλαιότερα.
Νομιζω κλειστη.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ξέρει κανείς αν εκεί στο BP στο Γρηγόρη είναι ανοιχτή η πίσω πόρτα;

Έτσι μου βγάζει το Google maps να πάω, αλλά ήταν πάντα κλειστή όσες φορές πήγα παλαιότερα.
Κλειστή είναι πάντα!
Μόνο μια φορά την είχα πέτυχει ανοιχτή την ώρα που έμπαινε ένα βυτίο. Πρόλαβα και πέρασα στο κλείσιμο της!
Επίσης παλιά, υπήρχε λιγο πριν και μια πόρτα για τους πεζούς, όπου περναγες από εκεί. Την κλείνουν τώρα και αυτή!
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Κλειστή είναι. Θα πρέπει να πάτε από Άγιο Στέφανο για αναστροφή.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Και εγω ετοιμος για αυριο! Ετοιμη κ η μοτό έτοιμα και τα αδιάβροχα ! Άντε να γνωρίσω και κανέναν χωμάτινο απο κοντά γιατι τοσο καιρο μονο απο την οθόνη χαζευω!
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Ωωω... Άρα αναστροφή...
Ευχαριστώ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Συνθήκες είναι σούπερ τώρα το πρωί, έβρεξε το βράδυ αλλά είναι στεγνά κάτω λόγω του αέρα. Θα έχετε καλό χώμα αν μείνει έτσι.

Καλή διασκέδαση :)
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Καλημέρα!
Κάποιος εκεί προς τα μέρη να δώσει ρεπορτάζ καιρού;
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Καλημερα! Πιστευω προς το μεσημερι θα ρίξει καλη βροχή.. αδιάβροχο θα μπει παρόλα αυτα και βλέπουμε.. ο αέρας ειναι μεγαλο @rx1D1.. να εχουμε καμία ώθηση στην ανηφόρα τουλαχιστον!
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Εγώ ειμαι η απώλεια του διημέρου.. πολυ νωρις έπεσα κανα δυο φορες. Τη δεύτερη μου πηρε το πόδι απο κατω η μηχανη και απο εκει κ επειτα το φοβήθηκα.. επέλεξα να αποχωρήσω γιατι δεν ένιωθα σιγουριά στο πάτημα.. δεν ειναι κατι σοβαρο.. λιγο μελανιασμένο στο καλάμι και ελαφρώς πρησμένο στον αστράγαλο.. και πληγωμενος ο εγωισμός φυσικά…ελπιζω να μην χάλασα τη βολτα των υπολοίπων και να δωθει η ευκαιρια να τα ξαναπούμε να παρω τα πανω μου!
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Μην ανησυχείς για τους άλλους και μην το πάρεις από φόβο. Μια άτυχη στιγμή ήταν. Όλοι έχουμε τέτοιες. Από την στιγμή που δεν μπορούσες να πατήσεις καλά και δεν αισθανοσουν σίγουρος ήταν σωστή η απόφαση να αποχωρήσεις. Τα χώματα και τα βουνά εκεί είναι να ξαναπροσπαθήσεις. Την επόμενη φορά θα ξέρεις ήδη πως είναι να πέφτεις και θα ανησυχείς λιγότερο.
 

kavadias

Μέλος
Περιοχή
there and back again
Όνομα
Τάσος
Μοτό
KTM 1290 SA '15
KTM 690 Enduro '08
KTM EXC 250 '06
Εγώ ειμαι η απώλεια του διημέρου.. πολυ νωρις έπεσα κανα δυο φορες. Τη δεύτερη μου πηρε το πόδι απο κατω η μηχανη και απο εκει κ επειτα το φοβήθηκα.. επέλεξα να αποχωρήσω γιατι δεν ένιωθα σιγουριά στο πάτημα.. δεν ειναι κατι σοβαρο.. λιγο μελανιασμένο στο καλάμι και ελαφρώς πρησμένο στον αστράγαλο.. και πληγωμενος ο εγωισμός φυσικά…ελπιζω να μην χάλασα τη βολτα των υπολοίπων και να δωθει η ευκαιρια να τα ξαναπούμε να παρω τα πανω μου!
Περαστικά αλάνι :friendship:
Αύριο το τερραίν θαναι (πολύ) καλύτερο και θαναι πιο βόλτα η φάση. Δες το και αν νιώθεις οκ, έλα :) Τον ταύρο απ' τα κέρατα :ok:
Η βόλτα ήταν πολύ ωραία και χάρηκα πολύ γιατί και η παρέα ήταν καταπληκτική. Σας ευχαριστώ πολύ όλους, τα λέμε αύριο.

Τάσος, 690
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Εγώ ειμαι η απώλεια του διημέρου.. πολυ νωρις έπεσα κανα δυο φορες. Τη δεύτερη μου πηρε το πόδι απο κατω η μηχανη και απο εκει κ επειτα το φοβήθηκα.. επέλεξα να αποχωρήσω γιατι δεν ένιωθα σιγουριά στο πάτημα.. δεν ειναι κατι σοβαρο.. λιγο μελανιασμένο στο καλάμι και ελαφρώς πρησμένο στον αστράγαλο.. και πληγωμενος ο εγωισμός φυσικά…ελπιζω να μην χάλασα τη βολτα των υπολοίπων και να δωθει η ευκαιρια να τα ξαναπούμε να παρω τα πανω μου!
Καμιά απώλεια, όλα καλά. Δεν υπάρχει εγωισμός στο χώμα, όλοι πέφτουν, μέχρι και ο δάσκαλος μάζεψε μία. Στο χώμα πέφτουμε, νόμος. Μην απογοητεύεσαι, τα βουνά εκεί είναι να προσπαθήσεις πάλι. Βέβαια σήμερα η συνθήκες ήταν πολύ δύσκολες από λάσπη και όσο πέρναγε η ώρα γινόταν όλο και πιο γλυστερο. Εγώ μάζεψα 4-5 ξάπλες, έτσι απλά. Επίσης στο τέλος της βόλτας κουβαλαγα ένα δεύτερο μηχανάκι σε βάρος από τη λάσπη. Πήραν μια χαρά στο πλυντήριο που με είδαν...


Υ.Γ. εγώ στεναχωρήθηκα για το παλληκάρι με το crf300 που είχε μια ατσαλη πτώση στο τέλος της ημέρας με λίγα χιλιόμετρα, αλλά του έκανε ζημιές σε πλαστικά, φανάρι.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Ακριβώς έτσι είναι. Δεν υπάρχει πληγωμένος εγωισμός στο χώμα. Όλοι πέσαμε, όλοι έχουμε πέσει και όλοι θα πέσουμε. Περαστικά Γιάννη. Όλα καλά αφού δεν ήταν κάτι πιο σοβαρό. Η βόλτα σούπερ. Κάποια κομμάτια φοβιστικα, αλλά γιαυτό πήγαμε.
Όλα τα παιδιά καταπληκτικά.
Πολλά μπράβο στον Αντρέα που βοήθησε τους πάντες και σήκωσε τα περισσότερα μηχανάκια σήμερα. Η σκούπα της ομάδας. Για το Δημήτρη τι να πεις. Δεν χρειάζεται συστάσεις.
Τα λέμε αύριο!


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραίοι! Περιμένουμε καμιά φωτό και περισσότερες πληροφορίες. Το παλικάρι με το CRF300 είχε το απλό ή το rallye?
 
Top Bottom