Χωματινο μαθημα level 1 Δεκεμβριου

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχει στα πλάνα να ξανακανονιστει μάθημα ομαδικό με τον Χελιώτη στα σύντομα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ανοίξτε νέο θέμα για να μαζευτούν 10 άτομα και μετά θα γίνει.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Η αλήθεια είναι ότι Ξεκλείδωσε taboo του εγκεφάλου μας, καθότι περάσαμε από μέρη που ίσως μόνο με ένα 2χρονο 250cc ktm θα πήγαινα.
Όχι ότι θα το επειχειρίσω πάλι μόνος μου ή με παρέα, αλλά μας έδειξε ότι με προσπάθεια, έλλειψη φόβου, θέληση και.... Ικανότητα, όλα πάνε παντού.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αλήθεια είναι ότι Ξεκλείδωσε taboo του εγκεφάλου μας, καθότι περάσαμε από μέρη που ίσως μόνο με ένα 2χρονο 250cc ktm θα πήγαινα.
Όχι ότι θα το επειχειρίσω πάλι μόνος μου ή με παρέα, αλλά μας έδειξε ότι με προσπάθεια, έλλειψη φόβου, θέληση και.... Ικανότητα, όλα πάνε παντού.
Όπως έχω πει πολλές φορές, εδώ μέσα γίνονται βόλτες που αρκετές φορές είναι για λιγότερο έμπειρους.
Μην χάνετε ευκαιρίες.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Όπως έχω πει πολλές φορές, εδώ μέσα γίνονται βόλτες που αρκετές φορές είναι για λιγότερο έμπειρους.
Μην χάνετε ευκαιρίες.
Θα έλεγα, όσο αυτό είναι δυνατό, μιας και το εφαρμόζουν και άλλες ομάδες ανάλογου ύφους, να αναγράφεται ένα υποτυπώδες επίπεδο εκδρομής.

Υ. Γ. Ξέρω, για να προλάβω κάποιους, το χώμα είναι απρόβλεπτο και συνεχώς μεταβαλλόμενο. Η πρόταση μου είναι για μια γενική σήμανση απλά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα έλεγα, όσο αυτό είναι δυνατό, μιας και το εφαρμόζουν και άλλες ομάδες ανάλογου ύφους, να αναγράφεται ένα υποτυπώδες επίπεδο εκδρομής.

Υ. Γ. Ξέρω, για να προλάβω κάποιους, το χώμα είναι απρόβλεπτο και συνεχώς μεταβαλλόμενο. Η πρόταση μου είναι για μια γενική σήμανση απλά.
Το κάνουμε... Μέχρι βίντεο τις διαδρομές από προηγούμενες βόλτες βάζουμε.
Αλλά και το απρόβλεπτο αντιμετώπιζετε όταν υπάρχει καλή παρέα.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το επίπεδο είναι και σχετικό με την ικανότητα του κάθε οδηγου. Περνάει ένας το βλέπει ευκολο περναει ο επόμενος το βλέπει δυσκολο περναει ο τρίτος του φαίνεται μετριο. Νομίζω αρκεί να αναφέρεται για τι κατηγορία μηχανάκια είναι η βόλτα και φτάνει. Όλα είναι ρευστά. Για λάσπη πηγαμε στο καντήλι χιόνι βρήκαμε. Αν δεν βρείς και δυσκολίες δεν βελτιώνεσαι σαν οδηγός. Εγώ έχω δυο χρόνια που ακολουθώ χωρίς να ρωτάω τίποτα και έχω βελτιωθεί παρα πολυ και κάθε βόλτα γίνομαι καλυτερος. Το δε μάθημα με το Μήτσο με βοήθησε και να ξεπεράσω φόβους μου και να βελτιωθω οδηγικα. Άνετα το ξανά έκανα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γέλιο σήμερα.

Βρισκόμαστε σε ασφάλτινη κατηφόρα με την μικρή, με τα ποδήλατα. Μου λέει "φοβάμαι" και με πιάνω να κάνω τους δύο Μήτσους (Μάτα και Χελιώτη) σε φάση μην την φοβάσαι, άσε τα φρένα και το ποδήλατο θα την κατέβει μόνο του και εννοείται ότι το κάναμε μαζί και πήγαν όλα καλά. Το τι ντεζαβού και εσωτερικό γέλιο έκανα...
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Την πρωτη μετα δεν πηρα την καμερα μαζι και τη δευτερη τραβηξα λιγα πραγματα.
Καλιο αργα παρα ποτε, 2 μηνες μετα, καποια στιγμιοτυπα απο τη 2η μερα του 1ου Χωματινου Μαθηματος.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
titanic slow mo

αν σου πω ότι δεν έχω καταγράψει στο μυαλό μου λάσπες πουθενά και τις βλέπω τώρα και δεν ξέρω καν που ήταν...
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
titanic slow mo

αν σου πω ότι δεν έχω καταγράψει στο μυαλό μου λάσπες πουθενά και τις βλέπω τώρα και δεν ξέρω καν που ήταν...
τελευταιο πλανο σε εχω και το τραγουδι να λεει "i got nothing left to lose" :drt:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρέπει επιτέλους να πάω το αμορτισέρ στον κοντοχωριανό Αιμίλιο που πάει και ο γείτονάς μου το δικό του και με την ευκαιρία να χαλαρώσει η προφόρτιση μήπως πατάω κάτω, η τούμπα απλά ήταν άδικη, αφήνω απ' έξω το κομμάτι ΚΟΤΑ ΑΣΕ ΤΟ ΦΡΕΝΟ. Σε άλλη περίπτωση δεν θα το έπαιρνα καν το ρίσκο, απλά θα το έδινα αλλού ή θα γυρνούσα πίσω ή θα το περπατούσα ή δεν ξέρω, φωτιά και χορό της κατηφόρας. Την επόμενη φορά πιθανώς να κατέβω χωρίς διακοπή για ξεκούραση σε θάμνο.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Την πρωτη μετα δεν πηρα την καμερα μαζι και τη δευτερη τραβηξα λιγα πραγματα.
Καλιο αργα παρα ποτε, 2 μηνες μετα, καποια στιγμιοτυπα απο τη 2η μερα του 1ου Χωματινου Μαθηματος.
Κλαιω, τώρα είδα το Γιάννη στη κατηφόρα, δεν έχει κανενα θέμα λέει απλά ας ξαπλώσω λίγο εδώ να ξαποστάσω . Ο δε Μήτσος δεν παιζεται. Μάθημα επανάληψης για να τα εμπεδώσουμε παιζει?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπαίνω χτες με το ποδήλατο σε αφροντιστη παιδική χαρά, χορτάρι παντού, εντάξει εννοείται το νιώθεις ότι κλέβει δύναμη σε σχέση με την άσφαλτο, φτάνω στο παγκάκι με τους άλλους γονείς και νιώθω τον εμπρός τροχό ότι σκάβει και θα έχουμε την πιο γελοία πτώση στα χρονικά της παιδικής χαράς, θυμήθηκα ότι το X με λίγο γκαζάκι σκάβει αλλά γαντζώνει και στρίβει τελικά, πεντάλ με δύναμη και γλιτώσαμε το ρεζίλι.

Μα γιατί όχι ασφάλτινο λάστιχο πάχους αναπτήρα στο χώμα, να γιατί μαθήματα...
 

EvangeloSKG

Μέλος
Περιοχή
Μαρούσι
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R1200GS, 2004 (K25)
Γεια σε όλους! Αν υπάρχουν ακόμα θέσεις για μάθημα με Χελιώτη, με ενδιαφέρει (αν και με τη μηδαμινή μου εμπειρία, τα βίντεο που βλέπω με τρομάζουν κομμάτι...)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γεια σε όλους! Αν υπάρχουν ακόμα θέσεις για μάθημα με Χελιώτη, με ενδιαφέρει (αν και με τη μηδαμινή μου εμπειρία, τα βίντεο που βλέπω με τρομάζουν κομμάτι...)
Σε έβαλα στη λιστα
Περιμένουμε ημερομηνίες από τον δάσκαλο.
Όσο για τα βίντεο... Είναι μονταζ
Όλα ίσια ειναι
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Γεια σε όλους! Αν υπάρχουν ακόμα θέσεις για μάθημα με Χελιώτη, με ενδιαφέρει (αν και με τη μηδαμινή μου εμπειρία, τα βίντεο που βλέπω με τρομάζουν κομμάτι...)
Μην σε τρομάζει τίποτα. Ήμουν στο μάθημα του Νοεμβρίου. Αρχάριος με κάποια χρόνια και κιλά παραπάνω και το έβγαλα μια χαρά.
Όλα στο μυαλό είναι...θα στο πει και ο δάσκαλος.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην σε τρομάζει τίποτα. Ήμουν στο μάθημα του Νοεμβρίου. Αρχάριος με κάποια χρόνια και κιλά παραπάνω και το έβγαλα μια χαρά.
Όλα στο μυαλό είναι...θα στο πει και ο δάσκαλος.
Αν δεν κόψεις κανένα κιλό θα σκοτώσω όλο το χωριό
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
...113 kg με σωβρακοφανέλα.
Να το αφήσω;
...και 1,85 ( ειπώθηκε κάτι για το ύψος, παρακάτω)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom