Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αυτές οι 2 φωτογραφίες που ακριβώς είναι τραβηγμένες ?
Η μία είναι φεύγοντας από καταρράκτη Ραπεντωσας και πηγαίνοντας για την πίστα τηλεκατευθυνομενων


Και η δεύτερη στο μονοπάτι ακριβώς δίπλα από τους Αγ.Ασωμάτους

 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Φίλε πολύ ωραίες βόλτες κάνεις!
Ανέβασε κανένα ίχνος...
Αυτό πρέπει να το ψάξω λίγο γιατί δεν έχω ιδέα πως γίνεται!!πάω ακόμα με το παλιό σύστημα !!! :haαλλά θα το βρω που θα πάει!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό πρέπει να το ψάξω λίγο γιατί δεν έχω ιδέα πως γίνεται!!πάω ακόμα με το παλιό σύστημα !!! :haαλλά θα το βρω που θα πάει!!!
Υπάρχουν πολλές εφαρμογές καταγραφής διαδρομων
Ευκολακι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρέπει να είναι κοντά αυτά τα περάσματα με την διαδρομη στου zanny

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αποστόλη dodos τρεις δωρεάν εφαρμογές καταγραφής που χρησιμοποιώ για Android.
Εύκολες και αξιόπιστες.


 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Πρέπει να είναι κοντά αυτά τα περάσματα με την διαδρομη στου zanny

Πιθανότατα, απλά του zanny είχε κάποια πιο τεχνικά περάσματα για ελαφριά εντουράκια, ενώ αυτή του dodos ίσως είναι πιο βατή για περισσότερους.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Λέμε μετά του υιού να κάνουμε ήσυχη βόλτα από Ραπεντώσα, Μαραθώνα, Σέσι, Γραμματικό, Βαρνάβα.
Εκκίνηση 9:30 πλατεία Σταμάτας ( 38.12526804354977, 23.878797546695168 ) . Όσοι πιστοί προσέλθετε...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πόσο καιρό έχεις να καβαλήσεις το Χ; Πολύ. Για μια στιγμή, δηλαδή για κάμποση ώρα το πρωί ήμουν στο αύριο πας η δεν πας. Βγαίνω στο σπίτι μια, κάτι δεν μου πάει καλά, ξενερώνω.

Μου λέει το κορίτσι τι θα κάνεις (ετοιμάζεται το και δεν το πουλάς)... Ας πάμε μια βόλτα έξω ξέρω γω. Στον πρώτο κύκλο ήμουν φάση ξενερας ακόμα. Σταματάω σε μια εκκλησία, παίρνω μια ανάσα. Η αλήθεια είναι ότι όσο περνάει η ώρα το νιώθω καλύτερα. Στον δεύτερο κύκλο πολύ καλύτερα. Μιάμιση ώρα βόλτα ρυθμοί Ι5 αλλά πέρασα καλά τελικά. Πρέπει να σηκωθεί το φρένο πίσω γιατί δεν φτάνω να το πατήσω όρθιος.

Αρχαία Ακρόπολη Αφιδνών.

 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Λέμε μετά του υιού να κάνουμε ήσυχη βόλτα από Ραπεντώσα, Μαραθώνα, Σέσι, Γραμματικό, Βαρνάβα.
Εκκίνηση 9:30 πλατεία Σταμάτας ( 38.12526804354977, 23.878797546695168 ) . Όσοι πιστοί προσέλθετε...
Για πότε λέτε?
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Λέμε μετά του υιού να κάνουμε ήσυχη βόλτα από Ραπεντώσα, Μαραθώνα, Σέσι, Γραμματικό, Βαρνάβα.
Εκκίνηση 9:30 πλατεία Σταμάτας ( 38.12526804354977, 23.878797546695168 ) . Όσοι πιστοί προσέλθετε...
Για πότε λέτε?
Είναι κι αυτό, ε? :roflmao::roflmao::roflmao:

Κυριακή πρωί 24/10/2021. τέλος
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Λέμε μετά του υιού να κάνουμε ήσυχη βόλτα από Ραπεντώσα, Μαραθώνα, Σέσι, Γραμματικό, Βαρνάβα.
Εκκίνηση 9:30 πλατεία Σταμάτας ( 38.12526804354977, 23.878797546695168 ) . Όσοι πιστοί προσέλθετε...
Τέτχιοι είστε όντως!!! Δεν έχω μηχανάκι λέμε.... :ag2:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αποστόλη dodos τρεις δωρεάν εφαρμογές καταγραφής που χρησιμοποιώ για Android.
Εύκολες και αξιόπιστες.


Κάνα δυο τέτοιες έχω έχω κατεβάσει για καταγραφή! Φυσικά πάντα ξεχνάω να τις βάλω να γράφουν τη διαδρομή !!! Χαχαχα!!
Αυτό που δεν έχω βρει , είναι αφού σχεδιάζω μια διαδρομή πως την στέλνω σε κάποιον ή την ποσταρω !!!
Έχω κατεβάσει το πρόγραμμα πλοήγησης OsmAnd
που χρησιμοποιεί και αρκετούς χωματοδρομους ,σχεδιαζω καποια διαδρομή ,την κάνω gpx ,την ανοίγω με το gpx viewer, αλλά δεν το χω βρει ακόμα πως την μοιράζεσαι!!
Αν τα λέω σωστά και δεν έχω μπερδέψει τίποτα!!

Για να δω κατάφερα τίποτα κάτι λίγο
Μπα τίποτα :ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάνα δυο τέτοιες έχω έχω κατεβάσει για καταγραφή! Φυσικά πάντα ξεχνάω να τις βάλω να γράφουν τη διαδρομή !!! Χαχαχα!!
Αυτό που δεν έχω βρει , είναι αφού σχεδιάζω μια διαδρομή πως την στέλνω σε κάποιον ή την ποσταρω !!!
Έχω κατεβάσει το πρόγραμμα πλοήγησης OsmAnd
που χρησιμοποιεί και αρκετούς χωματοδρομους ,σχεδιαζω καποια διαδρομή ,την κάνω gpx ,την ανοίγω με το gpx viewer, αλλά δεν το χω βρει ακόμα πως την μοιράζεσαι!!
Αν τα λέω σωστά και δεν έχω μπερδέψει τίποτα!!
Λογικά με email θα μπορέσεις να την στείλεις...
Να σε μπερδέψω λίγο ακόμα...?
Δεν μπορώ να στείλω gpx αρχείο μέσω viber από το κινητό.
Το ίδιο gpx αρχείο μέσω viber που έχω εγκαταστήσει και στον υπολογιστή μπορώ να το στείλω από αυτόν...:wacky::roflmao:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μέχρι να βγάλω άκρη με τα gpx αρχεία και πως σχεδιάζεις και ανεβάζεις μια διαδρομή,
ένα βιντεακι κονσέρβα φουλ ερασιτεχνικό (άλλη πονεμένη ιστορία η επεξεργασία και δημιουργία βιντεο):ha

 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πιθανότατα, απλά του zanny είχε κάποια πιο τεχνικά περάσματα για ελαφριά εντουράκια, ενώ αυτή του dodos ίσως είναι πιο βατή για περισσότερους.
Το κομμάτι από Ραπεντωσα μέχρι φραγμα Μαραθώνα το ίδιο με του zanny με μια μικρή διαφορά όπου μετά το φραγμα Ραπεντώσας και την ανηφορικη διαδρομή στο βραχο όταν βγήκα στο μεγάλο άπλωμα στα χωράφια έκανα δεξιά για την πίστα τηλεκατευθυνομενων και δεν πήγα γύρω γύρω
, πιστεύω ότι βγαίνει και για πιο βαριά με λίγο προσοχή και βοήθεια στα 2‐3 πιο ζόρικα σημεία!
 
Τελευταία επεξεργασία:

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Έχω κατεβάσει το πρόγραμμα πλοήγησης OsmAnd [...] αλλά δεν το χω βρει ακόμα πως την μοιράζεσαι!!
Υπάρχει η ιστοσελίδα plotaroute.com στην οποία μπορείς να κάνεις upload το αρχείο GPX που έχεις δημιουργήσει, δημιουργώντας έτσι μια διαδρομή την οποία μπορείς να μοιραστείς στέλνοντας το link της. Ένας άλλος επισκέπτης μπορεί απλά να δει τη διαδρομή (χωρίς να χρειάζεται να ανοίξει το gpx) και αν θέλει να την κατεβάσει.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Υπάρχει η ιστοσελίδα plotaroute.com στην οποία μπορείς να κάνεις upload το αρχείο GPX που έχεις δημιουργήσει, δημιουργώντας έτσι μια διαδρομή την οποία μπορείς να μοιραστείς στέλνοντας το link της. Ένας άλλος επισκέπτης μπορεί απλά να δει τη διαδρομή (χωρίς να χρειάζεται να ανοίξει το gpx) και αν θέλει να την κατεβάσει.
Ευχαριστώ πολύ , θα το ψάξω!!!:friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αν αγαπας καποιον, πες του να βαλει mc360 και να φυγει. :laugh:
Ετσι επρεπε να λεγεται.

Απιστευτο λαστιχο.
Δεν εχει ξαναπατησει ετσι το μηχανακι off road. :inlove:



 
Top Bottom