Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Και σήμερα μια γύρα στα ίδια μέρη, πέριξ Βαρυμπόμπης ,με περισσότερο κόσμο λόγω Σαββάτου στο βουνό, είπαμε και καμιά ντουζίνα καλημερες ,όχι σα τη μούγκα των καθημερινών
Ανέβηκα και μέχρι το πυροφυλακιο Κατσιμιδίου αλλά έμπαζε αρκετά και την έκανα γρήγορα


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σημερα ειχε το 7o athens rally sprint Αγιου Μερκουριου, οποτε η βολτα περιοριστηκε μονο πανω απ την Βαρυμπομπη.

Ποτέ να μην λες οτι γλυστραει, οταν δεν εχεις παει ακομα, εκει που πραγματικα γλυστραει!!
Λευτερης

Η σταχτη εχει πεσει απ τα νερα στον βασικο δρομο που μαζι με την λασπη κολλαει και γλυστραει μαζι.

Σε ενα μονοπατι που μπηκα, με ριζες, γλυστρουσε λιγοτερο!!







:trt:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σημερα ειχε το 7o athens rally sprint Αγιου Μερκουριου, οποτε η βολτα περιοριστηκε μονο πανω απ την Βαρυμπομπη.

Ποτέ να μην λες οτι γλυστραει, οταν δεν εχεις παει ακομα, εκει που πραγματικα γλυστραει!!
Λευτερης

Η σταχτη εχει πεσει απ τα νερα στον βασικο δρομο που μαζι με την λασπη κολλαει και γλυστραει μαζι.

Σε ενα μονοπατι που μπηκα, με ριζες, γλυστρουσε λιγοτερο!!







:trt:
Δεν είχε κόσμο?

P.s...βγαλε τον καθρέφτη!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν είχε κόσμο?

P.s...βγαλε τον καθρέφτη!!!
Ειχε μονο ποδηλατες
Και θεατες για το ραλλυ

Τον καθρεπτη τον μαζευω στα μονοπατια.
Στα 12χλμ που κανω στον Κηφισσο μεχρι να μπω χωμα, τον θελω.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σε είδα στην ΕΟ στο ύψος της. Μεταμόρφωσης, ήμουν με το γκλίτερ.
Κατα της 14:00 στον γυρισμο?
Περασε ενα ωραιο. :inlove:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αύριο μιας και πέφτει ρεπό λέω να κάνω μια γύρα από τα γνωστά μέρη πέριξ Βαρυμπόμπης και προς ιπποκράτειο πολιτεία, Αυλώνα!!
Ελεγα να ξεκινήσω κατά τις 10 ,αν θέλει κανείς να βολτάρει θα είμαι στον Γρήγορη στην Ελαίων λίγο πριν της 10 για την απαραίτητη δόση καφεΐνης

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα λέω εγώ για το φόρουμ, είστε μουχριτσες... Δεν προλαβαίνω :(

Το προγραμμα έχει οφροουντ, με χουσκβάρνα δίχρονο.


 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα λέω εγώ για το φόρουμ, είστε μουχριτσες... Δεν προλαβαίνω :(

Το προγραμμα έχει οφροουντ, με χουσκβάρνα δίχρονο.


Καλά κάνεις...
Με τον 950 Θα το χρειαστείς...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει κάψει λιγότερο από όσο έλεγε ο γάτος και από όσο διαβάζω. Καλά είναι.
Όλο και από κάπου θα χάνει... :roflmao:
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Και σήμερα μια γύρα στα ίδια μέρη, πέριξ Βαρυμπόμπης ,με περισσότερο κόσμο λόγω Σαββάτου στο βουνό, είπαμε και καμιά ντουζίνα καλημερες ,όχι σα τη μούγκα των καθημερινών
Ανέβηκα και μέχρι το πυροφυλακιο Κατσιμιδίου αλλά έμπαζε αρκετά και την έκανα γρήγορα


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μέχρι το ποιο ???? Το πυροφιλάκιο ??? Ασε ρε φίλε σαν έρημος έγινε το μέρος....συχαίνεσαι που περνάς ανάμεσα από τα κάρβουνα.....εκεί που παλιά μύριζε ρετσίνι και πουρνάρι, τώρα βλέπεις άμμο και στάχτη.......Κρίμα..........
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Σήμερα μπορώ να πω ήταν η μέρα που κουράστηκα περισσότερο, όχι από την οδήγηση αλλά από το περπάτημα ...με φουλ εξοπλισμό
Ξεκίνησα το πρωί για την κλασική γύρα μέσα στη Βαρυμπόμπη και κατεβηκα από το εκκλησάκι του Αγ.Μερκουρίου για να βγω Αυλώνα!!
Πάντα όποτε πέρναγα και έβλεπα την ταμπέλα για την Αγ.Μαρινα στο βραχο έλεγα κάποια στιγμή πρέπει να πάω.....εεεε τελικά πήγα....με τα πόδια μιας και θέλει 1.5 χιλιόμετρο περπάτημα σε μονοπάτι !!!
Ωραίο σημείο, αξίζει μια επίσκεψη,έχει αρκετά σημάδια το μονοπάτι δεν υπάρχει περίπτωση να χαθείς!!!
Στην επιστροφή πάλι κλασικά πράγματα, το έκοψα επάνω προς Πάρνηθα ,πέρασα Αγ.Παρασκευή (πάλι καλά που υπάρχουν και τα εκκλησάκια στα βουνά και προσανατολιζομαστε )και βγήκα στη πηγή της κρυας !!!
Οι βροχές των τελευταίων ημερών είχαν κάνει τη δουλειά τους αν και προς Αυλώνα δεν είχε τη λάσπη που μαζεύει συνήθως ,πιο πολύ στη Βαρυμπόμπη είχε κάνει ζημιές το νερό που έριξε!!
Αντε και στην επόμενη στο επόμενο ρεπό


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:ida:να το πουμε Π. Π. Δ. Κ.
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Σήμερα μπορώ να πω ήταν η μέρα που κουράστηκα περισσότερο, όχι από την οδήγηση αλλά από το περπάτημα ...με φουλ εξοπλισμό
Ξεκίνησα το πρωί για την κλασική γύρα μέσα στη Βαρυμπόμπη και κατεβηκα από το εκκλησάκι του Αγ.Μερκουρίου για να βγω Αυλώνα!!
Πάντα όποτε πέρναγα και έβλεπα την ταμπέλα για την Αγ.Μαρινα στο βραχο έλεγα κάποια στιγμή πρέπει να πάω.....εεεε τελικά πήγα....με τα πόδια μιας και θέλει 1.5 χιλιόμετρο περπάτημα σε μονοπάτι !!!
Ωραίο σημείο, αξίζει μια επίσκεψη,έχει αρκετά σημάδια το μονοπάτι δεν υπάρχει περίπτωση να χαθείς!!!
Στην επιστροφή πάλι κλασικά πράγματα, το έκοψα επάνω προς Πάρνηθα ,πέρασα Αγ.Παρασκευή (πάλι καλά που υπάρχουν και τα εκκλησάκια στα βουνά και προσανατολιζομαστε )και βγήκα στη πηγή της κρυας !!!
Οι βροχές των τελευταίων ημερών είχαν κάνει τη δουλειά τους αν και προς Αυλώνα δεν είχε τη λάσπη που μαζεύει συνήθως ,πιο πολύ στη Βαρυμπόμπη είχε κάνει ζημιές το νερό που έριξε!!
Αντε και στην επόμενη στο επόμενο ρεπό


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλημέρα, νομίζω σε είδα στη γέφυρα στην Αττική οδό στα Άνω Λιόσια μεσημέρι, μάλλον στο γύρνα. Ήμουν το KTM 690.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Καλημέρα, νομίζω σε είδα στη γέφυρα στην Αττική οδό στα Άνω Λιόσια μεσημέρι, μάλλον στο γύρνα. Ήμουν το KTM 690.
Καλημέρα!!!
Ναι στο γυρισμό ήταν το μεσημέρι!!
Το θυμάμαι το 690 και το πρόσεξα παραπάνω γιατί έβγαζε ωραίο ήχο !!!!
 

angelthing

Μέλος
Περιοχή
Καπ' κατ
Όνομα
Angelos
Μοτό
CRF300L, F700GS
Σήμερα μπορώ να πω ήταν η μέρα που κουράστηκα περισσότερο, όχι από την οδήγηση αλλά από το περπάτημα ...με φουλ εξοπλισμό
Ξεκίνησα το πρωί για την κλασική γύρα μέσα στη Βαρυμπόμπη και κατεβηκα από το εκκλησάκι του Αγ.Μερκουρίου για να βγω Αυλώνα!!
Πάντα όποτε πέρναγα και έβλεπα την ταμπέλα για την Αγ.Μαρινα στο βραχο έλεγα κάποια στιγμή πρέπει να πάω.....εεεε τελικά πήγα....με τα πόδια μιας και θέλει 1.5 χιλιόμετρο περπάτημα σε μονοπάτι !!!
Ωραίο σημείο, αξίζει μια επίσκεψη,έχει αρκετά σημάδια το μονοπάτι δεν υπάρχει περίπτωση να χαθείς!!!
Στην επιστροφή πάλι κλασικά πράγματα, το έκοψα επάνω προς Πάρνηθα ,πέρασα Αγ.Παρασκευή (πάλι καλά που υπάρχουν και τα εκκλησάκια στα βουνά και προσανατολιζομαστε )και βγήκα στη πηγή της κρυας !!!
Οι βροχές των τελευταίων ημερών είχαν κάνει τη δουλειά τους αν και προς Αυλώνα δεν είχε τη λάσπη που μαζεύει συνήθως ,πιο πολύ στη Βαρυμπόμπη είχε κάνει ζημιές το νερό που έριξε!!
Αντε και στην επόμενη στο επόμενο ρεπό


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μας το έλεγες στην ασφάλτινη βόλτα για τη διαδρομή σου και την περπατάδα, τώρα έχω και εικόνα !
Όμορφα μέρη !
(είπα να μπουκάρω και εδώ τελικά ..... )
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μας το έλεγες στην ασφάλτινη βόλτα για τη διαδρομή σου και την περπατάδα, τώρα έχω και εικόνα !
Όμορφα μέρη !
(είπα να μπουκάρω και εδώ τελικά ..... )
Καλώς ήρθες Άγγελε!!!
Βλέπω ετοιμάζεις το crfακι για αντίστοιχες εξορμήσεις !!! Να οργανωθούμε, να οργανωθούμε!!!:friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μας το έλεγες στην ασφάλτινη βόλτα για τη διαδρομή σου και την περπατάδα, τώρα έχω και εικόνα !
Όμορφα μέρη !
(είπα να μπουκάρω και εδώ τελικά ..... )
Καλώς όρισες Άγγελε...!
 
Top Bottom