Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Παντελή, υπάρχουν πολλά μονοπάτια προς Άγιο Μερκούριο που σε βγάζουν προς Μαλακάσα αλλά είναι ζορικα πεζοπορικά.
Κατεβήκαμε το πεζοπορικό απο κατσιμίδι (φυλάκιο) προς τα κάτω στις ταβέρνες. Εκει μέσα έπεσε πολύ ξύλο...
Εκτός του οτι κατέβαινεες με ένα ρυάκι παρέα, είχε 2-3 σκαλοπάτια του μέτρου αλοιμένα με μερέντα... μούρλια σου λέω... μουρλία ! :eek:
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Κατεβήκαμε το πεζοπορικό απο κατσιμίδι (φυλάκιο) προς τα κάτω στις ταβέρνες. Εκει μέσα έπεσε πολύ ξύλο...
Εκτός του οτι κατέβαινεες με ένα ρυάκι παρέα, είχε 2-3 σκαλοπάτια του μέτρου αλοιμένα με μερέντα... μούρλια σου λέω... μουρλία ! :eek:
Το ζόρι ήταν η κίνηση σταμάτα ξεκίνα, αλλιώς ήταν μια γλύστρα και όλο κάτω :ha
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Το ζόρι ήταν η κίνηση σταμάτα ξεκίνα, αλλιώς ήταν μια γλύστρα και όλο κάτω :ha
Σταματήσαμε στο τέλος μετά το ρυάκι εκεί που έκανε το άνοιγμα για να πάμε να πάρουμε μια κάμερα που μας την άρπαξε ένα κλαδί στο κατέβασμα. Όσο είμασταν εκεί, ακούσαμε (και μετά είδαμε) 3 καλά καπάκια στα τελευταία 10 μέτρα, στο σημείο μάλλον που είχε ένα από τα σκαλοπάτια αυτά. Οι τύποι που έρχονταν κάτω από τα καπάνια ήταν καφέ :ha
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
καλά καπάκια στα τελευταία 10 μέτρα, στο σημείο μάλλον που είχε ένα από τα σκαλοπάτια αυτά. Οι τύποι που έρχονταν κάτω από τα καπάνια ήταν καφέ :ha
εγω στο τελευταίο μεγαλο σκαλοπάτι έπεσα στο πλάι σαν κύριος στα κλαδιά και εμεινα καθαρός :ha
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εγώ είχα μπροστά μου μία απο τις Αγγλίδες του Μπούδρου. Είχε κοκαλώσει σε μία αριστερή και δεν προχώραγε για κανένα λόγο.
Κι εκεί που λέω δεν θα προχωρίσει και πάω να την περάσω απο αριστερά, μάντεψε τι έκανε....
Μέσα στις λάσπες ο Παντελής, με στραβό τιμόνι το DR... :mad:
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Γενικά γίνονταν τα όσα. Είχε χαβαλέ που είχε τόσες πολλές συμμετοχές ήταν όμως και χαροπάλη αρκετές φορές που κάτι πιτσιρίκια πέρναγαν σχεδόν από πάνω από όσους κολλούσαν και αυτό σε σημεία που δεν ήθελε πολύ για να φύγει κάποιος σε κάνα γκρέμι. Εγώ απροπόνητος τελείως είχα κλάσει σε κάποια σημεία και παρόλα αυτά πήγαινα στο αυτόματο γιατί άκουγα από πίσω κόσμο. Ε μια στραβή τιμονιά να γινόταν εκεί και θα είχα θέμα..
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Κατεβήκαμε το πεζοπορικό απο κατσιμίδι (φυλάκιο) προς τα κάτω στις ταβέρνες. Εκει μέσα έπεσε πολύ ξύλο...
Εκτός του οτι κατέβαινεες με ένα ρυάκι παρέα, είχε 2-3 σκαλοπάτια του μέτρου αλοιμένα με μερέντα... μούρλια σου λέω... μουρλία ! :eek:
Το μονοπάτι που σε βγάζει στους πάγκους πικνικ πριν το γεφυράκι στην μεγάλη ευθεία
Το χω κατέβει με το ποδήλατο κουτρουβαλοντας,δεν ξέρω ποιο κουβαλούσε ποιον :ha
Φαντάζομαι με τα μηχανάκια τη μάχη θα γινόταν εκεί !!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Βίδεο χαμός...


Να τον πετυχω σε καμια εφορια, να περασει και να μου πει sorry, να βγαλω τα τακουνια, να του τα φερω στο κεφαλι.
:wtng:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Να τον πετυχω σε καμια εφορια, να περασει και να μου πει sorry, να βγαλω τα τακουνια, να του τα φερω στο κεφαλι.
:wtng:
Σορρυ κιόλας, αλλά στην εφορία πας με τακούνια???

Στάλθηκε από 'μένα...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σορρυ κιόλας, αλλά στην εφορία πας με τακούνια???

Στάλθηκε από 'μένα...
Φυσικα. Και κρανος, μια μανιβελα στο ενα χερι και λιγη βενζινη στο αλλο.
:ha
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Σήμερα βρήκα ευκαιρία πριν τη δουλειά να κάνω μια γύρα στη Βαρυμπόμπη και σε μερικά σημεία του attica !!
Αρκετή λάσπη στα σημεία που λιωσαν τα χιόνια και ωραία τα μονοπάτια !!!
έφτασα λίγο λασπωμένος στη δουλειά αλλά χαλάλι


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
  • Ανοιξη
  • Η πιο ωραια εποχη
  • Ανοιξη μαρη, χτυπαν την πορτα!! :roflmao:




:prft:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
  • Ανοιξη
  • Η πιο ωραια εποχη
  • Ανοιξη μαρη, χτυπαν την πορτα!!




:prft:
Για πια Άνοιξη μιλάς...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Για πια Άνοιξη μιλάς...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αρα ταιριαζει γαντι ο διαλογος που εβαλα!! :roflmao:
 
Top Bottom