Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λίγα με την περιφέρεια.

55 μύρια για την ΠΕΟ Θήβας για την ασφάλεια των πολιτών, τα λεφτά από τα ατυχήματα των πολιτών από την αμέλεια τους αβαβά.
 

GoFigure

Μέλος
Όνομα
GoFigure
Μοτό
HONDA
Ο νόμος 4926/2022 αναφέρει πως η απόφαση απαγόρευσης εκδίδεται από τον οικείο Περιφερειάρχη ...
Μπαίνεις στο site της περιφέρειας και στα δελτία τύπου υπάρχει σιγή ιχθύος...

Αχ, Ελλάδα σ'αγαπώ.....
Στο site της Περιφέρειας έχουν αναρτήσει στην κατηγορία Κοινωνία - Πολιτική προστασία (τρομάρα τους).
Προσωπικά, για παρεμφερή ζητήματα, ενημερώνομαι πρωτίστως απο το site του αρμόδιου υπουργείου ώστε να αποκτήσω μια εικόνα.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Αφού η θερμοκρασία θυμίζει φθινόπωρο, ευκαιρία για λίγο χώμα μετά από δύο μήνες,ήταν η πρώτη του ttr,εντάξει μου φαίνεται ποδήλατο σε σχέση με την μαούνα που είχα ωραία ήταν,ο φίλος ο Νάσος μπροστά και εγώ ακολούθησα,κάναμε μια ωραία γύρα στην Πεντέλη με τελείωμα την νέα Μάκρη στον γυρισμό για το σπίτι έριχνε καρέκλες τραπέζια κτλ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Αφού η θερμοκρασία θυμίζει φθινόπωρο, ευκαιρία για λίγο χώμα μετά από δύο μήνες,ήταν η πρώτη του ttr,εντάξει μου φαίνεται ποδήλατο σε σχέση με την μαούνα που είχα ωραία ήταν,ο φίλος ο Νάσος μπροστά και εγώ ακολούθησα,κάναμε μια ωραία γύρα στην Πεντέλη με τελείωμα την νέα Μάκρη στον γυρισμό για το σπίτι έριχνε καρέκλες τραπέζια κτλ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το ttr 250???

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τ ομολογω.
Κοκοκοκοκο


:trt:
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Χωρίς παρέα ....γυρνάς
Έχεις 2 τσουπες να προικισεις
Εβαλα και την φωτο απο κατω, γιατι το θυμομουν πιο βαθυ
:ha
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Τ ομολογω.
Κοκοκοκοκο


:trt:
Και πολύ καλά έκανες!
Αυτό συνήθως το ανεβαίναμε... Από την αριστερή μεριά...
(δεν είναι το ρέμα πρίν από την αλάνα που κάνουν εκδηλώσεις απέναντι από τα βασιλικά?)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και πολύ καλά έκανες!
Αυτό συνήθως το ανεβαίναμε... Από την αριστερή μεριά...
(δεν είναι το ρέμα πρίν από την αλάνα που κάνουν εκδηλώσεις απέναντι από τα βασιλικά?)
Απεναντι σχεδον απ το κιοσκι.
Πιο κατω μπαιναμε στο ρεμα, αυτο δεν το ειχα ξαναδει.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παντως φιλε Παντελη, ολα τα μονοπατια ειναι κλειστα με κορμους για να κοψουν τους χειμαρους του χειμωνα.
Ακομα κι απ τον κεντρικο δρομο να πας δεν ειναι τοσο ευκολο σε 2-3 σημεία για μια ονοφφ μοτο.
Ασε που σε ενα σημειο θελει και πριονακι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τ ομολογω.
Κοκοκοκοκο


:trt:
Πόσες φορές γύρισα πίσω κι εγώ Λευτέρη φέτος στη Λέσβο. Μπήκα σε αρκετά μονοπάτια αλλά με σορτς και αθλητικό παπουτσάκι και κυρίως ολομόναχος στα βουνά του νησιού όταν έφθανα στα πραγματικά δύσκολα έπαιρνα την απόφαση να αφήσω τη μηχανή και να το κόψω με τα πόδια.
Δε με χάλασε, με ικανοποίησε μάλιστα που σε κάποιες φάσεις υπερνικούσα τον εγωισμό του "έχουμε περάσει παρόμοια κομμάτια 100 φορές"... γιατί αρκούσε να είχα στραμπουλήξει ένα πόδι ώστε χωρίς σήμα στο κινητό να ξεμείνω στο πουθενά.
Καλά έκανες και είναι ωραίο να γράφουμε που και που τη σημασία της σύνεσης.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πόσες φορές γύρισα πίσω κι εγώ Λευτέρη φέτος στη Λέσβο. Μπήκα σε αρκετά μονοπάτια αλλά με σορτς και αθλητικό παπουτσάκι και κυρίως ολομόναχος στα βουνά του νησιού όταν έφθανα στα πραγματικά δύσκολα έπαιρνα την απόφαση να αφήσω τη μηχανή και να το κόψω με τα πόδια.
Δε με χάλασε, με ικανοποίησε μάλιστα που σε κάποιες φάσεις υπερνικούσα τον εγωισμό του "έχουμε περάσει παρόμοια κομμάτια 100 φορές"... γιατί αρκούσε να είχα στραμπουλήξει ένα πόδι ώστε χωρίς σήμα στο κινητό να ξεμείνω στο πουθενά.
Καλά έκανες και είναι ωραίο να γράφουμε που και που τη σημασία της σύνεσης.
Χωρις επιγονατιδες και μπουφαν?
Ουτε με το παπι για 2 χλμ δεν το κανω.
Πηγαινω μονος μου επειδη δεν μου αρεσει να λεω σε καποιον οτι οκ τελικα δεν μπορω ή μπορω να ξεκινησω σε μιση ωρα.
Θελει και ο αλλος ενα πλανο απ το προηγουμενο βραδυ.
Ετσι σχεδον σε ολα τα δυσκολα, τα περναω ειτε με τα ποδια ειτε απ την αλλη μερια και μετα προσπαθω αφου βγαινει ή να μπορω να γυρισω πισω.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Παντως φιλε Παντελη, ολα τα μονοπατια ειναι κλειστα με κορμους για να κοψουν τους χειμαρους του χειμωνα.
Κάτσε να αρχίσει η σαιζόν... Θα κάνουμε μάθημα υπερπήδησης φυσικού εμποδίου !

Ακομα κι απ τον κεντρικο δρομο να πας δεν ειναι τοσο ευκολο σε 2-3 σημεία για μια ονοφφ μοτο.
Αν εξαιρέσεις τις λασπουριές που τα φορτηγά τις έχουν κάνει λασποπισίνες, που αλλού υπάρχει δυσκολία?

Ασε που σε ενα σημειο θελει και πριονακι.
Κι από αυτό θα έχουμε. Και μάλιστα χρειάζεται πολλές φορές γιατί τα καμένα κλαριά από τις βροχές λυγίζουν σε τέτοιο σημείο που δεν μπορείς να περάσεις...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κάτσε να αρχίσει η σαιζόν... Θα κάνουμε μάθημα υπερπήδησης φυσικού εμποδίου !


Αν εξαιρέσεις τις λασπουριές που τα φορτηγά τις έχουν κάνει λασποπισίνες, που αλλού υπάρχει δυσκολία?


Κι από αυτό θα έχουμε. Και μάλιστα χρειάζεται πολλές φορές γιατί τα καμένα κλαριά από τις βροχές λυγίζουν σε τέτοιο σημείο που δεν μπορείς να περάσεις...
Αυτο το Σαββατο ειναι το τελευταιο με την κυρια που προσεχει τις μικρες. Απο Δευτερα καμια απολυτως βοηθεια.
Μεχρι που σκεφτομαι να πουλησω xr και τρειλερ.

Τα νερα εχουν χαλασει καποια σημεια και εχει μεινει μια λωριδα 10cm με γκρεμο διπλα ή λακκοι με μεγαλα βοτσαλα απ την αλλη. Ολο σταματαω και υπολογιζω που να περασω.

Σε ενα σημειο ειχαν πεσει 2 δεντρα και απο πανω και κατω ηταν δυσκολα.
Ευτυχως ειχα βρει μια καβαντζα λιγα μετρα πριν, απλα μπηκα σε δρομο με μπαριερα που δεν το θελω.
Βεβαια αυτα θα τα κοψουν στον κεντρικο δρομο σιγουρα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παιζουν πολλα σεναρεια με την δουλεια και αμα χρειαστω χρηματα για καποια αγορα θα δω τι θα κανω.
 
Top Bottom