Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εσύ κοίτα λίγο την βίδα του ρεγουλατόρου κι άσε τις φωτογραφίες... :p:p:p
Ετσι ειναι ρε συ, δεν ειναι στο κεντρο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αφού τελικά δεν έφυγα για ταξίδι βγήκα εχθές μια βόλτα κοντά έχοντας μεγάλη περιέργεια να δω πως δουλεύουν τα εντουρολάστιχα στην λάσπη. Το RS300 φοράει fim λάστιχα Michelen enduro medium τα οποία δεν είναι στην πρώτη τους νιότη αλλά έχουν αρκετό τακούνι ακόμα.
Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, μάλλον το αντίθετο. Δεν ξέρω τι ακριβώς περίμενα, και φυσικά μιλάμε για σημεία με βούρκο, αλλά μάλλον είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες. Δεν ξέρω τι λέει η εμπειρία σας από παρόμοιες συνθήκες με ελαφρύ μηχανάκι.

Πάντως λέω να πάω και μια αύριο να επαναλάβω το πείραμα μήπως και δεν το κατάλαβα καλά την πρώτη φορά :laugh:
Θα βγω Βαρυμπόμπη για χαλαρή βόλτα, όποιος κάνει κέφι μιλάμε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αφού τελικά δεν έφυγα για ταξίδι βγήκα εχθές μια βόλτα κοντά έχοντας μεγάλη περιέργεια να δω πως δουλεύουν τα εντουρολάστιχα στην λάσπη. Το RS300 φοράει fim λάστιχα Michelen enduro medium τα οποία δεν είναι στην πρώτη τους νιότη αλλά έχουν αρκετό τακούνι ακόμα.
Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, μάλλον το αντίθετο. Δεν ξέρω τι ακριβώς περίμενα, και φυσικά μιλάμε για σημεία με βούρκο, αλλά μάλλον είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες. Δεν ξέρω τι λέει η εμπειρία σας από παρόμοιες συνθήκες με ελαφρύ μηχανάκι.

Πάντως λέω να πάω και μια αύριο να επαναλάβω το πείραμα μήπως και δεν το κατάλαβα καλά την πρώτη φορά :laugh:
Θα βγω Βαρυμπόμπη για χαλαρή βόλτα, όποιος κάνει κέφι μιλάμε
Τι πιέσεις έχεις?
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αφού τελικά δεν έφυγα για ταξίδι βγήκα εχθές μια βόλτα κοντά έχοντας μεγάλη περιέργεια να δω πως δουλεύουν τα εντουρολάστιχα στην λάσπη. Το RS300 φοράει fim λάστιχα Michelen enduro medium τα οποία δεν είναι στην πρώτη τους νιότη αλλά έχουν αρκετό τακούνι ακόμα.
Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, μάλλον το αντίθετο. Δεν ξέρω τι ακριβώς περίμενα, και φυσικά μιλάμε για σημεία με βούρκο, αλλά μάλλον είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες. Δεν ξέρω τι λέει η εμπειρία σας από παρόμοιες συνθήκες με ελαφρύ μηχανάκι.

Πάντως λέω να πάω και μια αύριο να επαναλάβω το πείραμα μήπως και δεν το κατάλαβα καλά την πρώτη φορά :laugh:
Θα βγω Βαρυμπόμπη για χαλαρή βόλτα, όποιος κάνει κέφι μιλάμε
Να μπεις από άγιο Μερκούριο και να πας προς Αυλώνα/Σκούρτα στο βούτημα ....εκεί στο βούρκο δοκιμάζονται όλα :roflmao::roflmao:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τι πιέσεις έχεις?
Μιας και ρώτησες κατέβηκα και μέτρησα πριν απαντήσω.
Είχα την εντύπωση ότι ήμουν 0,9 bar παντού αλλά είναι 0,7 bar μπροστά και 1,0 πίσω
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιας και ρώτησες κατέβηκα και μέτρησα πριν απαντήσω.
Είχα την εντύπωση ότι ήμουν 0,9 bar παντού αλλά είναι 0,7 bar μπροστά και 1,0 πίσω
Δοκίμασε με 1 και μπροστά, μάλλον είναι λίγο το 0.7 και σου κάνει τζιριτζατζουλες... :D
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το ίδιο πιστεύω κ εγώ , 1 με 0.9 bar μπρος πίσω και θα είσαι κομπλέ !!
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Σε λασπωμένο τερέν 12-13 psi max
Αν έχει κόντρες το σβουμ ,νομίζω μπορεί να παίξει χαμηλά και να πειραματιστεί !!
Αλλά να έχει και λίγο αέρα,να κάνει και καμιά κωλιά :roflmao:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αν έχει κόντρες το σβουμ ,νομίζω μπορεί να παίξει χαμηλά και να πειραματιστεί !!
Αλλά να έχει και λίγο αέρα,να κάνει και καμιά κωλιά :roflmao:
Είναι τόσο ακριβά αυτά τα λάστιχα που στις φλαταδούρες θέλει αυτοσυγκράτηση. Οι περισσότεροι εντουραδες πίνουν τα μηχανάκια στα μονοπάτια και στα βαρετά φλατ πάνε ήρεμα για τα μείνει τακούνι στο πίσω FIM.

Aλλιως 5 βόλτες και πάει το λάστιχο.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Κλασικά και αυτή τη βδομάδα καθημερινή ρεπό αύριο , μεθαύριο...
Πέμπτη λοιπόν κατά τις 10:00 θα είμαι πίσω από το στρατόπεδο στη Βαρυμπόμπη για καμία διαδρομή...
Κάποιο στάνταρ πρόγραμμα δεν υπάρχει ,εύκολα ,δύσκολα ,μακριά ,κοντά....μέχρι και για μπάνιο το σκέφτομαι με το καιρό που θα έχει .... γι'αυτό θα πάρω και μαγιό μαζί :ha
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Κλασικά και αυτή τη βδομάδα καθημερινή ρεπό αύριο , μεθαύριο...
Πέμπτη λοιπόν κατά τις 10:00 θα είμαι πίσω από το στρατόπεδο στη Βαρυμπόμπη για καμία διαδρομή...
Κάποιο στάνταρ πρόγραμμα δεν υπάρχει ,εύκολα ,δύσκολα ,μακριά ,κοντά....μέχρι και για μπάνιο το σκέφτομαι με το καιρό που θα έχει .... γι'αυτό θα πάρω και μαγιό μαζί :ha
Το σκεφτόμουν κι εγώ για μεσοβδόμαδο, αν κουμπώσει το πρόγραμμά μου δηλαδή και μπορέσω να κλέψω 3-4 ώρες..
Θέλεις να ενημερώσω εδώ αύριο, αν θα τα καταφέρω;
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μια χαρά θα είναι Στάθη αν βγει στο πρόγραμμα !!! Ρίξε σύρμα εδώ ή μύνημα ότι σε βολεύει να το οργανώσουμε!!!
 
Top Bottom