Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Εγώ πήγα στους αγίους Θεοδώρους εχθές και έφαγα πολύ ξύλο!! Πρώτη πραγματική enduro βόλτα!! Ωραία εμπειρία!! Αρκετή η κούραση βλέπετε οδηκος και το πηγενε-έλα!
Πήγαινε-έλα με τι μότο φίλε μου ήσουν;

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εγώ πήγα στους αγίους Θεοδώρους εχθές και έφαγα πολύ ξύλο!! Πρώτη πραγματική enduro βόλτα!! Ωραία εμπειρία!! Αρκετή η κούραση βλέπετε οδηκος και το πηγενε-έλα!
Δύσκολη για πρώτη βόλτα. Αλλά ωραία κομμάτια, πολύ γλύστρα βέβαια αφού εβρεχε σερί 22 ώρες πριν την βόλτα, και η διαδρομή δεν ήταν απλή, το αντίθετο θα έλεγα, είχε πολλά δύσκολα σημεία ως τον ανεφοδιασμό. Μετά είχε κάμποσα γκαζερά μονοπάτια.

Καλή αρχή και καλώς ήρθες στον μαγικό κόσμο του enduro.
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Δύσκολη για πρώτη βόλτα. Αλλά ωραία κομμάτια, πολύ γλύστρα βέβαια αφού εβρεχε σερί 22 ώρες πριν την βόλτα, και η διαδρομή δεν ήταν απλή, το αντίθετο θα έλεγα, είχε πολλά δύσκολα σημεία ως τον ανεφοδιασμό. Μετά είχε κάμποσα γκαζερά μονοπάτια.

Καλή αρχή και καλώς ήρθες στον μαγικό κόσμο του enduro.
Μπήκα στα δύσκολα απότομα! Στην αρχή αγχώθηκα αρκετά μετά το ξεπέρασα και κοίταξα να το ευχαριστηθώ! Ήταν αρκετά δύσκολο για εμένα σε κάποια σημεία! Αλλά οκ τα πέρασα (τραβά-σπρώξε) και πείρα το βάπτισμα!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μπήκα στα δύσκολα απότομα! Στην αρχή αγχώθηκα αρκετά μετά το ξεπέρασα και κοίταξα να το ευχαριστηθώ! Ήταν αρκετά δύσκολο για εμένα σε κάποια σημεία! Αλλά οκ τα πέρασα (τραβά-σπρώξε) και πείρα το βάπτισμα!!

Μπράβο σου, ο "ψυχολογικός παράγων" που μας έλεγαν στο στρατό είναι σημαντικός παράγοντας στο εντούρο και δεν κάνω πλάκα, δεν φτάνει μόνο η διαχείρηση των σωματικών δυναμέων, πρέπει ο εντουράς να εχει και το ψυχολογικό σθένος να ξεπεράσει κακοτοπιές, χαζοτραυματισμούς, καπέλο-ποινή σε αγώνες, κεράσματα τσαγιού σε βόλτες, για να ολοκληρώσει την βόλτα.

Η επόμενη βόλτα στα Μέγαρα σε 2 βδομάδες. Να εχεις καλό πίσω λάστιχο.
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Στο εκκλησάκι του Προφήτη Ηλία εαν κατάλαβα καλά..όπου κατέληγε το 1οHard μονοπάτι στα φυσιολογικά..καταφέραμε να βγούμε από φλαταδούρα..μιας κ ενώ προσπαθήσαμε να το βγάλουμε.. φτάσαμε 100μέτρα πριν το τέλος του κ έιχε μπούκωμα απο μηχανάκια..κ αφού μείναμε μισή ώρα κολλημένοι γυρίσαμε πάλι


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Την περίμενα πως και πως αυτή τη βόλτα αλλά τελικά δεν μπόρεσα να την κάνω. Βλέπω όμως από αυτά που γράφονται πως ήταν ακριβώς όπως τη φανταζόμουν..
Κρίμα.
Ελπίζω να μπορέσω για την επόμενη στα Μέγαρα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@kordix για την πρόταση σου D952 μπροστινό :yes:

Σήμερα σε πολλά αμμώδη με χαλίκι κομμάτια και σε λίγα λάσπης, το ελαστικό ήταν βιδωμένο και καρφί χωρίς κουνήματα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
@kordix για την πρόταση σου D952 μπροστινό :yes:

Σήμερα σε πολλά αμμώδη με χαλίκι κομμάτια και σε λίγα λάσπης, το ελαστικό ήταν βιδωμένο και καρφί χωρίς κουνήματα.
Κι εγω μονο καλα λογια εχω να πω για τα D952.
Βεβαια με τα αλλα δυο λαστιχα που ηταν δοκιμασμενο, ηταν με ασυντήρητες αναρτησεις, αλλα κι ετσι φαινεται η διαφορα.
:friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στο CCM εχω μπροστινό 952 και πίσω ΜΤ21 αψογος συνδυαδμος για travel enduro.

Στο GasGas λόγω εντουροβόλτας Μεγάρων την Κυριακή 28/1, εβαλα bridgestone X30, λαστιχάρα αλλα το μηχανάκι το μεταφερω με τρέιλερ. Αν και ήθελα να βαλω fim λάστιχα, προτίμησα ενα καλό σετ ΜΧ γιατί αντέχουν πολυ περισσοτερο και είναι πιο φτηνά.

Χαίρομαι που σας αρεσαν τα 952.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Στο CCM εχω μπροστινό 952 και πίσω ΜΤ21 αψογος συνδυαδμος για travel enduro.
Kωστή ,2 αποριες:
1) Το εμπρός 952 ,πως συμπεριφέρεται στα μεγάλα ασφάλτινα κομμάτια ; (πχ στην ασφάλτινη επιστροφή από Αρβανίτσα)
Βλέποντάς το ,θεωρώ ότι λόγω χάραξης κ ύψους τακουνιών ,θα μεταφέρει ασάφεια στο τιμόνι(βλ ελαστικότητες) κ πιθανόν θα "κουνάει"(συντονισμός) σε παρατεταμένη ασφάλτινη πορεία με 100-110-120 χλμ/ω.
Ισχύει κάτι τέτοιο ή όχι ;

2) Γιατί πίσω ΜΤ21 κι όχι 952 επίσης ;

Στο GasGas λόγω εντουροβόλτας Μεγάρων την Κυριακή 28/1, εβαλα bridgestone X30, λαστιχάρα αλλα το μηχανάκι το μεταφερω με τρέιλερ. Αν και ήθελα να βαλω fim λάστιχα, προτίμησα ενα καλό σετ ΜΧ γιατί αντέχουν πολυ περισσοτερο και είναι πιο φτηνά.
Μεταφέρω χθεσινό-βραδυνη καφεδο-ερώτηση του gezzzzzzzzzz
Σκέφτεται -λέει- να βάλει fim λάστιχα στο 690.
Ναι ή Οχι κ' γιατί ; ...(υπ'οψιν ότι θα κάνει κ μεγάλες ασφάλτινες διαδρομές με τα ίδια λάστιχα)
 
Top Bottom