Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Παιδιά καλησπέρα. Έχει κανείς να προτείνει κάποια διαδρομή για on off προς βαρυμπομπη Πάρνηθα; ευχαριστώ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παιδιά καλησπέρα. Έχει κανείς να προτείνει κάποια διαδρομή για on off προς βαρυμπομπη Πάρνηθα; ευχαριστώ.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
STF, KosmasKLE, αύριο λέω αν δεν αλλάξει κάτι να πάω καμιά βόλτα. Τι θα λέγατε να πάμε εκείνη την βόλτα στο ποικίλο που δεν μας άφησε ο ιός να πάμε; ή αν θέλετε και κάποια άλλη.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
STF, KosmasKLE, αύριο λέω αν δεν αλλάξει κάτι να πάω καμιά βόλτα. Τι θα λέγατε να πάμε εκείνη την βόλτα στο ποικίλο που δεν μας άφησε ο ιός να πάμε; ή αν θέλετε και κάποια άλλη.
Αυτό το ΣΚ τελικά τελειώνω την ποδιά οπότε θα είμαι έτοιμος για το άλλο ΣΚ.
Δεν μπόρεσα να την τελειώσω μεσοβδόμαδα που υπολόγιζα.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
OK αν θέλεις και μπορούμε το βλέπουμε για την άλλη εβδομάδα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
STF, KosmasKLE, αύριο λέω αν δεν αλλάξει κάτι να πάω καμιά βόλτα. Τι θα λέγατε να πάμε εκείνη την βόλτα στο ποικίλο που δεν μας άφησε ο ιός να πάμε; ή αν θέλετε και κάποια άλλη.
Κώστα δυστυχώς έχω κανονίσει ασφάλτινη για αύριο. Και το άλλο ΣΚ με επιφύλαξη... πρέπει να κάνω κάποιες προετοιμασίες καθώς τις καθημερινές δεν έχω χρόνο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ωραίος Κωστή ! (που είναι αυτή η διαδρομή?)
Παντελή το γεφυράκι είναι στο Λαύριο 100 m από τη θάλασσα. Παίξαμε σε Κερατέα, Πλάκα, Λαύριο, Σούνιο, Λεγραινά, Πυργάκι, Ανάβυσσο που υπάρχουν πληθώρα μονοπατιών και ρεμάτων. Δεν έχουμε μπει ποτέ σε αυτά σε ονοφαδες είναι μόνο για ελαφριά εντούρο.

Τον χειμώνα κάνουμε πάνω από 100 km μονοπάτι αλλά το πολύ 2-3 φίλοι στο ίδιο οδηγικό επίπεδο χωρίς πολλά κολλήματα και με λίγες στάσεις.

Εννοείται πως δεν υπάρχει gpx, αυτά είναι πράματα του διαβολου.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Κώστα δυστυχώς έχω κανονίσει ασφάλτινη για αύριο. Και το άλλο ΣΚ με επιφύλαξη... πρέπει να κάνω κάποιες προετοιμασίες καθώς τις καθημερινές δεν έχω χρόνο.
Δεν πειράζει Στέφανε. Καλή βόλτα αύριο και αν ταιριάξει ίσως να τα πούμε το άλλο σκ.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
STF, KosmasKLE, αύριο λέω αν δεν αλλάξει κάτι να πάω καμιά βόλτα. Τι θα λέγατε να πάμε εκείνη την βόλτα στο ποικίλο που δεν μας άφησε ο ιός να πάμε; ή αν θέλετε και κάποια άλλη.
Έτοιμοι για βροχερή χωματοπροπόνηση στο Αιγάλεω όρος την Κυριακή?
Χάρτης gpx εδώ.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Για πλακα...Βατος χωματοδρομος...
Προσεξε να ακολουθησεις ακριβως την διαδρομη πανω απο το ''Heart of the dasos city".
Aν πας απο την δεξια διαδρομη ισως σε δυσκολεψει λιγο αναλογα την πειρα σου..Οχι οτι ειναι κανενας γκρεμος απλα λεω...
kon/nos Με τις βροχές των προηγούμενων ημερών μιας και για αύριο δεν το βλέπω να βρέχει πως πιστεύεις θα είναι η κατάσταση στο Αιγάλεω όρος?
Δεν πιστεύω να πέσουμε σε τίποτα ...Βιετνάμ?
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
kon/nos Με τις βροχές των προηγούμενων ημερών μιας και για αύριο δεν το βλέπω να βρέχει πως πιστεύεις θα είναι η κατάσταση στο Αιγάλεω όρος?
Δεν πιστεύω να πέσουμε σε τίποτα ...Βιετνάμ?
Έκανα κάποια στιγμή την διαδρομή μέσα στην καραντίνα περίπου μέχρι πάνω από την Πετρούπολη, χωρίς όμως να έχει προηγηθεί βροχή. Δεν είχε πολλά δύσκολα σημεία, είχε χαλίκια σε κάποια σημεία που έκαναν δύσκολο το φρενάρισμα και κάμποσα νεροφαγοματα που ήθελαν λίγο προσοχή όλα αυτά στην αρχή μετά ήταν πιο εύκολο. Επίσης στην έναρξη πρέπει να περάσεις τις μπάρες, φαρδιά μηχανή ίσως να μην χωράει από αυτό το σημείο (το κλε δεν θα έχει θέμα).
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
kon/nos Με τις βροχές των προηγούμενων ημερών μιας και για αύριο δεν το βλέπω να βρέχει πως πιστεύεις θα είναι η κατάσταση στο Αιγάλεω όρος?
Δεν πιστεύω να πέσουμε σε τίποτα ...Βιετνάμ?
Τωρα μολις γυρισα απο πανω και δεν εχει θέμα. Ειχα παει για περπάτημα βεβαια.
Γενικα δεν εχει πολυ χώμα το βουνο όποτε δεν αλλαζει και πολυ το τερέν.
Ειναι πετρώδες το έδαφος.
Καλα να περάσετε και στην επομενη και εγω μαζι σας!!!

Θα κοιταξω να περασω τα λαστιχα να κανουμε καμμία βολτα μαζι!
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Θες να πούμε κατά τις 9:00 στα goodys που βρίσκονται στην λεωφόρο Αθηνών στο δάσος; Λέω νωρίς να είμαστε χαλαροί με την ζέστη και με την ώρα ώστε να έχουμε γυρίσει μεσημεράκι.
 
Top Bottom