Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Θες να πούμε κατά τις 9:00 στα goodys που βρίσκονται στην λεωφόρο Αθηνών στο δάσος; Λέω νωρίς να είμαστε χαλαροί με την ζέστη και με την ώρα ώστε να έχουμε γυρίσει μεσημεράκι.
Τέλεια.
Οριακά θα προλάβουμε την βροχή.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Τα λέμε αύριο εκεί. Αν θέλει κάποιος άλλος ας στείλει εδώ να τον περιμένουμε. ;)
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τα λέμε αύριο εκεί. Αν θέλει κάποιος άλλος ας στείλει εδώ να τον περιμένουμε. ;)
Το πιο πιθανό να έρθω και εγώ. Αν δεν εμφανιστώ μέχρι 09:10 σημαίνει ότι δεν θα έρθω.
Γκουντις φανταζομαι λέτε αυτά που είναι στο bowling Χαϊδαρίου.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Το πιο πιθανό να έρθω και εγώ. Αν δεν εμφανιστώ μέχρι 09:10 σημαίνει ότι δεν θα έρθω.
Γκουντις φανταζομαι λέτε αυτά που είναι στο bowling Χαϊδαρίου.
Ναι αυτά λέμε. Με το καλό να βρεθούμε.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Σήμερα για την πρώτη μου μεγάλη χωματάδα δεν θα μπορούσα να είχα καλύτερη παρέα.
Ξεκινήσαμε να κάνουμε την διαδρομή των 18χλμ που είχα σε gpx με τον Turtle και τον Λευκάδιος αλλά όταν έχεις μαζί σου την "Leykadios Enduro School" τα 18 δεν είναι αρκετά.
Οπότε αφού ολοκληρώσαμε τα σχεδόν 18 χιλιόμετρα μπήκε μπροστά ο δάσκαλος και κάναμε στο σύνολο σχεδόν 50 χωμάτινα χιλιόμετρα οργώνοντας όλα τα μονοπάτια και τους χωματόδρομους στην δυτική πλευρά του Ποικίλου όρους!!
Σαν νέος που είμαι έκανα κάνα δυο λαθάκια αλλά ευτυχώς χωρίς πτώση.
Ο δάσκαλος ας πει την σημερινή μου επίδοση.





Κλείνοντας έχω να πω μόνο αυτό:
:woho: ΠΟΡΩΘΗΚΑ!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα για την πρώτη μου μεγάλη χωματάδα δεν θα μπορούσα να είχα καλύτερη παρέα.
Ξεκινήσαμε να κάνουμε την διαδρομή των 18χλμ που είχα σε gpx με τον Turtle και τον Λευκάδιος αλλά όταν έχεις μαζί σου την "Leykadios Enduro School" τα 18 δεν είναι αρκετά.
Οπότε αφού ολοκληρώσαμε τα σχεδόν 18 χιλιόμετρα μπήκε μπροστά ο δάσκαλος και κάναμε στο σύνολο σχεδόν 50 χωμάτινα χιλιόμετρα οργώνοντας όλα τα μονοπάτια και τους χωματόδρομους στην δυτική πλευρά του Ποικίλου όρους!!
Σαν νέος που είμαι έκανα κάνα δυο λαθάκια αλλά ευτυχώς χωρίς πτώση.
Ο δάσκαλος ας πει την σημερινή μου επίδοση.





Κλείνοντας έχω να πω μόνο αυτό:
:woho: ΠΟΡΩΘΗΚΑ!!!!
Είσαι τυχερός... Πέρα από καρατιμονα είναι και από τα καλύτερα παιδιά.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Σήμερα για την πρώτη μου μεγάλη χωματάδα δεν θα μπορούσα να είχα καλύτερη παρέα.
Ξεκινήσαμε να κάνουμε την διαδρομή των 18χλμ που είχα σε gpx με τον Turtle και τον Λευκάδιος αλλά όταν έχεις μαζί σου την "Leykadios Enduro School" τα 18 δεν είναι αρκετά.
Οπότε αφού ολοκληρώσαμε τα σχεδόν 18 χιλιόμετρα μπήκε μπροστά ο δάσκαλος και κάναμε στο σύνολο σχεδόν 50 χωμάτινα χιλιόμετρα οργώνοντας όλα τα μονοπάτια και τους χωματόδρομους στην δυτική πλευρά του Ποικίλου όρους!!
Σαν νέος που είμαι έκανα κάνα δυο λαθάκια αλλά ευτυχώς χωρίς πτώση.
Ο δάσκαλος ας πει την σημερινή μου επίδοση.





Κλείνοντας έχω να πω μόνο αυτό:
:woho: ΠΟΡΩΘΗΚΑ!!!!
Εξαιρετική παρέα, που που είχε σαν αποτέλεσμα εξαιρετική βόλτα. Αντε στην επόμενη βόλτα.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Βάζω εδώ το βίντεο από την διαδρομή του Ποικίλου Όρους που κάναμε την περασμένη Κυριακή.
Είναι σχεδόν μέχρι το τέλος της διαδρομής (17χλμ) που έχουμε με gpx για να δείτε πως είναι εκεί το βουνό.
Μετά από αυτό το σημείο ο Λευκάδιος μας πήγε σε όλα τα υπόλοιπα μονοπάτια που θα τα δείτε στο 2ο μέρος.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Βάζω εδώ το βίντεο από την διαδρομή του Ποικίλου Όρους που κάναμε την περασμένη Κυριακή.
Είναι σχεδόν μέχρι το τέλος της διαδρομής (17χλμ) που έχουμε με gpx για να δείτε πως είναι εκεί το βουνό.
Μετά από αυτό το σημείο ο Λευκάδιος μας πήγε σε όλα τα υπόλοιπα μονοπάτια που θα τα δείτε στο 2ο μέρος.

Ωραίο βίντεο Κοσμά. Αντε να τα πούμε στην επόμενη.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μια σκεψη για αυριο Σαββατο κατα της 11:30 προς Βαρυμπομπη εαν κατσει.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ενταξει. Κατι θυμαμαι ακομα.
Απίστευτο τεραιν.


 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Να τα θυμηθείς καλά για να πάμε μαζί την επόμενη φορά. ;)
Ξήλωσε προβολακια, ποδιες, βαλε μεγαλυτερες ροδες, ανεβασε μοτερ......
Θελω να εχεις 300mm απ το εδαφος για τα μονοπατια.
:laugh::laugh:
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Το 2ο μέρος της χωματοβόλτας στο Ποικιλό με τον Λευκάδιος να μας ξεναγεί στα υπόλοιπα μονοπάτια και χωματόδρομους μέχρι το σημείο που κάναμε διάλειμμα.
Οι κάμερες δεν κατέγραψαν τελικά το σημείο που κατεβήκαμε στην έναρξη του βίντεο.:(

Πάντως για τόσο κοντά στην Αθήνα το Ποικιλό είναι πολύ καλό προπονητήριο μεγάλων αποστάσεων.
Μπορείς να κάνεις άνετα εκεί μέσα 80 και παραπάνω χιλιόμετρα.

 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Προ ολίγου με Pikinos ...









Προ - χθές με bag











Kαι προ βδομάδων και οι τρείς!





Πάρνηθα και Υμηττός με λίγο βόλτα και πολύ μπλά μπλά!! Αξία ανεκτήμητη!

Παίδες, την επόμενη προτείνω να κρατάμε μαζί και κρέατα και ρακή να γίνει σωστή χωματοπροπόνηση!!!

:friendship:
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Πολυ σπέσιαλ βολτες!!
Εσυ κοπελι που ξερεις.
Ακουσα οτι μετα τις ρακες το μηχανακι παει καλύτερα.
Ισχυει;
Βαγγέλη, ναι! Όσο πιο καλή είναι, τόσο καλύτερα παει.
Άμα είναι καμιά μουρνόρακη, πάει και μόναχο του και κάθεσαι εσύ και το χαζεύεις!
 
Top Bottom