Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Και τα δύο BETA.


Αυτό είναι που με βάζει σε σκέψεις.
Με χωμάτινα λάστιχα να κυκλοφορώ κάθε μέρα το αποκλείω. Αλλά και η απόκτησης 2η ζάντας-ες και βάλε βγάλε 3-4 φορές τον μήνα για 3-4 ώρες το βλέπω περισσότερο μπελά παρά ευχαρίστηση.
Κοσμα δεν ειναι τπτ σπουδαιο,μολις το κανεις 5-6 φορες ,μετα σε 10 λεπτα εχεις αλλαξει και τους 2 τροχους
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και τα δύο BETA.


Αυτό είναι που με βάζει σε σκέψεις.
Με χωμάτινα λάστιχα να κυκλοφορώ κάθε μέρα το αποκλείω. Αλλά και η απόκτησης 2η ζάντας-ες και βάλε βγάλε 3-4 φορές τον μήνα για 3-4 ώρες το βλέπω περισσότερο μπελά παρά ευχαρίστηση.
Εγω βλεπω οτι γουσταρεις πολυ το χωμα
Ακου τους παραπανω και ξεκινα τον προγραμματισμο να βαλεις τακουνια
Θα ανακαλυψεις πραγματικα αλλα πραγματα και θα ανεβεις οδηγικο επιπεδο .
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
KosmasKLE νομιζω οτι καπου εχεις γραψει που ειναι αυτο.
Μοιάζει με το ανηφορι μετα το ποταμι πριν τον Μαραθωνα, αλλα δεν πρεπει να ειναι.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αυτό είναι που με βάζει σε σκέψεις.
Με χωμάτινα λάστιχα να κυκλοφορώ κάθε μέρα το αποκλείω. Αλλά και η απόκτησης 2η ζάντας-ες και βάλε βγάλε 3-4 φορές τον μήνα για 3-4 ώρες το βλέπω περισσότερο μπελά παρά ευχαρίστηση.
Κοσμά, από την μέχρι τώρα πορεία σου δείχνεις να το γουστάρεις το χώμα.
Αντί να κάνεις επένδυση στο KLE σε ανταλλακτικά, δεν κοιτάς να πάρεις ένα 125 εντούρο και να το ευχαριστηθείς ?
Στο βουνό δίπλα είσαι, παρέα σίγουρα θα βρεις, δυνατότητες έχεις (ή θα βελτιώσεις) και το μηχανάκι σου θα το έχεις για καθημερινό (kle).
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Εγω βλεπω οτι γουσταρεις πολυ το χωμα
Ακου τους παραπανω και ξεκινα τον προγραμματισμο να βαλεις τακουνια
Θα ανακαλυψεις πραγματικα αλλα πραγματα και θα ανεβεις οδηγικο επιπεδο .
Κώστα το γουστάρω πολύ και αυτός ήταν ο λόφος που πήρα το KLE. Γιατί ήξερα ότι θα μπορώ να πηγαίνω και στο χώμα.
Αν ακολουθήσω την συμβουλή για τακούνια με την χρήση σε εναλλακτικές ζάντες αυτό θα γίνει μετά το καλοκαίρι (#nomoney).
Άλλωστε πιστεύω ότι δεν μπορείς να πας από το μπουσούλημα κατευθείαν στο τρέξιμο.
Πας σταδιακά.

KosmasKLE νομιζω οτι καπου εχεις γραψει που ειναι αυτο.
Μοιάζει με το ανηφορι μετα το ποταμι πριν τον Μαραθωνα, αλλα δεν πρεπει να ειναι.
Εδώ είναι.

Κοσμά, από την μέχρι τώρα πορεία σου δείχνεις να το γουστάρεις το χώμα.
Αντί να κάνεις επένδυση στο KLE σε ανταλλακτικά, δεν κοιτάς να πάρεις ένα 125 εντούρο και να το ευχαριστηθείς ?
Στο βουνό δίπλα είσαι, παρέα σίγουρα θα βρεις, δυνατότητες έχεις (ή θα βελτιώσεις) και το μηχανάκι σου θα το έχεις για καθημερινό (kle).
Καλά αυτό το ξεχνάμε σίγουρα. Δεν παίζει από οικονομικής άποψης.
Στο KLE εκτός από πίσω κάγκελα και βαλίτσες που θέλω ακόμα δεν έχω κάτι άλλο να του βάλω.
Παρά μόνο τις 2ες ζάντες όταν είναι. Πιο οικονομικά θα μου έρθει από ότι το υπολογίζω.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Όπως σου έγραψε παραπάνω ο κόρακας 10 λεπτά δουλειά είναι Τόσο περίπου μου περνει για τον πίσω τροχό Μπροστά εχω μόνιμα κάποιο με τακούνι Στην πόλη μέσα ποτέ δεν ένοιωσα ότι το τακουνατο μπροστά με περιορίζει πλην βεβαίως της βροχής όπου αν πρέπει να μετακινηθω με την μηχανή πηγαίνω κό κο κο
Το μείον του μόνιμα μπροστά χωματινου είναι ότι φθείρεται γρήγορα (όχι το tkc80) και αρα έχει κόστος Εγώ πάντως εχω περιορίσει στο ελάχιστο αυτό το κόστος αφού τα τελευταία πολλαίς χρόνια αγοράζω λάστιχα από το ...καρ.γρ
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
KosmasKLE ok το σημειο που ελεγα ειναι.
Ευτυχως που εχει φτιαξει λιγο!!!
Μετα τον χειμωνα ηταν χειροτερο.
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Παλικάρια έχει κανείς χρόνο και όρεξη για βόλτα στον Υμητό σήμερα; Δεν έχω πάει ποτέ και δεν θέλω να πάω μόνος μου.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Παλικάρια έχει κανείς χρόνο και όρεξη για βόλτα στον Υμητό σήμερα; Δεν έχω πάει ποτέ και δεν θέλω να πάω μόνος μου.
Δεν κανονίζουμε λέω εγώ αύριο πρωί μια χαλαρή στο Ποικίλο?
Τι λες Turtle ?
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Kosmaskle ισχύει για αύριο; για πες ώρα και μέρος.;)
Ναι ισχύει.
Τι λες να πάμε ανάποδα αυτή την φορά?
Να βρεθούμε Φίλης κατά τις 08:30 και να μπούμε από εκεί που βγήκαμε την άλλη φορά.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Οκ
Ναι ισχύει.
Τι λες να πάμε ανάποδα αυτή την φορά?
Να βρεθούμε Φίλης κατά τις 08:30 και να μπούμε από εκεί που βγήκαμε την άλλη φορά.
Οκ πες μου μέρος αν μπορείς σε χάρτη γιατί δεν θυμάμαι που ακριβώς βγήκαμε.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
30 χιλιόμετρα σήμερα στο Ποικίλο με strokt up και Turtle .
Λιγότερα χιλιόμετρα από την άλλη φορά αλλά όμως πολύ κουβέντα για τεχνικές οδήγησης μιας και ο strokt up έκανε τα πρώτα του χιλιόμετρα στο χώμα με το freewind.
Προσωπικά οδήγησα πολύ καλύτερα από την άλλη φορά κυρίως στις στροφές δουλεύοντας ακόμα περισσότερο την κίνηση του κορμού μου μετακινώντας το κέντρο βάρος.
Δούλεψα επίσης και τις απότομες κατηφόρες αφού βρήκαμε δύο για ...εξάσκηση.
Σύντομα και τα βίντεο.



 
Τελευταία επεξεργασία:

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
30 χιλιόμετρα σήμερα στο Ποικίλο με strokt up και Turtle .
Προσωπικά οδήγησα πολύ καλύτερα από την άλλη φορά κυρίως στις στροφές δουλεύοντας ακόμα περισσότερο την κίνηση του κορμού μου μετακινώντας το κέντρο βάρος.
Εγώ δούλεψα το κέντρο βάρους όσο πιο χαμηλά στο έδαφος μπορούσα. Έγινα ενα με το έδαφος :cool:
Δούλεψα επίσης και τις απότομες κατηφόρες αφού βρήκαμε δύο για ...εξάσκηση.
Χωματοπρονησεις λέει ο τίτλος. Όχι χωματοεξασκήσεις.



 
Top Bottom