Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Μητσάρα πόσα κιλά ζυγίζει το εργαλείο?
Ειναι βαρυ Γιαννη....146 γεματο δινει η μαμα Honda. Εκει αντε να χα μισο τεποζιτο οποτε σιγουρα 145 με την ποδιά , σχαρα κλπ που εχω βαλει.
Γιαυτο η λυση ειναι μια.....γυμναστηριο :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ειναι βαρυ Γιαννη....146 γεματο δινει η μαμα Honda. Εκει αντε να χα μισο τεποζιτο οποτε σιγουρα 145 με την ποδιά , σχαρα κλπ που εχω βαλει.
Γιαυτο η λυση ειναι μια.....γυμναστηριο :D
Μπορείς να πλακωθείς και στα σουβλάκια και άσε την παρέα να βγάλει το φίδι απ'την τρύπα. :p
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ειναι βαρυ Γιαννη....146 γεματο δινει η μαμα Honda. Εκει αντε να χα μισο τεποζιτο οποτε σιγουρα 145 με την ποδιά , σχαρα κλπ που εχω βαλει.
Γιαυτο η λυση ειναι μια.....γυμναστηριο :D
μην το γελας,αποτελει σοβαρο πλεονεκτημα.
αρκετες φορες ενω τεχνικα δεν το ειχα εκεινη την στιγμη
εχω σωσει καταστασεις με 200 κιλα μοτο + φορτωμα καθαρα κ μονο απο την χρηση δυναμης κ την αντοχη των ποδιων
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
μην το γελας,αποτελει σοβαρο πλεονεκτημα.
αρκετες φορες ενω τεχνικα δεν το ειχα εκεινη την στιγμη
εχω σωσει καταστασεις με 200 κιλα μοτο + φορτωμα καθαρα κ μονο απο την χρηση δυναμης κ την αντοχη των ποδιων
Εκανα εντατικα γυμναστηριο και με καλα νουμερα στις βασικες ασκησεις, το σταματησα στην καραντινα και δεν ξανα αρχισα ποτε, μεγαλο λαθος.
Αν ημουν τωρα στην κατασταση που ημουνα το Μαρτιο θα το χα σηκωσει σε 5 δευτερολεπτα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
.....
εχω σωσει καταστασεις με 200 κιλα μοτο + φορτωμα καθαρα κ μονο απο την χρηση δυναμης κ την αντοχη των ποδιων
Οτι πρέπει για να κάνεις ζημιά στον εαυτό σου, σε ανύποπτη στιγμή!!!

Εγώ, σε τέτοιες περιπτώσεις πλέον, προσπαθώ ελάχιστα, όσο μου το επιβάλει το "ένστικτο", αλλά στα καπάκια "μπαίνει" η λογική μπροστά και την παρατάω και όπου πάει......... Μηχανές είχα πολλές, πόδια και σώμα μόνο ένα, και δεν φτιάχνεται.
Την έχω πάθει πολύ σοβαρά, αλλά δυστυχώς, όπως οι περισσότεροι έπρεπε να πάθω για να μάθω!!!!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ειναι βαρυ Γιαννη....146 γεματο δινει η μαμα Honda. Εκει αντε να χα μισο τεποζιτο οποτε σιγουρα 145 με την ποδιά , σχαρα κλπ που εχω βαλει.
Γιαυτο η λυση ειναι μια.....γυμναστηριο :D
Επιτελους καταφερα και τα ειδα τα βιντεο.
Φιλε εισαι πολυ ωραιος. Εγω δεν το εχω καθολου να γραφω και να μιλαω στην οδηγηση.
Καθαρα κουραση το πεσιμο. Περασες πολυ πιο δυσκολα πριν.
Εγω ξερω που να πατησω γιατι εχω περασει πολλες φορες.
Αν βρεξει αλλαζουν ολα. Κι αν τα κανεις αναποδα φυσικα.
Εγω κανω βαρη με 12κιλα συνεχεια. Ακομα και χαραματα ....με τις μικρες.
Χαχαχα
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μια φορα δεν γυρισα το κεφαλι και ζοριστηκες μονος σου.
Κι εγω ταιζα το σκυλακι και σε περιμενα. Σορρυ φιλε.
Μπορουσες να τραυματιστεις.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Μια φορα δεν γυρισα το κεφαλι και ζοριστηκες μονος σου.
Κι εγω ταιζα το σκυλακι και σε περιμενα. Σορρυ φιλε.
Μπορουσες να τραυματιστεις.
Ολα καλα Λευτερη! Ηξερα οτι καποια στιγμη θα γυρισεις αν αργουσα, οπως εκανα κ εγω πριν με τον Μητσο! Πολυ σωστη βολτα καναμε!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τελικα η πιο σωστη θεση στην καμερα ειναι στο στηθος.
Δηλαδη λιγο πιο κατω απο την θεση που εχεις Δημητρη.
Αν και το κατηφορικο ακομα και ετσι, φαινοταν ευθεια.
Εχουμε πεσει 3 μηχανες στην σειρα εκει με βρεγμενο τεραιν και τωρα εχουν φανει και οι ριζες.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Τελικα η πιο σωστη θεση στην καμερα ειναι στο στηθος.
Δηλαδη λιγο πιο κατω απο την θεση που εχεις Δημητρη.
Αν και το κατηφορικο ακομα και ετσι, φαινοταν ευθεια.
Εχουμε πεσει 3 μηχανες στην σειρα εκει με βρεγμενο τεραιν και τωρα εχουν φανει και οι ριζες.
ναι ισχυει, γενικα οι καμερες δε δειχνουν καλα τις κλισεις. Στο στηθος οταν σηκωνεσαι ορθιος δειχνει κατω γιαυτο προτιμαω να την εχω στο κρανος.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
ναι ισχυει, γενικα οι καμερες δε δειχνουν καλα τις κλισεις. Στο στηθος οταν σηκωνεσαι ορθιος δειχνει κατω γιαυτο προτιμαω να την εχω στο κρανος.
Ωπ δεν το ειχα σκεφτει
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και πρεπει να μαθουμε να οδηγουμε και ορθιοι. Οχι μονο στα δυσκολα.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Η βολτα του Σαββατου με HAWK_46 και surikenjim σε 2 μερη, enjoy.
Τέλεια η βόλτα σας και καθαρά εντουράδικη.
Δημήτρη κανείς εντατικά μαθήματα και είναι αναμενόμενη η κούραση την οποία πολλές φορές δεν καταλαβαίνεις λίγο αδρεναλίνης.
Μήπως να έβαζες κάγκελα πίσω?

Ολα καλα Λευτερη! Ηξερα οτι καποια στιγμη θα γυρισεις αν αργουσα, οπως εκανα κ εγω πριν με τον Μητσο! Πολυ σωστη βολτα καναμε!
Εγώ πάντως σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω αυτό. Ένα ο μπροστινός και το άλλο ο πίσω ή ο τελευταίος αν είναι πάνω από 2 άτομα.
Δεν θέλει πολύ να γίνει το κακό.
Και ειδικά στις μεγάλες βόλτες.
Και σιγά τα λ7. ;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τέλεια η βόλτα σας και καθαρά εντουράδικη.
Δημήτρη κανείς εντατικά μαθήματα και είναι αναμενόμενη η κούραση την οποία πολλές φορές δεν καταλαβαίνεις λίγο αδρεναλίνης.
Μήπως να έβαζες κάγκελα πίσω?


Εγώ πάντως σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω αυτό. Ένα ο μπροστινός και το άλλο ο πίσω ή ο τελευταίος αν είναι πάνω από 2 άτομα.
Δεν θέλει πολύ να γίνει το κακό.
Και ειδικά στις μεγάλες βόλτες.
Και σιγά τα λ7. ;)
Εχω 2 τετοια και μαλιστα με κουμπι για τοποθετηση σε τιμονι μοτο.

Με παρεα παντα βαζω τον καθρεπτη για να βλεπω συνεχεια τον πισω.
Απλα στην περιπτωση που εγινε ηταν στο τελειωμα του μονοπατιου και θεωρησα οτι δεν χωρανε τα μαρσπιε στο λουκι και καθυστερει.
Οταν γυρισα να τον βρω ειχα εγω προβλημα για να γυρισω. Οποτε η επομενη προπονηση θα ειναι αυτη.
:trt:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Οταν γυρισα να τον βρω ειχα εγω προβλημα για να γυρισω. Οποτε η επομενη προπονηση θα ειναι αυτη.
Δεν σας καταλαβαίνω.... Όταν θέλω να γυρίσω το μηχανάκι στο μονοπάτι, απλώς κατεβαίνω, το παίρνω αγκαλιά και το γυρνάω. Γιατί ζορίζεστε ? ? ? :wacky::wacky::wacky:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν σας καταλαβαίνω.... Όταν θέλω να γυρίσω το μηχανάκι στο μονοπάτι, απλώς κατεβαίνω, το παίρνω αγκαλιά και το γυρνάω. Γιατί ζορίζεστε ? ? ? :wacky::wacky::wacky:
Δεν χωρουσε Παντελή.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Συνέβη σήμερα.
4 KLE 500 χαμένα κάπου στο δάσος ψάχνουν για περιπέτεια!:happy:





N-gin76 με έπεισες τελικά. Sahara θα βάλω και πίσω.
Του Νίκου είναι αυτό με το κίτρινο κράνος πάνω του.
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Η σημερινή ήταν adv ride στο έπακρο. Τα είχε όλα, από το "καλημέρα" μέχρι το "τα λέμε", και το team μάχημο επί παντός εδάφους και περίστασης.
Όσο για τα Sahara, η ετυμηγορία θα βγεί μετά τη χρήση και στο βρεγμένο. Μέχρι στιγμής πάντως.... ενθουσιασμένος και on και off.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπορείς να πλακωθείς και στα σουβλάκια και άσε την παρέα να βγάλει το φίδι απ'την τρύπα. :p
Άμα πλακωθεί στα σουβλάκια το γυμναστήριο περισσεύει. Εγώ έτσι κάνω και άμα πέσω κάνω μια χοπ και όρθια η μηχανή. Και χτυπάω κι άλλο ένα σουβλάκι την ίδια μέρα για καλό και για κακό!
 
Top Bottom