Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Το πρωί στο σχολασμα έκανα μια βολτούλα από Πάρνηθα μιας και ήμουν εκεί , ανέβηκα και βγήκα Σκούρτα με μια στάση στη διαδρομή για καφεδάκι στην Αγία Παρασκευή πριν το ρέμα Γκούρας και μετά κατέληξα στο πέτρινο γεφύρι στην Δαφνούλα για την συνεχεία του καφέ...
.....και μερικες φώτο
Ωραίος καιρός με εναλλαγές ποτέ πάνω ποτέ κάτω από το σύννεφο!!


Η διαδρομή!! Αν θυμάμαι σωστά τη διαδικασία πρέπει να τη βγάζει :ha

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αποστόλη η διαδρομή έχει υψηλό βαθμο δυσκολίας; καθ ότι αρχάριοι και λέμε να την επιχειρήσουμε αύριο.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αποστόλη η διαδρομή έχει υψηλό βαθμο δυσκολίας; καθ ότι αρχάριοι και λέμε να την επιχειρήσουμε αύριο.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο μεγαλύτερο μέρος είναι βατός χωματόδρομος ,λίγο προσοχή μετά την Αγ Παρασκευή αριστερά για Σκούρτα έχει λιγο κοπανημα !! Δεν ξέρω στα ψηλά από τη πίσω μεριά αν έχει κρατήσει χιόνι ή αν το έλιωσε με τις τελευταίες βροχές !!
 

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Στο μεγαλύτερο μέρος είναι βατός χωματόδρομος ,λίγο προσοχή μετά την Αγ Παρασκευή αριστερά για Σκούρτα έχει λιγο κοπανημα !! Δεν ξέρω στα ψηλά από τη πίσω μεριά αν έχει κρατήσει χιόνι ή αν το έλιωσε με τις τελευταίες βροχές !!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Θα το επιχειρησουμε και αν κολλήσουμε πουθενά το πολύ πολύ γυρνάμε πισω.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Θα το επιχειρησουμε και αν κολλήσουμε πουθενά το πολύ πολύ γυρνάμε πισω.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλά να περάσετε και να το ευχαριστηθείτε !! :friendship::friendship:
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Καλή βόλτα να έχετε, και θα σας παρακαλούσα να ρίξετε μια ενημέρωση για τις συνθήκες του τερέν , μιας και σκέφτομαι να την κάνω και εγώ το Σάββατο , εκτός απροόπτου.:thanx:
 

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Καλή βόλτα να έχετε, και θα σας παρακαλούσα να ρίξετε μια ενημέρωση για τις συνθήκες του τερέν , μιας και σκέφτομαι να την κάνω και εγώ το Σάββατο , εκτός απροόπτου.:thanx:
Δυστυχώς την αναβαλλαμε την βόλτα γιατί με έπιασε η μέση μου και δεν λέει να τρέχω στα κατσάβραχα.
Θα το επιχειρησουμε την επόμενη.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αύριο θα λάβει χώρα αυτό :



Θα εμφανιστεί κανείς από τον χώρο μας ???
Αρα χρειαζεται σημερα προπονηση
:thinking:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ωραία βόλτα σήμερα Λευτέρη!!!!:friendship:
Ωραια βολτα.
Ευτυχως που δεν μπηκαμε στο πρωτο μονοπατι γιατι θα λασπωνομασταν.
:ha
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ωραία περάσαμε στην εντουροβολτα σήμερα!. Τα είχε όλα! Λάσπη, λάσπη, λάσπη και λάσπη.
Είδα και 2-3 γνωστές φάτσες και χάρηκα!


Στάλθηκε από 'μένα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ωραία περάσαμε στην εντουροβολτα σήμερα!. Τα είχε όλα! Λάσπη, λάσπη, λάσπη και λάσπη.
Είδα και 2-3 γνωστές φάτσες και χάρηκα!


Στάλθηκε από 'μένα...
Πως ήταν σήμερα ρε παιδιά?

Δεν πήγα μου είναι αδύνατον να αντικρίσω τα καμμένα. Δεν έχω χάσει καμμιά οργανωμένη βόλτα πλην αυτής.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Κωστή, σε γενικές γραμμές καλά ήταν.
Μελανά σημεία τα πολύ στενά περάσματα σε βραχόκηπους που γλιστρούσαν τα μηχανάκια και αναγκαστικά περίμενες στην ουρά, η λάσπη παντού και λόγω πολυκοσμίας η εμφάνιση καγκουρέων-ανεγκέφαλων που νόμιζαν πως ήταν υπερπαγκόσμιοι μαχητές...
Κατά τα άλλα, ωραία διαδρομή, σε ορισμένα σημεία αρκετά τεχνική και εντυπωσιακό ήταν που ενώ νόμιζα πως έχω γυρίσει τα πάντα, αποδείχτικε λάθος. Περάσαμε από μέρη που δεν φανταζόμουν καν...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κωστή, σε γενικές γραμμές καλά ήταν.
Μελανά σημεία τα πολύ στενά περάσματα σε βραχόκηπους που γλιστρούσαν τα μηχανάκια και αναγκαστικά περίμενες στην ουρά, η λάσπη παντού και λόγω πολυκοσμίας η εμφάνιση καγκουρέων-ανεγκέφαλων που νόμιζαν πως ήταν υπερπαγκόσμιοι μαχητές...
Κατά τα άλλα, ωραία διαδρομή, σε ορισμένα σημεία αρκετά τεχνική και εντυπωσιακό ήταν που ενώ νόμιζα πως έχω γυρίσει τα πάντα, αποδείχτικε λάθος. Περάσαμε από μέρη που δεν φανταζόμουν καν...

:friendship: Παντελή, υπάρχουν πολλά μονοπάτια προς Άγιο Μερκούριο που σε βγάζουν προς Μαλακάσα αλλά είναι ζορικα πεζοπορικά.

Ίσως στο μέλλον αν με τραβήξει η εντουροπαρέα να πάω να τη κάνω τη διαδρομή.

Την Κυριακή που μας έρχεται θα πάμε στα Μέγαρα για το εντούρο Βετεράνων, αν κατεβείτε στείλε μήνυμα να βρεθούμε.

Καλημέρα και καλή βδομάδα.
 
Top Bottom