Χωμ(α) Sweet Home vol. 2 1/2 ...Παναχαϊκο & Χελμός 12-14 Οκτωβρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@mAthosalas .Μπορεις να βαλεις ενα χαρτη εκκινηση διαμονη κλπ τερματισμος?
ναι Δημητρη θα μπουνε ολα...σημερα το βραδυ να εχω ηρεμια σπιτι και θα ανεβασω διαδρομες ωρες σημεια κλπ κλπ...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Πιθανότατα εγώ Χρήστο, αν δεν καταφέρω να πάρω ρεπό τη Παρασκευή...σκέφτομαι να ξεκινήσω αρκετά νωρίς όμως, γιατί είναι αρκετός δρόμος μέχρι το Πρασούδι και στο καπάκι θα έχουμε άλλα 140 χλμ χώμα μέχρι τα Μαζέϊκα...
Εάν ξεκινήσετε Σάββατο πρωί από Αθήνα, δε χρειάζεται να έρθετε μέχρι το Πρασσουδι. Θα δοθεί ξεχωριστό σημείο συνάντησης. Θα τα αναρτήσει όλα, χάρτες, σημεία συνάντησης και διανυκτέρευσης ο @mAthosalas
 

advag990

Enjoy your ride!!!!
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
Η λιστα με οσους παιρνουν μερος που ειναι? Μονο απο το facebook μου την ανοιγει
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Σας ζηλεύω και οικτίρω τον εαυτό μου που λόγο υποχρεώσεων δεν μπορώ να ακολουθήσω...
Σας εύχομαι ολόψυχα να λασπωθείτε μέχρι το κεφάλι, να κάψετε όλη την βενζίνη και να περάσετε καλά σε αυτή τη βόλτα !
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΛΟΙΠΟΝ...ΤΕΛΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΑΝΟ ΜΕ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΙNFO:

Η Λιστα ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ στο 1ο ποστ...

---Οι διαδρομες βγαινουν με μικρα και μεγαλα OnOff...δεν εχει ιδιαιτερο βαθμο δυσκολιας τετοιο ωστε να μην περασει καποιος...οπου δυσκολευτει καποιος εκει θα ειμαστε μαζι.

---Οι διαδρομες πανετοιμες,τις βλεπετε εδω συνημμενα σε μορφη .kml και .gpx για να εγκαταστησετε οποιος θελει στα τζιπιες του...

ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΗΝ ΑΦΕΤΗΡΙΑ-ΕΝΑΡΞΗ της διαδρομης ολου του 3ημερου,ο παλιος σταθμος τραινου στον Νεο Ερινεό(κοντα ακριβως στις Καμαρες Αιγιου ).Θα ερθετε απο Εθνικη οδο πατηστε ΕΔΩ για το ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ.Το σημειο ειναι αυτο που φαινεται εδω



θα πινουμε το καφεδακι μας στον Σταθμο,θα ειμαστε ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ 18.00 οπότε χαλαρα και ωραια το ΑΡΓΟΤΕΡΟ 19.00 ΞΕΝΙΚΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΛΤΑ.Όποιος δεν προλαβαινει χρονικα θα ερθει να μας βρει στο Πρασούδι(το οποιο φαινεται στις διαδρομες της Παρασκευης)

ΣΑΒΒΑΤΟ το σημειο εναρξης της βολτας ειναι το ΠΡΑΣΟΥΔΙ(πυργος παλαβου)διπλα στο Καταφυγιο και θα ξεκινησουμε τη διαδρομη στις 10.00.Στους Χαρτες βλεπετε ενα ειδικο χαρτη που αναγραφεται "POINTS SAVVATOU".Εκει φαινονται τα 2 σημεια που αν καποιος ερθει Σαββατο στη βολτα μπορει να μας βρει ενδιαμεσα στη διαδρομη.Το 1ο ΣΗΜΕΙΟ ειναι στο ΠΡΑΣΟΥΔΙ οπου θα πρεπει να ερθει ως 09.30 , ενω το 2ο ΣΗΜΕΙΟ ειναι το ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ που θα ειστε εκει ως τις 11.00 και το οποιο αν βαλετε GPS το σημειο θα μας βρειτε ανεβαινοντας απο Αιγιο και προχωραμε...αν καποιος δεν μας προλαβει για τη διαδρομη θα βρεθουμε στα Μαζεϊκα(Κλειτορια)μετα τις 17.00 το απογευμα...

ΚΥΡΙΑΚΗ θα ξεκινησουμε ολοι μαζι απο ΜΑΖΕΙΚΑ στις 10.00-10.30 ...και η βολτα θα ληξει μεσημερι στην ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΙΣΣΑ ΑΙΓΙΟΥ στην ταβερνα...

---Ο καιρος προβλεπεται ΙΔΑΝΙΚΟΣ για σκηνακια(αυτη ειναι η βασικη επιλογη της βολτας) στα σημεια επιλογης...ξαστεριά και μπανηστηρι φουλ...για οσους θελησουν μονοημερη εξορμηση Σαββατο κ να φυγουν Κυριακη μαζι μας ή απλα βαριουνται το στησιμο(σκηνες μην παρεξηγηθει :UH::p)...στα Μαζεϊκα παιζουν ξενοδοχεια οπου μπορειτε οποιος θελει να κανει μόνος του κρατηση.Θα ειστε 10' απο το σημειο συναντησης της εναρξης της βολτας της Κυριακης

---ΕΥΝΟΗΤΟ να υπενθυμισω οτι ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙς ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΜΑΣ.οτι εργαλειο θεωρει ο καθενας οτι θελει μαζι καλο ειναι να εχει...

---Φαγητο Παρασκευη βραδυ μαζι μας αλλωστε Πρασουδι θα φθασουμε με σκοταδι ,ενω για Σαββατο βραδυ Μαζεϊκα ταβερνα & Κυριακη μεσημερι Πλατανιωτισσα ταβερνα ...εννοειται τιποτα δεν ειναι δεσμευτικο και για κανεναν,οποιος θελει ακολουθει δικες του επιλογες...

---ΒΕΝΖΙΝΗ!!!Στο Πρασουδι θα ερθουμε ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ...ειτε Αιγιο ειτε Πατρα...Στο σημειο εναρξης της βολτας την παρασκευη ακριβως εκει υπαρχει βενζιναδικο για να φουλαρουμε ολοι μας...το επομενο σημειο απο εκει για γεμισμα στα 140χλμ (Μαζεϊκα)κι αν υπολογισουμε προσθετικα και τα 60 της Παρασκευης θελουμε σοβαρη αυτονομια για Παρασκευη-Σαββατο της ταξης των 200χλμ..!!!Για Κυριακη θα φουλαρουμε Μαζεϊκα και εχουμε και τα Καλαβρυτα μετα απο 35-40χλμ για παλι φουλαρισμα οποιος επιθυμει...Η διαδρομη Κυριακης ειναι καμμια 130αρα χλμ συνολικα ως Αιγιο...

...παμε :friendship:
 

Attachments

Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα κάποιος να " φιλοξενήσει " στο Αίγιο το τρέιλερ μου.
Ναι φίλε μου, άνετα μην σε ανησυχει αυτο

\Εννοώ επί του δρόμου απέναντι απο το σπίτι μου ε?δέν διαθέτω κλειστό χώρο που να χωρά τρειλερ..:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κι επειδη με τα βουνα κ τα χωματα,και τα ωραρια με τα ραντεβου ειναι περιεργα...το τηλεφωνο μου ειναι στο προφιλ μου...ΑΝ παραστει λογος ή καποια καθυστερηση σε σημεια συναντησης καντε μια κληση...:)
 

maikmartse

Μέλος
Υπάρχει περιφραγμενο χωράφι στα 5 χλμ από το σημείο συνάντησης στο οποίο μπορώ να ενημερώσω να μας το προσέχουν κιόλας. Αν θες πες μου να κανονίσουμε να βρεθούμε εκεί.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα κάποιος να " φιλοξενήσει " στο Αίγιο το τρέιλερ μου.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
You Only Live Once
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Υπάρχει περιφραγμενο χωράφι στα 5 χλμ από το σημείο συνάντησης στο οποίο μπορώ να ενημερώσω να μας το προσέχουν κιόλας.
Τα λεφτα ο βηχας και οι περιουσιες δεν κρυβονται λεμεεε....μελλονυμφε ευγε!:fun:inlove:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κανόνισε να δει τίποτα τετοιο, να μου ζητάει γάμους και εγώ να αρχίσω να πουλάω μηχανάκια για να παντρευτω.

You Only Live Once
Πουλα το χωραφι στο Πρασουδι...γιατι θα το δει ειναι σιγουρο(ξερω το τηλεφωνο της :fun)
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Υπάρχει περιφραγμενο χωράφι στα 5 χλμ από το σημείο συνάντησης στο οποίο μπορώ να ενημερώσω να μας το προσέχουν κιόλας. Αν θες πες μου να κανονίσουμε να βρεθούμε εκεί.

You Only Live Once
Σούπερ θα τα πούμε για το ραντεβού!!!

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιούργιας

Μέλος
Περιοχή
Τα Άγια Χώματα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Εφ έητχάντρεντ τσιες ανιβέρσαρι εντίσιον
Κύριοι, καλησπέρες. Ιδανικά θα ήθελα να σας βρω Πρασούδι και να ροβολήσουμε τουγκέδερ. Αν δε προλάβω εκεί, που είναι το επόμενο τσεκ πόιντ; Ρωτάω γιατί δεν ε΄χω ανοίξει ακόμα χάρτες.
Και τώρα για την ερώτηση τους ενός εκατομμυρίου: Αφού το κουμπαράκι μου που κανονίζαμε δε μπορεί να ακολουθήσει, υπάρχει χώρος σε καμιά σκηνούλα;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κύριοι, καλησπέρες. Ιδανικά θα ήθελα να σας βρω Πρασούδι και να ροβολήσουμε τουγκέδερ. Αν δε προλάβω εκεί, που είναι το επόμενο τσεκ πόιντ; Ρωτάω γιατί δεν ε΄χω ανοίξει ακόμα χάρτες.
Και τώρα για την ερώτηση τους ενός εκατομμυρίου: Αφού το κουμπαράκι μου που κανονίζαμε δε μπορεί να ακολουθήσει, υπάρχει χώρος σε καμιά σκηνούλα;
Καταρχας ριξε μια ματια πιο πανω στο ποστ #87...Τι ωρα συζητας να εισαι πανω σημεια συναντησης......απο που θα ερθεις?για να σου πω που να ερθεις...;) Οσο για σκηνη...δεν πιστευω να μεινεις στην υπαιθρο...ολο κ καποιος θα σε βολεψουμε...
 

Γιούργιας

Μέλος
Περιοχή
Τα Άγια Χώματα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Εφ έητχάντρεντ τσιες ανιβέρσαρι εντίσιον
Κωστή το είδα το ποστ. Έρχομαι από Πύργο οπότε έλεγα στο Πρασούδι. Η ανάβαση είναι οκ; Γιατί θα είμαι μόνος μάλλον. Αν δεν εκεί το σκοπευτήριο που είναι; Αν μπορείς σε γκουγκλ μαπς.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κωστή το είδα το ποστ. Έρχομαι από Πύργο οπότε έλεγα στο Πρασούδι. Η ανάβαση είναι οκ; Γιατί θα είμαι μόνος μάλλον. Αν δεν εκεί το σκοπευτήριο που είναι; Αν μπορείς σε γκουγκλ μαπς.
Αν εισαι ως 9.30 10 παρα Πρασουδι ειναι το ιδανικο σημειο...ευκολη προσβαση αφου ως Αιολικο Παρκο ειναι στρωμενο χωμα και ευκολο(σαθρο...).Δες εδω πώς βολευει για σενα ΚΛΙΚ
 

Γιούργιας

Μέλος
Περιοχή
Τα Άγια Χώματα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Εφ έητχάντρεντ τσιες ανιβέρσαρι εντίσιον
Αν εισαι ως 9.30 10 παρα Πρασουδι ειναι το ιδανικο σημειο...ευκολη προσβαση αφου ως Αιολικο Παρκο ειναι στρωμενο χωμα και ευκολο(σαθρο...).Δες εδω πώς βολευει για σενα ΚΛΙΚ
Ok, τω χω!! ΚΛΙΚ, ΒΡΟΥΜ ΚΙ ΕΦΤΑΣΑ!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom