Χωμ(α) Sweet Home vol. 2 1/2...fear of the dark!!!the story

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ενα μπαμ απο αυτα που δεν περιμενεις,ηταν που ...το Χωμ(α) Sweet Home 2 εμεινε στη μεση για μενα...με "πονεσε" γιατι εχασα τη βολτα αλλά η υποσχεση ηταν να ξαναγινει μολις πιασω τιμονι στα χερια μου...

Την Παρασκευη ανεβαιναμε το Πρασουδι,ενω νυχτωνε και το σκοταδι μαζι με πυκνη ομιχλη και αερα να λυσσαει μάς εβαζε με το ζορι στον εξορκισμο εκεινης της βολτας και στην αρχη της τωρινης...

Το Χωμ(α) Sweet Home 2 1/2 μολις αρχιζε...και στο μυαλο επαιζε εντονα μουσικη με τις ανασες να βαραινουν...
the Fear of the dark
ενω τα ματια ειχαν τσιτωσει για να βοηθησουν τις υπολοιπες αισθησεις να κρατηθουμε ασφαλεις και ολη η ομαδα εκει...



θα ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα βολτα...δυνατη!!!αρχιζουμε..let the story begin...:)
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Νταξ...
Παλι "καρυδι" πηγαινες κι ουτε μια φωτο δεν εχεις:roflmao:
Ήταν απασχολημένος με το να μας προσπερνάει με κάθε δυνατό τρόπο
@KORAX πως είναι το πόδι τελικά?
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ήταν απασχολημένος με το να μας προσπερνάει με κάθε δυνατό τρόπο
@KORAX πως είναι το πόδι τελικά?
Μαλλον ηταν ΒΑΡΥ το φαγητο και παχυνε η πατουσα μου γμτ,αλλα νταξ ολα οκ
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Πάντως ένα πράγμα έμαθα σε αυτη τη βόλτα.
Επειδή έπαθες λάστιχο στο βουνο το πρωί μην αποκλείεις οτι δεν θα το ξαναπάθεις μεχρι το απογευμα :ha
4 σαμπρελες σε δυο μέρες, σε δύο μηχανάκια. 2 σε Άφρικα την ίδια μέρα και την επόμενη μέρα 2 στο GS :dstpc:
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Κάτσε να ξεκινήσω να βάζω καμία ερασιτεχνικιά από το μομπάιλ πριν ξεκινήσει το ρίαλ φώτοστορι από τους πιστοποιημένους.......... φωτογράφους! Έτσι για να σπάσει ο πάγος


Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
πηγε 19.00....
ακομα ??????
:wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng:
Κάτσε φιλαράκι γιατί σε κάποιους έπεσε βαρύ το χώμα και προσπαθούν με τζακουζια και μασάζ με αιθέρια έλαια να χαλαρώσουν ....

Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jimmis5

Μέλος
Όνομα
jimmis
Μοτό
kle
Παίδες καλησπερες σε ολους!!!
Η βολτα ηταν εξαιρετική!!!
Ο Μαθουσάλας αξιος πλοηγός και φιλόξενος οικοδεσπότης, τον ευχάριστουμε απο καρδιάς για όλα!!! Οφειλουμε πολλα ευχαριστω επίσης στο τρελό αγόρι Σπύρο που ενώ έτρεχε σαν αερικό άλλαζε λάστιχα κτλ κτλ ηταν ατσαλακωτος !!!!καθώς και τον άλλο πολεμιστή Θέμη που με πληρη φόρτο με το Άφρικα ηταν πανταχού παρόν ,έχετε τον σεβασμο μου και οι δυο σας!!!
Χαρηκα πολύ για τις νέες γνωριμίες και για την εξαιρετική παρέα ολων τον παιδιών που συμμετείχαν με καλη διάθεση και πολυ χιούμορ,να μαστε καλά να ανταμωνουμε σε βουνά και να γουσταρουμε!!!

Γιάννη ...εχεις κίτρινη καρτα μου λειψες !
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
πηγε 19.00....ακομα ??????
:wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng::wtng:
Κάτσε φιλαράκι γιατί σε κάποιους έπεσε βαρύ το χώμα και προσπαθούν με τζακουζια και μασάζ με αιθέρια έλαια να χαλαρώσουν ....Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
19:30 ακόμα;Sent from my iPhone using Tapatalk
ψιτ.... κοριτσιααααα..... 20.18.... ετσι για να μην ξεχνιομαστε....
Ο Μαθουσάλας αξιος πλοηγός και φιλόξενος οικοδεσπότης.....καθώς και τον άλλο πολεμιστή Θέμη
μαθουσαλας...:trt::bmw: σιγα την φυσιογνωμια....:p:p:p :laugh::laugh::laugh:

ενω ο μελατος με το ψηλοφτερο... εεε..εεεεεε..????????:jp:jp:jp:drt::drt::drt:
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Το Χώμα Sweet Home 2 1/2 δεν ήταν μια απλή βόλτα , αλλά είχε και δοκιμασίες....
Η πρώτη από αυτές τέθηκε την Παρασκευή στο σημείο συνάντησης και ανέλαβα να την φέρω εις πέρας.....
Ποια ήταν αυτή?
Μεταφορά καρυδόπιτας σε πλαστικό δοχείο το οποίο να εδράζεται σε εξωτερικό μέρος της μοτοσυκλέτας....
Βλέπετε ο Δημήτρης @KORAX προσκόμισε για κέρασμα καρυδόπιτα σπιτικιά αλλά επειδή δε φαγώθηκε όλη και επειδή ο Δημήτρης εντεχνως θέλησε να αποβάλει βάρος από πάνω του και να πηγαίνει πιο ταπα, ανέλαβα να τη μεταφέρω εγώ με σκοπό να φτάσει one piece σε κάποιο σημείο που θα ξαποστεναμε την άλλη μέρα...
Ο στόχος επετεύχθη στο καφενείο στη Ρακίτα φάγαμε και γλυκό....
Εντάξει μη τα θέλουμε και όλα δικά μας τα τετράγωνα κομμάτια καρυδόπιτας από την διαρκη αναμοχλευση ειχανε μετατραπεί σε ολοστρόγγυλα κεφτεδάκια...
Κάτι είναι και αυτό
Adve δέσιμο.....


Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

advag990

Enjoy your ride!!!!
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
Παίδες Καλημέρα και από μένα με τη σειρά μου!!
Χαίρομαι πολύ που ήμουν κ εγώ μέρος αυτής της ωραίας παρέας το τριήμερο αυτό!!!!
Και γέμισαμε αναμνήσει, γεμίσαμε μπαταρίες, κουραστήκαμε, μαζέψαμε εμπειρία η οποία είναι πολύτιμο αγαθό για μένα
αλλά το κυριότερο νομίζω ότι κάναμε καινουριους φίλους.. Παρόλο που πηγαινοέρχομαι Πάτρα δεκαα φορες το χρόνο
νομίζω ότι απεκτησα καινούρια φιλαράκια εκεί τους οποίους θα παίρνω τηλεφωνο πλέον για καφεδάκι όποτε είμαι κάτω..
Ευχαριστώ πολύ όλ την παρέα για την υποστήριξη...
@matho
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το Χώμα Sweet Home 2 1/2 δεν ήταν μια απλή βόλτα , αλλά είχε και δοκιμασίες....
Η πρώτη από αυτές τέθηκε την Παρασκευή στο σημείο συνάντησης και ανέλαβα να την φέρω εις πέρας.....
Ποια ήταν αυτή?
Μεταφορά καρυδόπιτας σε πλαστικό δοχείο το οποίο να εδράζεται σε εξωτερικό μέρος της μοτοσυκλέτας....
Βλέπετε ο Δημήτρης @KORAX προσκόμισε για κέρασμα καρυδόπιτα σπιτικιά αλλά επειδή δε φαγώθηκε όλη και επειδή ο Δημήτρης εντεχνως θέλησε να αποβάλει βάρος από πάνω του και να πηγαίνει πιο ταπα, ανέλαβα να τη μεταφέρω εγώ με σκοπό να φτάσει one piece σε κάποιο σημείο που θα ξαποστεναμε την άλλη μέρα...
Ο στόχος επετεύχθη στο καφενείο στη Ρακίτα φάγαμε και γλυκό....
Εντάξει μη τα θέλουμε και όλα δικά μας τα τετράγωνα κομμάτια καρυδόπιτας από την διαρκη αναμοχλευση ειχανε μετατραπεί σε ολοστρόγγυλα κεφτεδάκια...
Κάτι είναι και αυτό
Adve δέσιμο.....


Στάλθηκε από το ZTE BLADE V0850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πού να δεις πώς γίνονται τα βραστα αυγά σε μπολάκι εντός μπαγκαζιέρας.....:roflmao:
Ο Απόστολος @Carooly ξέρει....:cool:
 

advag990

Enjoy your ride!!!!
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
@mAthosalas δυνατός πλοηγός και στο να βγάζει διαδρομες. (καλα αυτό το χαμε καταλαβει και από το τρόφυ του 17
@#melatos_kariolis (MisThe) δυνατός οδηγός και σκούπα ταυτόχρονα συνέχεια χαμογελαστός και υπομονετικός με το
@#malakos_kariolis (rigas) o οποίος δεν τον άφηνε σε ησυχία!! Για τον τλευταίο τα λόγια περιττά.
Ξεφύτρωνε από παντού.. Πίσω μπροςπανω κατω αριστερά δεξία.. από παντού με τη φωτογραφική του μας έχει σε μια λήψη..
Με λάστιχο χωρίς λάστιχο με αέρα χωρίς αέρα.. Λίγο στην ομίχλη δε τα πάει καλά ήθελε ντε και καλά να ρίξει μια ανεμογεννήτρια και να περάσει από πάνω... :friendship::woho:
Τελικά άλλαξε γνώμη (μόλις την ειδε) και το πήγαμε αλλιώς.. Άξιος Σπύρο!! Καθόμουν πίσψ σου και εκλεβα εμπειρία να ξέρεις!!
Και τέλος ο Μάκης!! Ο Μάκης που στην κυριολεξία άνοιγε δρόμους!!!! Με το όπλο του!!!!Και τα χέρια του!!
Συναρπαστική εμπειρία!! Πολλά χιλιόμετρα . όμορφα χιλιόμετρα, εναλλαγές τοπίων άπειρες, πολλά τεραιν και πολύ γέλιο
Άντε πάμε για το Χώμα 3 τωρα πλέον και αναμένω πρόγραμμα για αναγνωριστικές γιατι σε αυτή τη διοργάνωση θα συμβάλλω και εγώ!!
 
Top Bottom