Χωμ(α) Sweet Home vol. 2 1/2...fear of the dark!!!the story

Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Αφού είδαμε και τον φωτόγκραφερ ας ρίξουμε και μια γλήγορη ματιά και στους υπόλοιπους συνδαιτυμόνες της βόλτας που πέρασε, στην οποία ήμασταν μια ωραία ατμόσφαιρα ήμασταν

@mAthosalas Δε Τουρ Γκάιντ...




@Shogun




@rodouma




@Giorgopro




@maikmartse και ΝΑΙ τελικά ύστερα από εξονυχιστικό ψάξιμο των αρχείων ο Μάκης ήταν στην βόλτα..






@KORAX

Εδώ ο Μήτσος κάνει το σήμα της Νίκης..... ή μήπως όχι? Ααααα κωλοδάχτυλο είναι




 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Αυτο οτι έχω όλο τον φόρτο εργασίας μου το φθινόπωρο , με τρελαίνει όταν βλέπω τέτοιες βόλτες !

Μπράβο ρε @mAthosalas !!! Και σε ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΠΟΥ ΉΤΑΝ !!!

Τι ομορφιές έχετε εκει κατω ρε !!!!!!

Ζηλεύω!!!!!

Καπως πρέπει να γίνει και να έρθω στο 3!!!

:friendship::friendship:

:like::like:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Τηρώντας την παράδοση της καθυστερημένης μεταχωμάτινης ενημέρωσης,μετά το πέρας του ΧΩΜ(Α) 2 1/2,καιρός ήταν να φορτώσω και καμία φωτογραφία με την σειρά μου!!

Στον παλαιό σταθμό του Ν.Ερινέου σύννεφα τριγύρω καθώς ετοιμαζόμαστε για αναχώριση.



Η αγωνία στα μάτια του διοργανωτή για να πάνε όλα όπως πρέπει,είναι εμφανής..



Από την νυκτερινή ανάβαση στο Παναχαικό Όρος εννοείται πως δεν υπάρχουν φωτος γιατί απο την ομίχλη δεν έβλεπα που ήταν η μηχανή....και αυτή που καβαλούσα..αλλα και η φωτογραφικη!
Θα αναφέρω εν συντομία πως ξαφνικά και χωρίς καμία προειδοποίηση,στην διαδρομή μας,εμφανίστηκαν εμπρός μας,ενας λαγός(οχι πολυ γρήγορος...)τον οποίο προσπάθησα να τον κάνω στιφάδο,αλλά ήταν γρηγορότερος από εμένα..(Αφρικα αφου....),ένα κοπάδι πρόβατα με συνοδεία των γνωστών...σκύλων....
μια Τσάπα και ένα Γκρέιτερ...και μια κατάλευκη Ανεμογεννήτρια από αυτες τις γνωστές εκει πάνω!Ολα αυτά εμφανίζονταν ξαφνικά μπροστά μας στο 1μέτρο κόβοντας τον ρυθμό που είχε αναπτύξει η παρέα..(20χλμ/day..)

Συνέχεια με στάση στο Ψαρθί για να συντονιστούμε λίγο.



Μετα σκηνές,τσιπουράκια.....ξέρεις τωρα...ομερτα..


Το ξημέρωμα με αέρα να λυσσά αλλα όλοι σούπερ.













Ο @KORAX έβαλε και προβολέα γηπέδου....



Ξεκινά και η ανάβαση για Πρασούδι με την ομίχλη εκει,συντροφιά μας!!















Κατεβαίνοντας απο Παναχαικό το πράμα φτιάχνει!



Το παρεάκι πρίν την Ρακίτα.



Η συνέχεια βρήκε αυτον εδω τον κύριο @maikmartse να πετά προκα μπρος την Αφρικανα μου την στιγμη που τον ΑΦΗΣΑ να με προσπεράσει...
Και για να κάνει το καλό παιδί έκανε πως θα βοηθήσει..Το σατανικο του γέλιο νομίζω τα λέει όλα!! Ιμάντες πάντως.....ΔΕΝ χρειάστηκα!!



Η Συνέχεια με βρήκε με την ζάντα να κατηφορίζω προς Αίγιο για αλλαγη και άλλης σαμπρέλας!

Επιστροφή πάλι προς Κλειτορία απο ασφαλτό για να συναντηθώ πάλι με την παρέα,σε αυτο το σημείο..






Εδω ο @#melatos_kariolis (MisThe) απο την χαρά του που είδε απέναντι του το αλλο του μισό,θυμήθηκε την γνωστή σκηνη του Τιτανικού...




Η συνέχεια στην γνωστή ταβέρνα με τα θερια και μιας και βαρύναμε ο @mAthosalas μας φιλοξενησε στο σπίτι του εκέι....









Τώρα τι έγινε εκέι μέσα οταν έκλεισαν οι πορτες...δεν θα το μάθετε ποτε.....





Καλημέρα με καφέ και την 1η σαμπρελα της ημέρας στο gs του @Γιούργιας ..



Με βοήθεια απο τον @mAthosalas ...

 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Και ξεκινά η δεύτερη μέρα με ηλιοφάνεια και χαμόγελα!



@Shogun ο"δίδυμος" μου...




@#melatos_kariolis (MisThe) ο "ομόσταυλος" μου..



@mAthosalas "the boss"...




@KORAX ......(ασχολίαστο...)




@advag990 με 100.00 στο κοντερ του σKTM!Nα τα 200ρισεις φίλε μου!!




@jimmis5 κλασικά με ασφάλτινα....αλλά ειναι κουφ@λα και δεν μασάει!!!



Τι nick name εχεις μανα μουυυ??









Το παρεάκι συνεχίζει για Τουρλάδα..







Ιδιαίτερα περάσματα που καταλήγουν στο οροπέδιο της Αράχωβας.





Εδώ ο @mAthosalas δείχνει στον @jimmis5 που να πετάξει το KLE!!





Kαι αφού είδε πως δεν πιάνει...δοκίμασε και αυτός..



Οπου καταλήγει εδω!!






Συνεχίζουμε την κατάβαση προς Λουσούς.




Και μετά προς χιονοδρομικό Καλαβρύτων απο Δασικό σούπερ!!









Εδω υπάρχει σούπερ video με #kariolides σε κυνηγητό ζω-πεθαίνω και τον @jimmis5 με το KLE σε άλμα επι....πέτρας και βουτιά απο ψηλά σε σκ@τα (γιατι πρέπει να χέστηκε..)Οταν είναι έτοιμο...θα επανέλθω!!

Εδω βγαίνοντας άσφαλτο,σαμπρέλα Νο2 για τον @Γιούργιας !!welcome to the club bro!!



Μετά την επισκευή του ελαστικού σε πρατήριο- κατάστημα μαζικής εστίασης οπου είχε και ζωντανή έντεχνη μουσική παρακαλω,(τι ζήσαμε θεε μου....)πήραμε τον ανήφορο για τα Καραφλά των Καλαβρύτων!!









Και το παιχνίδι ξεκινά!!


















Η ηρεμία και εκείνη την μέρα ηταν μοναδική εκει ψηλά..















Το παιχνίδι στα Καραφλά συνεχίζεται ακόμα.







Η Πλατανιώτισσα είναι κοντά και τελειώνουμε την βόλτα μας με τον καλύτερο τρόπο!Καλο φαγητό,μπύρα-κρασί και αναδρομή αυτών που περάσαμε με πολύ γέλιο..


@mAthosalas


@#melatos_kariolis (MisThe)


@KORAX


@maikmartse


@Shogun


@advag990


@Γιούργιας



Για άλλη μια φορά η παρέα του ΑDVRIDE.GR ''ανακάτωσε" τα βουνά,πάντα όμως με την ευλάβεια που αρμόζει στην φύση και τον πατροπαράδοτο ADV τροπο...
Για άλλη μια φορά πέρασα τέλεια με τα ΄'φιλαράκια'' μου..., με τις φάτσες που ξαναείδα και αυτές που γνώρισα!!!
Ενα ευχαρίστω σε ΟΛΟΥΣ για το ΤΕΛΕΙΟ διημερο που περάσαμε εκει πάνω και δύο ευχαριστώ στο Κώστα @mAthosalas που έκανε το ΧΩΜ του και δικό μας....




Και ένα στην Αφρικάνα μου που μου κάνει πάντα τα χατίρια......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολύ ωραία και ακόμα πιο ωραία όταν σε μια βόλτα υπάρχουν πάνω από ένας που κάνει ωραία και πολλά κλικ και σκονιζομαστε όσοι δεν τα καταφέραμε.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπραβο ωρε παιδες, καρα-λαϊκ σε ολους! :yew: :friendship:

ΥΓ Γατε @el-Gatto, δες τι χασαμε ρε φιλε αλλα τι να κανουμε που δε γινοτανε αυτη τη φορα, ας ελπισουμε να τα καταφερουμε στο 3 :rolleyes:
 
Top Bottom