Χωρίς κράνος, με 30 χ.α.ω.

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ξυπνάω το θέμα έτσι απλά για να το διαβάσουν μερικοί που σίγουρα ξέχασαν πολύ σύντομα! Επίσης μπουφάν γάντια παπούτσια δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση..Προτιμώ πάντα δερμάτινη ολόσωμη. ΔΕΡΜΆΤΙΝΗ ΟΛΟΣΩΜΗ και ας είναι λίγο δύσκολες στη χρήση τους!!!! Επίσης έμπειρος οδηγός που κυκλοφορεί χωρίς κράνος δεν υπάρχει! Δεν μπορει να είναι η να λέγεται έμπειρος! Γνώμη μου! Δε λέω περαστικά, πέρασαν χρόνια!
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Εγώ με είδα πάντως νταξ όμως εγώ δεν είμαι φυσιολογικός ανθρωπΑς δε με ενόχλησε ποτέ η ζέστη ειδικά εν κινήσει και 50 βαθμούς να έχει όλα καλά στο κρύο είμαι λίγο φλώρος γίνομαι όμως κρεμμύδι και βγαίνω! Ξέρω τι λες όμως , δεν είναι εύκολο! Έχω οδήγηση και εγώ χωρίς στολή αλλά χωρίς κράνος όχι από τα 12 που θυμάμαι τον εαυτό μου πάνω στις δύο ρόδες! Ήμουν από αυτούς που με κορόιδευαν στην καφετέρια κατάλαβες? :fun ε τα βόδια! Τι α φτιάξς, α κάιτσς α σκασς η α κάιτσς α μαλόις?
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
καλα κανεις και φορας
ότι φοράς ..
απλα δερμάτινη ολόσωμη
ειναι για πίστα η μια μικρή ανοιξιάτικη η φθινοπωρινή βόλτα ..
δεν ειναι για πολλά πολλά ..
γνώμη μου.
υπάρχουν και αλλα ρούχα
με ισοδύναμες προστασίες για καλοκαίρι ..
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Θεωρό καλύτερο από όλα το ολόσωμο και όπως είπα δερμάτινο και γενικότερα ότι είναι supersport! Χωρίς αυτό να λέει ότι εσύ έχεις άδικο! Και διακοπές με αυτό θα πάω! Μια φορά εδώ στο αλεμανια έκανα το λάθος να βάλω κάτι αδιάβροχες μπότες που έχω για μότο φυσικά και όχι μποτάκια αλλά μπότες όμως δεν έχουν προστασία όσο τα super sport! Έπεσα με 20! Έπεσε η μηχανή πάνω στο πόδι μου τρεις μήνες κούτσαινα!Ακόμα πονάω σε αλλαγές θερμοκρασίας, αν φορούσα τα καλά μου είμαι σίγουρος ότι δεν θα το είχα πάθει! Από τότε μόνο ότι είναι super sport! Και ας ιδρώνω να τα βάλω! Επίσης η προστασία στον αυχένα υπάρχει μόνο στις Supersport στολές! Να τον προσέχετε τον αυχένα σας! :inlove:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Θεωρό καλύτερο από όλα το ολόσωμο και όπως είπα δερμάτινο και γενικότερα ότι είναι supersport! Χωρίς αυτό να λέει ότι εσύ έχεις άδικο! Και διακοπές με αυτό θα πάω! Μια φορά εδώ στο αλεμανια έκανα το λάθος να βάλω κάτι αδιάβροχες μπότες που έχω για μότο φυσικά και όχι μποτάκια αλλά μπότες όμως δεν έχουν προστασία όσο τα super sport! Έπεσα με 20! Έπεσε η μηχανή πάνω στο πόδι μου τρεις μήνες κούτσαινα!Ακόμα πονάω σε αλλαγές θερμοκρασίας, αν φορούσα τα καλά μου είμαι σίγουρος ότι δεν θα το είχα πάθει! Από τότε μόνο ότι είναι super sport! Και ας ιδρώνω να τα βάλω! Επίσης η προστασία στον αυχένα υπάρχει μόνο στις Supersport στολές! Να τον προσέχετε τον αυχένα σας! :inlove:
Κανεις λάθος για τον αυχένα υπάρχει και το neck brace ..
που φοριέται απο τους περισσότερους σοβαρούς εντουραδες πλέον και στους αγώνες στάνταρ ..
Τώρα γούστα ειναι αυτά οςο αφορά τα δερματα μερικοί ειναι και κατα τελειος ότι εχει να κανει με ζωικής προέλευσης ρούχα ..
Προσωπικά με εχει ξεμεινει ενα δερμάτινο μπουφαν απο οταν κάποτε καβαλουσα ποιο Street μηχανες ..
Απο τότε που έμπλεξα με τα on off τα τελευταία 20χρονια+
Δεν ξανά αγόρασαδέρμα
το θεωρώ πολυ κρύο για το χειμώνα και χαμαμ για το καλοκαίρι ..
Αλλα οπως είπα γούστα ειναι αυτά !!
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Κανεις λάθος για τον αυχένα υπάρχει και το neck brace ..
που φοριέται απο τους περισσότερους σοβαρούς εντουραδες πλέον και στους αγώνες στάνταρ ..
Τώρα γούστα ειναι αυτά οςο αφορά τα δερματα μερικοί ειναι και κατα τελειος ότι εχει να κανει με ζωικής προέλευσης ρούχα ..
Προσωπικά με εχει ξεμεινει ενα δερμάτινο μπουφαν απο οταν κάποτε καβαλουσα ποιο Street μηχανες ..
Απο τότε που έμπλεξα με τα on off τα τελευταία 20χρονια+
Δεν ξανά αγόρασαδέρμα
το θεωρώ πολυ κρύο για το χειμώνα και χαμαμ για το καλοκαίρι ..
Αλλα οπως είπα γούστα ειναι αυτά !!
+1000 σε όλα!
Ειδικά αυτό το.. Ζωικής προέλευσης!... Αμα αρχίσω να μΕ βαράω σφαλιάρες δίκιο θα έχω! Μπράβο σου!



Πρέπει όμως να γίνω κουραστικός και να επιμείνω στο βαθμό προστασίας που μέχρι σήμερα πιστεύω και θεωρώ καλύτερο από οτιδήποτε άλλο για άσφαλτο τουλάχιστον! Αν βρεθεί κάποιος να μου αλλάξει γνώμη και να μου αποδείξει ότι υπάρχει κάτι καλύτερο, κερνάω μπύρα-πάω να τα αγοράσω αύριο-ευχαριστώ πολύ!! Εκτός αν πεταχτεί ο @Phoenix και μου ποσταρι τη στολή του ρόμποκοπ! :fun χαχαχ μαρέζσς!
 
Top Bottom