Χώρος προπόνησης στην Αττική

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
Αν θέλει κανείς κανονίζουμε χωμάτινη βόλτα .
Επίσης καλή διαδρομή είναι αυτή στο Ποικίλο Όρος από την έξοδο της Λ. Αθηνών για Σχιστό έως Πετρούπολη:
https://goo.gl/maps/oKXhXUZFEfz
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Ψηνεται κανεις για προπονησουλα Κυριακη Βαρυπομπη ή καπου αλλου?
 

stamulee

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
KTM 950 Adventure
Δυο μέρη που πάω συχνα για προπόνηση με το GS :
https://goo.gl/maps/E4kTmJWZxUJ2 ( Στο Μοναστήρι στο Σχιστό)
https://goo.gl/maps/h3MVc6jyST72 ( Στα Πυροφυλάκια στο Χαιδάρι)
Ωραία μέρη και είναι και δίπλα στο σπίτι μου. Θα πάω να δοκιμάσω την τύχη μου εκτός δρόμου ως αρχάριος. Έχω φορέσει τα anakee wild, καλά δεν είναι για τέτοια διαδρομή? χρειάζεται κάτι ακόμα από εξοπλισμό για απλές χωμάτινες διαδρομές για αρχή ?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραία μέρη και είναι και δίπλα στο σπίτι μου. Θα πάω να δοκιμάσω την τύχη μου εκτός δρόμου ως αρχάριος. Έχω φορέσει τα anakee wild, καλά δεν είναι για τέτοια διαδρομή? χρειάζεται κάτι ακόμα από εξοπλισμό για απλές χωμάτινες διαδρομές για αρχή ?
Στο χώμα δεν υπάρχει αρχή και τέλος στο θέμα προστασία.
Είναι πολύ εύκολο να πάθεις ζημιά με λίγα χλμ και για αυτό πρέπει να έχεις σωστό εξοπλισμό.
Μπότες ον οφ οπωσδήποτε και σωστές προστασίες.
Μην ξεχάσεις να κατεβάσεις πιέσεις στα λάστιχα και καλό είναι να μην πας μόνος σου.
 

stamulee

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
KTM 950 Adventure
Στο χώμα δεν υπάρχει αρχή και τέλος στο θέμα προστασία.
Είναι πολύ εύκολο να πάθεις ζημιά με λίγα χλμ και για αυτό πρέπει να έχεις σωστό εξοπλισμό.
Μπότες ον οφ οπωσδήποτε και σωστές προστασίες.
Μην ξεχάσεις να κατεβάσεις πιέσεις στα λάστιχα και καλό είναι να μην πας μόνος σου.
υπάρχει λινκ με μπότες τύπου ον οφ για να καταλάβω πως είναι και τι να ψάχνω ? επίσης ο σωστές προστασίες τι περιλαμβάνουν ? επιγονατίδες και επιαγκονίδες ?
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς αν στο σχιστο έχει αλλάξει κάτι(να υπάρχουν αλλαγές + απαγορεύσεις); ρωτάω γιατί σκέφτομαι αύριο μεσημέρι να πάω καμία βόλτα για να κάνω εξάσκηση και ψάχνω χώρο. Ευχαριστώ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς αν στο σχιστο έχει αλλάξει κάτι(να υπάρχουν αλλαγές + απαγορεύσεις); ρωτάω γιατί σκέφτομαι αύριο μεσημέρι να πάω καμία βόλτα για να κάνω εξάσκηση και ψάχνω χώρο. Ευχαριστώ.
Πριν περίπου 1 μηνα έκανα μια γρήγορη βόλτα εκεί (και το πρώτο μου πεταγματακι με το 640) και δεν έχει αλλάξει κάτι. Πολύ ωραίος χώρος για προπόνηση!
Πρόσεχε στον καταυλισμό των προσφυγων/μεταναστών μην πεταχτεί κάνα παιδάκι στον δρόμο.
Μακάρι να μπορούσα να έρθω να κάναμε προπόνηση μαζί, αλλά ήδη έχω φάει ξύλο απ'τη γυναίκα που είμαι vegan.... δε θα αντέξω να με ξαναδείρει...
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ελπίζω να πάμε και μαζί κάποια στιγμή. Ίσως την άλλη εβδομάδα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αλυκες αναβυσου;;; εκει εκανε πρωτες βολτες η κοπελα μου.... Ωραια αλανα τεραστια και μονοπαταδα και τα παντα.... Το χω ονομασει δοκιμαστηριο.. Στην φωτο ειναι το σκισιμο του φραχτη για να μπεις


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Plg

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
Bandit 650
Καλησπέρα στην παρέα ! Μετά απο πολλά χρόνια βρέθηκε στην κατοχή μου ξανά ένα παλιό δίχρονο endurάκι και λέω μες την εβδομάδα να πάω λίγο χώμα να το ξεκαπνίσω πολύ χαλαρά πάντα. Θυμόμουν ένα χώρο στη χωράφα στο σχιστό. Με ψιλοβολεύει επειδή μένω Πειραιά. Ειχα πάει πριν 15+ χρόνια για καμιά δυό ώρες και καπάκι μετροπόλιταν μετά απο επικό βρόντο κολλητού που εκτοξεύτηκε με ταχύτητα διαφυγής σε ένα άλμα. Θέλω να ρωτήσω, επειδή πέρασα χτες με τη στριταδικη μηχανή μου ως το μοναστήρι και ηταν τίγκα στους σεκιουριτάδες (3 αμάξια ,στην πύλη ,στην είσοδο της μονής και στα παρατημένα κτίρια). Παίζει κανένα θέμα πλέον στην περιοχή αν μπω χώμα με απαγορεύσεις κλπ? Μήπως πρέπει να μπω κάπως απο την πίσω μεριά του Περάματος και όχι απο την πύλη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις πληροφορίες.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Καλησπέρα στην παρέα ! Μετά απο πολλά χρόνια βρέθηκε στην κατοχή μου ξανά ένα παλιό δίχρονο endurάκι και λέω μες την εβδομάδα να πάω λίγο χώμα να το ξεκαπνίσω πολύ χαλαρά πάντα. Θυμόμουν ένα χώρο στη χωράφα στο σχιστό. Με ψιλοβολεύει επειδή μένω Πειραιά. Ειχα πάει πριν 15+ χρόνια για καμιά δυό ώρες και καπάκι μετροπόλιταν μετά απο επικό βρόντο κολλητού που εκτοξεύτηκε με ταχύτητα διαφυγής σε ένα άλμα. Θέλω να ρωτήσω, επειδή πέρασα χτες με τη στριταδικη μηχανή μου ως το μοναστήρι και ηταν τίγκα στους σεκιουριτάδες (3 αμάξια ,στην πύλη ,στην είσοδο της μονής και στα παρατημένα κτίρια). Παίζει κανένα θέμα πλέον στην περιοχή αν μπω χώμα με απαγορεύσεις κλπ? Μήπως πρέπει να μπω κάπως απο την πίσω μεριά του Περάματος και όχι απο την πύλη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις πληροφορίες.
Μάλλον λόγω κάποιας γιορτής θα ήταν αυτό που λες με τους σεκιούριτι. Πριν καμία βδομάδα ήμουν εκεί και δεν υπήρχε κανένα θέμα. Επίσης όλη την προηγούμενη καραντίνα εκεί την έβγαλα. Το πιστακι είναι σε καλή κατάσταση απλά αν κάνεις βόλτα στους γύρω χωματόδρομους έχε το νου σου για περαστικούς και παππούδες που μαζεύουν χόρτα.
 

Plg

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
Bandit 650
Μάλλον λόγω κάποιας γιορτής θα ήταν αυτό που λες με τους σεκιούριτι. Πριν καμία βδομάδα ήμουν εκεί και δεν υπήρχε κανένα θέμα. Επίσης όλη την προηγούμενη καραντίνα εκεί την έβγαλα. Το πιστακι είναι σε καλή κατάσταση απλά αν κάνεις βόλτα στους γύρω χωματόδρομους έχε το νου σου για περαστικούς και παππούδες που μαζεύουν χόρτα.
Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι!
 
Top Bottom