ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΑΣΜΑΝ μοντ. 2010 - 2012

MICHALIS GS

Μέλος
Όνομα
CAROLOS
Μοτό
GS 1200 ADV 2012
Με 65.000 χλμ στο κοντέρ εδώ και αρκετό διάστημα έχω το γνωστό θόρυβο με νεκρά στο σασμάν. Με το που πατάω συμπλέκτη ο θόρυβος εξαφανίζεται. Διάβασα για το πρόβλημα και την αντιμετώπισή του (press direct) . Κατέληξα στο να ψάξω για σασμάν μοντέλου 2010 έως 2012 ( μεταχειρισμένο , με λίγα χιλιόμετρα). Όποιος μπορεί να βοηθήσει και γνωρίζει , πολύ ευχαρίστως, περιμένω νέα .

Καλή χρονιά σ' όλους και ασφαλή χιλιόμετρα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μια ψυχή εδω μεσα εχει ενα παρτάλι και το πρις ντιρεκτ του βαράει την κουδούνα εδω και 120000χλμ και δεν εχει πάθει τιποτα
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Το πρες-νταϊρέκτ δεν είναι λόγος για να αλλάξεις σασμάν.
Άδικος κόπος και χρήμα! Αφού έχεις σκοπό να το "κατεβάσεις" διόρθωσε το πρόβλημα, αλλιώς "ζεις" και με τον θόρυβο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια ψυχή εδω μεσα εχει ενα παρτάλι και το πρις ντιρεκτ του βαράει την κουδούνα εδω και 120000χλμ και δεν εχει πάθει τιποτα
Παρών.......:p
Το σαζμαν μην το πειράξεις φίλε, γιατι όπως λέει ο σοφός γεροντας παραπάνω, ο θόρυβος στο δικό μου υπάρχει εδώ και 140000 χλμ.
Όταν αλλάξεις δίσκο....τοτε θα επισκευασεις το pressdirect, με μικρό σχετικά κόστος!
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ο αξονα press direct εχει αγορα στο 2008 και μετα μοντελο , περιπου 480 ευρω (και παει μονο ολοκληρος, δεν διαιρείται οπως στα προηγουμενα μοντ)....δηλαδη κοντα σε ενα μεταχειρισμενο σασμαν ....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο αξονα press direct εχει αγορα στο 2008 και μετα μοντελο , περιπου 480 ευρω (και παει μονο ολοκληρος, δεν διαιρείται οπως στα προηγουμενα μοντ)....δηλαδη κοντα σε ενα μεταχειρισμενο σασμαν ....
Σωστός.....αλλά υπάρχει και η επισκευή, που είναι πολύ οικονομική.
Πετσακηδες...:spam:;)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Σωστός.....αλλά υπάρχει και η επισκευή, που είναι πολύ οικονομική.
Πετσακηδες...:spam:;)
Αυτο ειναι καινουριο, δεν το ξερω...εχω καιρο να μιλησω με τα τρυφερα γλυκομίλητα αγορια...:p:p:D:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτο ειναι καινουριο, δεν το ξερω...εχω καιρο να μιλησω με τα τρυφερα γλυκομίλητα αγορια...:p:p:D:D
Δεν είναι τόσο καινούργιο...
Εμεις δίνουμε τις λύσεις και ο καθένας αποφασίζει και κάνει!
Η ουσια είναι.....και αυτό πρέπει να κρατήσουμε, ότι το σαζμαν δεν έχει πρόβλημα, παρά μόνο τα αυτιά μας:D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Δεν είναι τόσο καινούργιο...
Εμεις δίνουμε τις λύσεις και ο καθένας αποφασίζει και κάνει!
Η ουσια είναι.....και αυτό πρέπει να κρατήσουμε, ότι το σαζμαν δεν έχει πρόβλημα, παρά μόνο τα αυτιά μας:D
γι αυτό έχουν πρόβλημα τα αυτία μου μετά από κάθε βόλτα μαζί σου ??? σου έχω ξαναπεί μπλέ και ξέρεις το δρόμο :p:p:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
γι αυτό έχουν πρόβλημα τα αυτία μου μετά από κάθε βόλτα μαζί σου ??? σου έχω ξαναπεί μπλέ και ξέρεις το δρόμο :p:p:p
Τα αυτάκια σου έχουν πρόβλημα γιατί σε....."κουφενω" :p
Το μπλε....που κολλαει;
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Γνωμη μου ειναι να μη βιαστεις, κυκλοφορουν κατα περιοδους σαζμαν στην αγορα. Τωρα το οτι ειναι πιο οικονομικη η επισκευη απο την αντικατασταση δεν το νομιζω και εν παση περιπτωσει για μενα καλυτερα να το αλλαξεις αμα φτασει στο απροχωρητο να σου φυγουν κι οι ψυλλοι απο τα αυτια. Τα εκανα προσφατα και σε νιωθω. Καλη δυναμη και υπομονη
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γνωμη μου ειναι να μη βιαστεις, κυκλοφορουν κατα περιοδους σαζμαν στην αγορα. Τωρα το οτι ειναι πιο οικονομικη η επισκευη απο την αντικατασταση δεν το νομιζω και εν παση περιπτωσει για μενα καλυτερα να το αλλαξεις αμα φτασει στο απροχωρητο να σου φυγουν κι οι ψυλλοι απο τα αυτια. Τα εκανα προσφατα και σε νιωθω. Καλη δυναμη και υπομονη
πολυ σωστο και αυτο
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
To μπλε ταιριαζει με τη θαλασσα...μη κανεις πως δεν καταλαβαινεις! :p
Αμολιμα στο πάτο της θάλασσας !! Χαχααχαχαχααχχα:p
Και ποιος θα σας σέρνει τα πορτακαλι παρταλια μετά; Χαχαχα
Ακούσατε ένα θόρυβο και βγάλατε γλώσσα :p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
:laugh::laugh::laugh: Ρε σα κουδουνίστρα κανει του μπαρμπα Κωστα :mms:χχαχχαχααχσα
Φανταστείτε που έχετε καταντήσει να σας σερνουν μπαρμπαδες με γουρουνες κουδουνιστρες, απαπααα χαχαχα :p :p :p
 

vasorfa

Μέλος
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
PRINCESS
στην θεση σου δεν θα το αλλαζα...το μεταχειρισμενο ειναι....μεταχειρισμενο...δεν ξερεις τι θα σου βγαλει...απλα συνηθησε τον θορυβο!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MICHALIS GS

Μέλος
Όνομα
CAROLOS
Μοτό
GS 1200 ADV 2012
Χρόνια πολλά σ' όλους.
Φτάνοντας τα 79.000 km τελικά βρέθηκε ένα μεταχειρισμένο σασμάν.
Έφτασε απο Γερμανία μέσα σε 2 ημέρες.
Είναι απο μοντέλο του 2012 και έχει 3.000 km .
Για την εύρεση με βοήθησε ο Χάρης τον οποίο και ευχαριστώ για την άψογη συνεργασία και γρήγορη εξυπηρέτηση.
Τοποθετήθηκε στην αντιπροσωπεία BMW ΛΑΡΙΣΑΣ ( άψογη δουλειά ο Θρασύβουλος) και μαζί αλλάχθηκε ο συμπλέκτης και η τσιμούχα στροφάλου.
Κάνοντας τα πρώτα 500 km όλα ρολόι, κανένας θόρυβος .

Εύχομαι σ' όλους καλή χρονιά και ευχάριστα ταξίδια.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
αν εχεις την καλοσυνη,πες και ποσο κοστισε ολο αυτο(ανταλλακτικα-εργασια) ωστε να υπαρχει σα μπουσουλας για παν ενδιαφερομενο
 
Top Bottom