Ψάχνω ιδιοκτήτη tiger 800 20180για ερωτήσεις

makis636

Μέλος
Όνομα
Δημοσθένης
Μοτό
suzuki bandit 650 s 2011
Ακούω κριτσι κριτσι και διάφορα τέτοια, και είμαι μακριά από σοβαρό μάστορα. Ψάχνω για απαντήσεις......
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το μοτέρ του 800 κάνει διάφορους μεταλλικούς θορύβους που θυμίζουν αλυσίδα ή μεγάλο διάκενο σε βαλβίδες.
Δύο φορές είχα πάει στον Κόντη από ανησυχία ότι κάτι συμβαίνει.

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι κάνω διάγνωση στο δικό σου από μακριά. Θα πρέπει να σιγουρευτείς ότι όλα είναι εντάξει.
 

makis636

Μέλος
Όνομα
Δημοσθένης
Μοτό
suzuki bandit 650 s 2011
Ακούω όταν είναι ζεστό το μηχανακι ένα τικι τίκι τίκι, νομίζω δεν το είχα ακούσει παλιότερα, δεν το κάνει όταν είναι κρυο. Τα συνεργεία είναι μακριά δυστυχώς και δεν ξέρω πότε θα ανέβω Αθήνα
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Έχοντας περάσει από τα χέρια μου μόνο ευρωπαϊκά μοτό (και Tiger 800 2011) θα έλεγα ότι τα μοτέρ με τα χλμ αλλάζουν ήχο,το θεωρώ κάτι φυσιολογικό, μπορεί να είναι η καδένα, μπορεί η καμπάνα μπορεί πολλά που να δικαιολογείται με τα χλμ κ την χρήση..θα έλεγα τζάμπα ανησυχείς..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πόσα χιλιόμετρα έχει
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι λάδια βάζεις
Είσαι ακόμα στην εγγύηση
 

makis636

Μέλος
Όνομα
Δημοσθένης
Μοτό
suzuki bandit 650 s 2011
Castrol , μάλλον, σε επίσημο Triumph κάνω σέρβις κάθε 6000. Εγγύηση δεν έχει πλέον. Τι υπάρχει κατά νου?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η μηχανή σου είναι καινούργια
Τα ευρωπαϊκά είναι θορυβώδης
Εξαρτάται την περιβαντολογικη θερμοκρασία και τα λάδια του μοτέρ
Παιζει και η βενζινα σημασια
Πέρνα μια βόλτα από αντιπροσωπεία να σου φύγει το άγχος
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για αυτό μ'αρεσουν τα..... Ευρωπαϊκά!!!! :laugh:
Πρέπει να ξέρεις με τι θερμοκρασία περιβάλλοντος θα την βγάλεις βόλτα... τι σόι λάδια του έχεις βάλει μέσα... να ξέρεις τη χημική σύσταση της βενζίνης σου... τι ποιότητα ανέμου θα φυσάει εκείνη τη μέρα... αν την προηγούμενη είχε πανσέληνο κτλ κτλ...... και όλα αυτά για να ξέρεις τι βορυβο θα κάνει το μοτέρ όταν δουλευει και το βασικότερο, αν θα πάρει μπροστά!!!! :ha
 

makis636

Μέλος
Όνομα
Δημοσθένης
Μοτό
suzuki bandit 650 s 2011
Ένα ταλέντο που έχω (ανάμεσα σε πολλά άλλα ) είναι ότι ακούω τα μοτέρ στο παραμικρό τους, αποδεδειγμένα σε L200 χωρίς λαδι, opel astra με πρόβλημα στην καδένα κτλ. Πρώην κάτοχος zx636r. `06, vstrom 1000 '07. Bandit 650 '11, δεν ήμουν συνηθισμένος σε χριτσι χριτσι και Τουκου τουκου και τρομαζω.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οι πρώτοι δώδεκα μήνες είναι πολύ σημαντικοί για τον αναβάτη ευρωπαϊκού!!!!:p
Το βασικότερο όλων είναι να τον πιάνουν τα ηρεμιστικά, αλλιώς μετά τον χρόνο πρέπει να πας για συνταγογραφούμενα που είναι και πιο ισχυρά!!!
Μην ρωτήσεις πως το ξέρουμε....:ha
 
Top Bottom