Ψάχνω DRZ400 ή CRF 250 - 300

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Αλέξανδρε πάρε κάτι ελαφρύ να ευχαριστηθεί η ψυχή σου. Max 150 kg. Βαρύ που να περνάει και ένα χωματόδρομο έχεις ήδη.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Αλέξανδρε πάρε κάτι ελαφρύ να ευχαριστηθεί η ψυχή σου. Max 150 kg. Βαρύ που να περνάει και ένα χωματόδρομο έχεις ήδη.
Το ελαφρύ το έχω βάλει προτεραιότητα, θα δώσω έμφαση στη χωμάτινη εκπαίδευσή μου.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Κοιτα και εδω : Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Θα ερθει κατα την ανοιξη. Πιθανον να αξιζει τον κοπο.

ΥΓ: Ο κουμπαρος που ψαχνει ΧΤ600Ε ειμαι εγω.

:yew:
Κουμπάρε καλή αναζήτηση και με το καλό να το βρεις.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
1. ΘΛΙΨΗC που έχουμε εναποθέσει τις ελπίδες μας στους κινέζους όπου έχουν φινίρισμα και ποιότητα πλαστικών από πλαστικό στρατιωτάκι σε πανηγύρι.

2. Μου αρέσει πολύ που μιλάμε για 'Καθαρό'/αγωνιστικό enduro 250cc, ώστε να χρησιμοποιηθεί σε Touring φάση.
Μόνο το ότι θέλει αλλαγή λαδιών κάθε 2 βόλτες(150-200 χμλ), σταματάει αμέσως η συζήτηση.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Μια άλλη θλίψη είναι που δεν έχει βρεθεί κάποιος κατασκευαστής να προσφέρει ένα πολιτικό μηχανάκι 300-400cc, στα 30-40 άλογα με βάρος έως 150Kg και σύγχρονα περιφερειακά (όχι απαραιτητα ωχλινς ή ασπρηδύναμη που ανεβάζουν την τιμή) και οι επιλογές παίζουν μεταξύ 250cc και μετά 700cc με τα + και - κάθε κατηγορίας. Ναι τα Euro4-5-6 τα ακούω αλλά χρόνια τώρα στα φόρα διαβάζω κόσμο σε ευρώπη και αμερική που θα τα αγόραζε χθες...νεβερμαιντ, αυτά έχουμε με αυτά πάμε
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
2030 σας φορτώνει η Γκρέτα μόνο ηλεκτρικά, δεν προλαβαίνει να αποσβεθεί η εξέλιξη και οι γραμμές παραγωγής.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
2030 σας φορτώνει η Γκρέτα μόνο ηλεκτρικά, δεν προλαβαίνει να αποσβεθεί η εξέλιξη και οι γραμμές παραγωγής.
Σε οκτώ χρόνια από τώρα, που σίγουρα θα βαριέμαι ακόμα και μια μπουζοπιπα να ξεκουμπωσω...... τα ηλεκτρικά έχουν αρχίσει να μου αρέσουν!!!!!!!!
Ένα μεγάλο μπράβο στην Γκρέτα μας :ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σε οκτώ χρόνια από τώρα, που σίγουρα θα βαριέμαι ακόμα και μια μπουζοπιπα να ξεκουμπωσω...... τα ηλεκτρικά έχουν αρχίσει να μου αρέσουν!!!!!!!!
Ένα μεγάλο μπράβο στην Γκρέτα μας :ha
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Σε οκτώ χρόνια από τώρα, που σίγουρα θα βαριέμαι ακόμα και μια μπουζοπιπα να ξεκουμπωσω...... τα ηλεκτρικά έχουν αρχίσει να μου αρέσουν!!!!!!!!
Ένα μεγάλο μπράβο στην Γκρέτα μας :ha
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Μετά από σκέψεις, δοκιμές και φυσικά πολλά όμορφα όνειρα, κατέληξα !
DRZ400 θα είναι ο επόμενος σύντροφος.
Καλό στο χώμα, με περισσότερη δύναμη από ένα 250άρι και λίγο καλύτερο στην άσφαλτο !
Εξάλλου μου αρέσουν τα παλαιά μηχανήματα, οπότε έρχεται και δένει το γλυκό.
Το καλύτερο όμως είναι ότι βρέθηκε κιόλας !
Με τη βοήθεια ενός συνφορμιστή που έκανε το προξενιό, έχει επέλθει η προφορική συμφωνία με τον πωλητή και απομένουν τα περαιτέρω καθότι το μηχανάκι είναι στην επαρχία.
Ελπίζω από εβδομάδα να το έχω στα χέρια μου και τότε θα σας υπάρχει νέα ενημέρωση
Για ακόμη μια φορά σας ευχαριστώ όλους
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Μετά από σκέψεις, δοκιμές και φυσικά πολλά όμορφα όνειρα, κατέληξα !
DRZ400 θα είναι ο επόμενος σύντροφος.
Καλό στο χώμα, με περισσότερη δύναμη από ένα 250άρι και λίγο καλύτερο στην άσφαλτο !
Εξάλλου μου αρέσουν τα παλαιά μηχανήματα, οπότε έρχεται και δένει το γλυκό.
Το καλύτερο όμως είναι ότι βρέθηκε κιόλας !
Με τη βοήθεια ενός συνφορμιστή που έκανε το προξενιό, έχει επέλθει η προφορική συμφωνία με τον πωλητή και απομένουν τα περαιτέρω καθότι το μηχανάκι είναι στην επαρχία.
Ελπίζω από εβδομάδα να το έχω στα χέρια μου και τότε θα σας υπάρχει νέα ενημέρωση
Για ακόμη μια φορά σας ευχαριστώ όλους
Με το καλό το νέο μηχάνημα!
Το πρώτο πράγμα που να κανεις είναι να αλλάξεις τα πλαστικά γρανάζια της αντλιας λαδιού με aftermarket αλουμινενια...
Σπάνε και κολλάει ο κινητήρας χωρίς προειδοποίηση...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μετά από σκέψεις, δοκιμές και φυσικά πολλά όμορφα όνειρα, κατέληξα !
DRZ400 θα είναι ο επόμενος σύντροφος.
Καλό στο χώμα, με περισσότερη δύναμη από ένα 250άρι και λίγο καλύτερο στην άσφαλτο !
Εξάλλου μου αρέσουν τα παλαιά μηχανήματα, οπότε έρχεται και δένει το γλυκό.
Το καλύτερο όμως είναι ότι βρέθηκε κιόλας !
Με τη βοήθεια ενός συνφορμιστή που έκανε το προξενιό, έχει επέλθει η προφορική συμφωνία με τον πωλητή και απομένουν τα περαιτέρω καθότι το μηχανάκι είναι στην επαρχία.
Ελπίζω από εβδομάδα να το έχω στα χέρια μου και τότε θα σας υπάρχει νέα ενημέρωση
Για ακόμη μια φορά σας ευχαριστώ όλους
Καλορίζικο Αλέξανδρε και καλολάσπωτο κτλ κτλ κτλ
Και υπάρχει πολύ πράγμα για να μετατραπεί σε ένα ικανότατο ADV bike!
Αυτό που λέει ο Αποστολής (Carooly ) να προσέξεις. Μην αγχωθείς απλά κάνε έναν προγραμματισμό να το υλοποιήσεις.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Καλορίζικο Αλέξανδρε και καλολάσπωτο κτλ κτλ κτλ
Και υπάρχει πολύ πράγμα για να μετατραπεί σε ένα ικανότατο ADV bike!
Αυτό που λέει ο Αποστολής (Carooly ) να προσέξεις. Μην αγχωθείς απλά κάνε έναν προγραμματισμό να το υλοποιήσεις.
Φίλε σε ευχαριστώ. Δεν αγχώνομαι και ότι μου λέτε τα καταγράφω για να υλοποιηθούν σιγά σιγά. Μαστόρι δεν είμαι, αλλά είτε σε επίσημο είτε σε ερασιτέχνη - εραστή του μαστορέματος που μπορεί να βρω, θα γίνουνε.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Με το καλό Αλέξανδρε! Αντε να λιγοστεύουμε σιγά σιγά να παίρνουν σειρά οι επόμενοι! Αν το προξενιό περιλαμβάνει νησάκι...και αν αυτό που σκέφτομαι για εμένα προχωρήσει, παίζει να γίνουμε και συντοπίτες:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοτάξιδο και καλολάσπωτο!
 
Top Bottom