Ψηφίστε για κατάργηση του Φ.Π.Α. στα Κράνη

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Υπάρχουν χώρες στην Ευρώπη που έχουν χαμηλότερο ΦΠΑ στον εξοπλισμό ασφαλείας, από ότι στα άλλα είδη?
Ενημερωτικά ρωτάω.
Πάντως στην Ελλάδα και με το κλίμα ως έχει, τέτοια πράγματα ούτε στα όνειρα....
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Τί γίνεται με αυτή την ψηφοφορία τελικά ? Μάλλον ξεχάστηκε και αυτό όπως και τόσα άλλα.........ξέρει κάνεις κάτι?
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν προκειται ποτε να μπω σε αυτην τη διαδικασια της ψηφοφοριας και καλα!!!
Δεν θελω να τους κανουμε παλι ... την μουρη κιμα!!!!
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Ε,σορρυ,. αλλά έτσι μου έβγαζε τον τίτλο!!! Μιας και τελευταίος έγραψε ο boxer. Πάντως κεγω ψηφίζω και είμαι κατά του ΦΠΑ στα κράνη. Μακάρι να ήτανε εφικτό!!!
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Όλοι οι ρομαντικοί έχουμε υπογράψει. Τρέχει πολύ καιρό αυτή η ψηφοφορία. Σιγά μη γίνει κάτι. Άσε που μπορεί να τους το θυμίσουμε και να αυξήσουν το φόρο τώρα που ψάχνονται.
 

memos

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
Mωχαμεντ
Μοτό
BMW r 1150 gs 2001 - ΤDM 900 2008 - XTX 660 motard
Όλοι οι ρομαντικοί έχουμε υπογράψει. Τρέχει πολύ καιρό αυτή η ψηφοφορία. Σιγά μη γίνει κάτι. Άσε που μπορεί να τους το θυμίσουμε και να αυξήσουν το φόρο τώρα που ψάχνονται.
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Όλοι οι ρομαντικοί έχουμε υπογράψει. Τρέχει πολύ καιρό αυτή η ψηφοφορία. Σιγά μη γίνει κάτι. Άσε που μπορεί να τους το θυμίσουμε και να αυξήσουν το φόρο τώρα που ψάχνονται.
Ή γενικότερα, να θεωρήσουν τις μηχανές μας είδος πολυτελείας και να επιβάλλουν ανάλογους φόρους!! :eek::eek::eek:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ή γενικότερα, να θεωρήσουν τις μηχανές μας είδος πολυτελείας και να επιβάλλουν ανάλογους φόρους!! :eek::eek::eek:
Γιατι δεν ειναι;;;
Σε καποιες βολτες μου ετσι αισθανομαι. Οτι ειναι πολυτελεια πλεον να εχω μηχανη 1200 κυβικα.
Οταν δε, βλεπω φιλους που τις πωλουν λογο οικονομικων προβληματων, με κανουν οι αλητες να αισθανομαι και τυψεις!!!!
Οι αλητες οι πολιτικοι εννοω και η πουτ@να νεα ταξη των πραγματων!!!!
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Γιατι δεν ειναι;;;
Σε καποιες βολτες μου ετσι αισθανομαι. Οτι ειναι πολυτελεια πλεον να εχω μηχανη 1200 κυβικα.
Οταν δε, βλεπω φιλους που τις πωλουν λογο οικονομικων προβληματων, με κανουν οι αλητες να αισθανομαι και τυψεις!!!!
Οι αλητες οι πολιτικοι εννοω και η πουτ@να νεα ταξη των πραγματων!!!!
Ναι, είναι είδος πολυτελείας... αλλά θα προτιμούσα να μείνει μεταξύ μας!

Έτσι ακριβώς αισθάνομαι και εγώ. Φίλοι μου και γνωστοί (κυρίως συνομήλικοι μου ή και νεότεροι) είναι άνεργοι ή χαμηλόμισθοι, τα βγάζουν δύσκολα πέρα και το να αποκτήσουν μηχανή πολλών κυβικών μοιάζει όνειρο απατηλό!

Για τους πολιτικούς υπάρχει και η άποψη "φταίμε και εμείς που τους ψηφίσαμε". Έχει μια δόση αλήθειας, αλλά αναρωτιέμαι αν είναι αρκετό το να προσέχουμε τι ψηφίζουμε άλλη φορά...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Δεν νομίζω ότι ειναι στο χερι μας να μειωθεί ο ΦΠΑ... Αμα ειναι να ψηφίσουμε μέσω Ίντερνετ να να μην πληρώσουμε και εφορία..

Οποίος θέλει να παρει κρανος θα παρει τι κι αν εχει 200 τι κι αν εχει 400...

Γενικά σαν Ελλάδα έχουμε σχετικά καλές τιμες στα κράνη σε σχέση με γνωστά μοτομαγαζα του εξωτερικού...
 
Top Bottom