Ψηφοφορία-διαβουλευση για αλλαγή λογότυπου ADVride

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνώ απόλυτα με τον Θοδωρή.
Και ως προς την διατήρηση του υπάρχοντος logo
και ως προς την επεξηγηματική συλλογιστική.

Αλλωστε...πολλοί απο εμάς (εμού συμπεριλαμβανομενου) δεν έχουμε ακόμα πάρει καν ,ούτε ενα τόσο δα αυτοκολλητάκι.

Θέλω αρκετά ,
μακρόστενα κ στρογγυλά
τα πρώτα ,τα συλλεκτικά
να τα κολλήσω στα μοτοσακά.:roflmao:




Οντως θα έπρεπε να έχει μπεί poll ψηλά.
Θα αυτοματοποιούσε την διαδικασία.



ΥΓ.1 : Κατά την γνώμη μου ,τα αρχικά-υπάρχοντα logoς ,θα πρέπει να συνεχίσουν να υπάρχουν κ να χαρακτηρίζουν σημειολογικά το forum.
Απ'την άλλη...δεν βλέπω τον λόγο ,που δεν θα μπορούν να συν-υπάρξουν ΚΑΙ 2 ακόμα ΝΕΑ μαζί τους ,τα οποία θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε αυτοκόλλητα ή μπλουζάκια ή ότι άλλο ,απο όσους τους αρέσουν.
Αλλωστε εξ'αρχής ,η φιλοσοφία του φόρουμ ως προς αυτή την διάσταση ,ήταν απολύτως Δημοκρατική & Open Source.
(βλ. προτείνετε-σχεδιάστε-διαλέχτε-πάρτε-τυπώστε ΕΛΕΥΘΕΡΑ)

ΥΓ.2 : Οσον αφορά τις τάσεις νεωτερισμού ,οι οποίες "θα πρέπει" κατα καιρούς να εφαρμόζονται στα logos ,βάσει κανόνων marketing.
Ναι , ισχύει ,αλλά εξετάστε κάθε πόσα χρόνια ανανεώνουν τα λογότυπά τους οι δυνατές φίρμες (10 χρόνια είναι το Minimum k φτάνουν μέχρι κ τα 25 με το ίδιο !!!)

ΥΓ.3 : ΠΟΛΥ με αρέσει που ,σε ΑΥΤΟ το θέμα ,θεωρείται σημαντική κ ζητείται ,η άποψη των μελών.
Για μένα βέβαια ,αυτή η τακτική ,θα έπερεπε να είναι γενικά αυτονόητη ,μια και οι κοινότητες ,θα πρέπει να βασίζονται σε συλλογικές διαδικασίες ,ΑΝ θέλουν να μακροημερεύσουν κ να δυναμώσουν κ να εξελιχθούν δημιουργικά.
Αλλά ...η πραγματικότητα έχει δείξει οτι -συνήθως- ,οι ....φορουμ-άρχες :muted: ...αποκτούν με τον καιρό συγκεντρωτικές απόψεις ,με τα γνωστά-συχνά-δυσάρεστα αποτελέσματα... . . . . . . . .

Χαίρομαι που ΕΔΩ ,δεν έχω οσμιστεί (ακόμα) κάτι τέτοιο.
Keep On & Off ADVriding !!! :friendship:
Αυτά τα παλιά. .....δίνονται μονο σε όσους τολμούν να μπουν χωμα , με πλοηγό το πουλι:p
Μόνο 3 πουροντουροι το δικαιούνται λοιπόν μέχρι τώρα. ...:D
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Και τα 2 ειναι ωραία...

Το καινούργιο θεωρώ πως ειναι πιο ορατό και πιο καθαρό από σχέδια κ φόντο, δεν ειναι μπουκωμένο δηλαδή.

Με τόσο χρώμα και τύπωμα που σίγουρα ξεθωριάζει δεν έχω κ ούτε είχα την επιθυμία να έχω από το παλιό γιατι απλά δεν θα το κολλούσα πουθενά!!

Επειδή γενικά είμαι της αλλαγής το καινούργιο με ή χωρίς τροποποίηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γάτε δεν εχει φορουμαρχες εδω διοτι εδω δεν ειναι επιχειρηση ουτε μαγαζι κανενος.
Η Ιστορία έχει δείξει ότι ,ΔΕΝ χρειάζεται να ειναι επιχείρηση ένα φόρουμ ,για να την δεί "ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΡΧΩΝ" ο φορουμάρχης...:cool:
Το συστημα ειναι αυτοματο φτιαγμενο με προβλεψεις για τα παντα ολα
Το έχω ακούσει αυτό...;)
κι απο ανθρωπους που καηκαν διπλα μπροστα κι απεναντι απο φορουμαρχες
που νομισαν πως τα σωψυχα ολων μας ειναι ταβλι και μπορουν να τα κλεισουν οπως ενα ταβλι που το χανουν διπλο.
Α γειά σου...:friendship:
Φρεσκοκαμμενος κι εσυ και ολη η παρεα νομιζω πως εχουμε παρει τη δοση μας απο τετοια τυπακια κι ειναι ωρα για γιορτη και μονο γιορτη.
Τα φόρουμ καίγονται...και μετά σβήνουν...και μετά χάνονται...
Οι παρέες ΟΧΙ.
Ούτε καίγονται - Ούτε σβήνουν - Ούτε χάνονται.
Καβαλάνε - βάζουν μπρός - και πάνε γι'άλλα - όμορφα ,και ίσως πιό μεγάλα.:biker2:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτά τα παλιά. .....δίνονται μονο σε όσους τολμούν να μπουν χωμα , με πλοηγό το πουλι:p
Μόνο 3 πουροντουροι το δικαιούνται λοιπόν μέχρι τώρα. ...:D
Φίλε ,άμαΝ ερχόμουνΑ εκεί που εννοάς ,πλάκα θα σας έκανα ,κ θα γελούσα κάτω απ'τα μουστάκια μου ,με το μικιό που καβαλώ τσι λάσπες.:laugh:
Θα ίδρωνα κ θα λαχάνιαζα μόνο για να σας βοηθάω στα "δύσκολα".:p
Ασε που με το "πουλί" φέτος ,παίζει να'χω τις πιό πολλές κοινές dirty εξορμήσεις σε σχέση με άλλους.:)
Γι'αυτό ,'ασε τα σάπια ,κ κανόνισε...θέλω και στρόγγυλα και μακρουλά...λεμαναι.....:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συμφωνώ απόλυτα με τον Θοδωρή.
Και ως προς την διατήρηση του υπάρχοντος logo
και ως προς την επεξηγηματική συλλογιστική.

Αλλωστε...πολλοί απο εμάς (εμού συμπεριλαμβανομενου) δεν έχουμε ακόμα πάρει καν ,ούτε ενα τόσο δα αυτοκολλητάκι.

Θέλω αρκετά ,
μακρόστενα κ στρογγυλά
τα πρώτα ,τα συλλεκτικά
να τα κολλήσω στα μοτοσακά.:roflmao:




Οντως θα έπρεπε να έχει μπεί poll ψηλά.
Θα αυτοματοποιούσε την διαδικασία.



ΥΓ.1 : Κατά την γνώμη μου ,τα αρχικά-υπάρχοντα logoς ,θα πρέπει να συνεχίσουν να υπάρχουν κ να χαρακτηρίζουν σημειολογικά το forum.
Απ'την άλλη...δεν βλέπω τον λόγο ,που δεν θα μπορούν να συν-υπάρξουν ΚΑΙ 2 ακόμα ΝΕΑ μαζί τους ,τα οποία θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε αυτοκόλλητα ή μπλουζάκια ή ότι άλλο ,απο όσους τους αρέσουν.
Αλλωστε εξ'αρχής ,η φιλοσοφία του φόρουμ ως προς αυτή την διάσταση ,ήταν απολύτως Δημοκρατική & Open Source.
(βλ. προτείνετε-σχεδιάστε-διαλέχτε-πάρτε-τυπώστε ΕΛΕΥΘΕΡΑ)

ΥΓ.2 : Οσον αφορά τις τάσεις νεωτερισμού ,οι οποίες "θα πρέπει" κατα καιρούς να εφαρμόζονται στα logos ,βάσει κανόνων marketing.
Ναι , ισχύει ,αλλά εξετάστε κάθε πόσα χρόνια ανανεώνουν τα λογότυπά τους οι δυνατές φίρμες (10 χρόνια είναι το Minimum k φτάνουν μέχρι κ τα 25 με το ίδιο !!!)

ΥΓ.3 : ΠΟΛΥ με αρέσει που ,σε ΑΥΤΟ το θέμα ,θεωρείται σημαντική κ ζητείται ,η άποψη των μελών.
Για μένα βέβαια ,αυτή η τακτική ,θα έπερεπε να είναι γενικά αυτονόητη ,μια και οι κοινότητες ,θα πρέπει να βασίζονται σε συλλογικές διαδικασίες ,ΑΝ θέλουν να μακροημερεύσουν κ να δυναμώσουν κ να εξελιχθούν δημιουργικά.
Αλλά ...η πραγματικότητα έχει δείξει οτι -συνήθως- ,οι ....φορουμ-άρχες :muted: ...αποκτούν με τον καιρό συγκεντρωτικές απόψεις ,με τα γνωστά-συχνά-δυσάρεστα αποτελέσματα... . . . . . . . .

Χαίρομαι που ΕΔΩ ,δεν έχω οσμιστεί (ακόμα) κάτι τέτοιο.
Keep On & Off ADVriding !!! :friendship:

Πολύ με αρέσεις, στο είπα?:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
και επί ευκαιρία ρε παιδιά κανένα αυτοκολητο θα ήθελα.....
Μανο ελα απο βδομαδα στον καφε ή στειλε μου πμ που να σου φερω ή να σου αφησω δυο.

adv phone
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Θα πιουμε κανα καφε την μ τεταρτη να παρουμε και τα αυτοκολητα???
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και τα 2 ειναι ωραία...

Το καινούργιο θεωρώ πως ειναι πιο ορατό και πιο καθαρό από σχέδια κ φόντο, δεν ειναι μπουκωμένο δηλαδή.


Επειδή γενικά είμαι της αλλαγής το καινούργιο με ή χωρίς τροποποίηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη και σαφώς δεν υπόκεινται σε σχολιασμό.

Με τόσο χρώμα και τύπωμα που σίγουρα ξεθωριάζει δεν έχω κ ούτε είχα την επιθυμία να έχω από το παλιό γιατι απλά δεν θα το κολλούσα πουθενά!!
Αυτό με το "σίγουρα ξεθωριάζει", απλώς μην είσαι και τόσο σίγουρος....
2 χρόνια + και δεν ξεθώριασε κανένα , σε κράνη (2), σε βαλίτσες και σε πινακίδα. Άσπρα και μαύρα, στρογγυλά και παραλληλόγραμμα.
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Το παλιό είναι πιο όμορφο κατ' εμέ και θα πρέπει να παραμείνει για λίγο καιρό ακόμα για 2 λόγους:
1ον τώρα γίνεται πιο "ευρέως γνωστό" το φόρουμ
2ον δεν έχω ακόμα αυτοκόλλητα αυτά τα μαύρα μακρόστενα που με αρέσουν:)

ότι και να αποφασιστεί πάντως είμαι σύμφωνος γιατί, αυτό που μετράει δεν είναι το σήμα αλλά το περιεχόμενο του φόρουμ;)
 

Marnickolas

Μέλος
Όνομα
Nickolas Moustakas
Μοτό
R1200GS
Καλησπέρα.Καταρχήν μιας και η κουβέντα παίρνει μία τέτοια μορφή, πρέπει να ανεβάσω το link για τη σελίδα μου στο linkedin https://www.linkedin.com/in/nickolasmoustakas μέσα από την οποία μπορείτε εύκολα να δείτε και την 17 ετών εμπειρία μου πάνω στην διαφήμιση και το art direction , όσο και τις διακρίσεις μου σε Ελλάδα και Ευρώπη.
Τα τελευταία 8 χρόνια και ως Creative Director στην μεγαλύτερη εταιρία επικοινωνίας στην Βόρεια Ελλάδα, και ως υπερήφανο μέλος αυτής της κοινότητας θεώρησα υποχρέωσή μου να δώσω και εγώ με την σειρά μου τις υπηρεσίες μου προς το forum. Μου ζητήθηκε λοιπόν να κάνω ένα μικρό βίντεο teaser για το επόμενο troffy, και πάνω στην τρέλα μου και μόνο για αυτό που όλοι αγαπάμε, πρότεινα και μία μετεξέλιξη του σημερινού λογοτύπου, μιας και το παλιό έχει τρομερά λάθη, όχι μόνο σε επίπεδο εφαρμογών αλλά και σε επίπεδο σχεδίασης (πάντα χωρίς να θέλω να προσβάλω ούτε αυτούς που το σχεδιάσαν, ούτε αυτούς που το αγαπήσανε.) Επειδή όμως το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να έχει μία τέτοια κίνηση είναι διχασμό στην ομάδα, αποσύρω οριστικά την πρόταση του λογοτύπου που σχεδίασα και ανεβάζω εκ νέου το teaservideo με το παλιό λογότυπο.


Ολα τα περι λογότυπο - σήμα - ανάλυση - κάτσε να το δείξω και στη γυναίκα μου να μου πει τη γνώμη της, και όλα αυτά αλήθεια με στεναχωρούν όταν δεν έχω τέτοιες αντιδράσεις απέναντί μου ούτε από εταιρίες κολοσούς που σύντομα θα δείτε στις οθόνες του υπολογιστή σας. Η ψηφοφορία και μόνο για μία πρόταση που έχει να κάνει περισσότερο με την εξέλιξη μίας "ιδέας" και που έγινε από χαρά και αγάπη για αυτή , με προσβάλλει όχι μόνο επαγγελματικά, αλλά και ηθικά, μιας και όλο αυτό φτιάχτηκε με ένα λιθαράκι από τον καθένα μας. Μικρό ή μεγάλο.
Παρακαλώ πολύ να κλείσει το θέμα μιας και δεν έχουμε άλλη πρόταση.Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση.

Ν.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλησπέρα.Καταρχήν μιας και η κουβέντα παίρνει μία τέτοια μορφή, πρέπει να ανεβάσω το link για τη σελίδα μου στο linkedin https://www.linkedin.com/in/nickolasmoustakas μέσα από την οποία μπορείτε εύκολα να δείτε και την 17 ετών εμπειρία μου πάνω στην διαφήμιση και το art direction , όσο και τις διακρίσεις μου σε Ελλάδα και Ευρώπη.
Τα τελευταία 8 χρόνια και ως Creative Director στην μεγαλύτερη εταιρία επικοινωνίας στην Βόρεια Ελλάδα, και ως υπερήφανο μέλος αυτής της κοινότητας θεώρησα υποχρέωσή μου να δώσω και εγώ με την σειρά μου τις υπηρεσίες μου προς το forum. Μου ζητήθηκε λοιπόν να κάνω ένα μικρό βίντεο teaser για το επόμενο troffy, και πάνω στην τρέλα μου και μόνο για αυτό που όλοι αγαπάμε, πρότεινα και μία μετεξέλιξη του σημερινού λογοτύπου, μιας και το παλιό έχει τρομερά λάθη, όχι μόνο σε επίπεδο εφαρμογών αλλά και σε επίπεδο σχεδίασης (πάντα χωρίς να θέλω να προσβάλω ούτε αυτούς που το σχεδιάσαν, ούτε αυτούς που το αγαπήσανε.) Επειδή όμως το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να έχει μία τέτοια κίνηση είναι διχασμό στην ομάδα, αποσύρω οριστικά την πρόταση του λογοτύπου που σχεδίασα και ανεβάζω εκ νέου το teaser video με το παλιό λογότυπο.
Ολα τα περι λογότυπο - σήμα - ανάλυση - κάτσε να το δείξω και στη γυναίκα μου να μου πει τη γνώμη της, και όλα αυτά αλήθεια με στεναχωρούν όταν δεν έχω τέτοιες αντιδράσεις απέναντί μου ούτε από εταιρίες κολοσούς που σύντομα θα δείτε στις οθόνες του υπολογιστή σας. Η ψηφοφορία και μόνο για μία πρόταση που έχει να κάνει περισσότερο με την εξέλιξη μίας "ιδέας" και που έγινε από χαρά και αγάπη για αυτή , με προσβάλλει όχι μόνο επαγγελματικά, αλλά και ηθικά, μιας και όλο αυτό φτιάχτηκε με ένα λιθαράκι από τον καθένα μας. Μικρό ή μεγάλο.
Παρακαλώ πολύ να κλείσει το θέμα μιας και δεν έχουμε άλλη πρόταση.Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση.

Ν.
Θα ηθελα να σε διαβεβαιώσω οτι δεν πρόκειται για διχασμό απλά για μια φυσιολογική συζήτηση αναμεσα στα κυρίαρχα μέλη του φόρουμ
Πιστεύω και εγω οτι το παλιό λογότυπο εχει πολλα λάθη αλλα οπως βλεπεις ο κοζμος το αγαπάει
Θεωρώ οτι η διαδικασία δεν ειναι προσβλητική και δεν εχει να κανει με την ποιότητα της δουλειάς σου απλά με το γούστο και το επιπεδο του καθένα
Ειναι σιγουρο οτι εσυ βλεπεις καλυτερα σπο εμας με τα επαγγελματικά μάτια που διαθέτεις καθως μπορεις να δεις και μελόντικα την σχέση λογοτύπου και χωρου
Ακομα θεωρώ οτι μη προτίμηση του δεν μειώνει την αγαπη σου και το μεράκι σου για το αποτελεζμα σου
Αλλα νομιζω οτι αν το αποσύρουμε απο την δημόσια θεα οπως ζητάς τοτε θα μειωθη η αξία του
Απο την άλλη αν ζητάς να το κατεβάσω σαν πνευματικό σου παιδι τοτε το θεμα αλλάζει
Απλά επειδη τεθηκε στην διαχειρηση θεώρησα οτι δεν είχαμε θεματα ιδιοκτησίας και εφόσον δεν είμασταν εναρμονισμένοι βγήκε σε ανοιχτή διαβούλευση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Καλησπέρα.Καταρχήν μιας και η κουβέντα παίρνει μία τέτοια μορφή, πρέπει να ανεβάσω το link για τη σελίδα μου στο linkedin https://www.linkedin.com/in/nickolasmoustakas μέσα από την οποία μπορείτε εύκολα να δείτε και την 17 ετών εμπειρία μου πάνω στην διαφήμιση και το art direction , όσο και τις διακρίσεις μου σε Ελλάδα και Ευρώπη.
Τα τελευταία 8 χρόνια και ως Creative Director στην μεγαλύτερη εταιρία επικοινωνίας στην Βόρεια Ελλάδα, και ως υπερήφανο μέλος αυτής της κοινότητας θεώρησα υποχρέωσή μου να δώσω και εγώ με την σειρά μου τις υπηρεσίες μου προς το forum. Μου ζητήθηκε λοιπόν να κάνω ένα μικρό βίντεο teaser για το επόμενο troffy, και πάνω στην τρέλα μου και μόνο για αυτό που όλοι αγαπάμε, πρότεινα και μία μετεξέλιξη του σημερινού λογοτύπου, μιας και το παλιό έχει τρομερά λάθη, όχι μόνο σε επίπεδο εφαρμογών αλλά και σε επίπεδο σχεδίασης (πάντα χωρίς να θέλω να προσβάλω ούτε αυτούς που το σχεδιάσαν, ούτε αυτούς που το αγαπήσανε.) Επειδή όμως το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να έχει μία τέτοια κίνηση είναι διχασμό στην ομάδα, αποσύρω οριστικά την πρόταση του λογοτύπου που σχεδίασα και ανεβάζω εκ νέου το teaser video με το παλιό λογότυπο.
Ολα τα περι λογότυπο - σήμα - ανάλυση - κάτσε να το δείξω και στη γυναίκα μου να μου πει τη γνώμη της, και όλα αυτά αλήθεια με στεναχωρούν όταν δεν έχω τέτοιες αντιδράσεις απέναντί μου ούτε από εταιρίες κολοσούς που σύντομα θα δείτε στις οθόνες του υπολογιστή σας. Η ψηφοφορία και μόνο για μία πρόταση που έχει να κάνει περισσότερο με την εξέλιξη μίας "ιδέας" και που έγινε από χαρά και αγάπη για αυτή , με προσβάλλει όχι μόνο επαγγελματικά, αλλά και ηθικά, μιας και όλο αυτό φτιάχτηκε με ένα λιθαράκι από τον καθένα μας. Μικρό ή μεγάλο.
Παρακαλώ πολύ να κλείσει το θέμα μιας και δεν έχουμε άλλη πρόταση.Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση.

Ν.
Καταρχην το βιντεακι ειναι φοβερο.

Απο εκει και περα σε χανω.Εκανες ενα πολυ ωραιο σημα το οποιο δεν το κριτικαρει κανεις,αν ειναι καλο η οχι.
Εδω το θεμα ειναι αν ο κοσμος του adv προτιμα το παλιο η το καινουργιο σημα.Οποιο και να προτιμηθει στο τελος,δεν θα μειωθει η αξια του αλλου.

Αυτα τα λεω με βαση αυτα που γνωριζω.

Περα απ ολα τ αλλα καλως μας ηρθες και ελπιζω να μεινεις.:friendship:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα ηθελα και εγω να συμπληρώσω ορμώμενος απο τον Παναγιώτη οτι το βιντεάκι ειναι άριστο
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Φοβερό teaser! Πολλά μπράβο. Το σήμα είναι σωστό να μείνει για τώρα το παλιό! Δεν έχει κάνει ακόμα τον κύκλο του :)
 

mirmigi

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Nickolas Moustakas
Είμαι μέλος της παρέας σχεδόν από την αρχή της υπαρξής του.
Όταν η πρόταση γινεται όπως έγραψα στην τρέλα, και στα πλαίσια μιας παρέας φυσικά και δεν μιλάω για πνευματικά δικαιώματα (αν και πιστέψτε με είναι ένα τεράστιο θέμα στο χώρο μου) , αλλά μιλάω για απλό στοιχειώδη σεβασμό στη δουλειά που έχει γίνει και από τις δύο πλευρές.
Το παλιό το έχουν δει όλοι παντού, πάνω στα κράνη τους, στα μηχανάκια τους και ακόμα και στα προσωπικά τους είδη , και εγω μαζί με αυτούς, ενώ από το νέο, έχετε δει μόνο ένα pack shoot σε ένα βιντεο.
Ο δυναμισμός του νέου είναι η εύκολη εφαρμογή του σε πολλές επιφάνειες , και η φθηνή του παραγωγή μιας και μιλάμε για ένα Χρώμα . Άρα καταρχήν είναι άδικο.
Οπότε το αποσύρω χρησιμοποιώντας οποία αιτιολογία και αν επιθυμήτε , απλά για να παρουσιαστεί κάποια στιγμή σωστά, με της εφαρμογές και συνθέσεις του, για συνολική επικοινωνία του forum μας.
Και πάλι συγνώμη για την αναστάτωση.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Είμαι μέλος της παρέας σχεδόν από την αρχή της υπαρξής του.
Όταν η πρόταση γινεται όπως έγραψα στην τρέλα, και στα πλαίσια μιας παρέας φυσικά και δεν μιλάω για πνευματικά δικαιώματα (αν και πιστέψτε με είναι ένα τεράστιο θέμα) , αλλά μιλάω για απλό στοιχειώδη σεβασμό στη δουλειά που έχει γίνει και από τις δύο πλευρές.
Το παλιό το έχουν δει όλοι παντού, πάνω στα κράνοι τους, στα μηχανάκια τους και ακόμα και στα προσωπικά τους ηδη, ενώ από το νέο, έχετε δει μόνο ένα pack shoot σε ένα βιντεο.
Ο δυναμισμός του νέου είναι η εύκολη εφαρμογή του σε πολλές επιφάνειες , και η φθηνή του παραγωγή μιας και μιλάμε για ένα Χρώμα . Άρα καταρχήν είναι άδικο.
Οπότε το αποσύρω χρησιμοποιώντας οποία ετιολογία και αν επιθυμήτε , απλά για να παρουσιαστεί κάποια στιγμή σωστά, με της εφαρμογές και συνθέσεις του, για συνολική επικοινωνία του forum μας.
Και πάλι συγνώμη για την αναστάτωση.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν κατάλαβα καλα θελεις να κατεβάσουμε τις φωτο ;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είμαι μέλος της παρέας σχεδόν από την αρχή της υπαρξής του.
Όταν η πρόταση γινεται όπως έγραψα στην τρέλα, και στα πλαίσια μιας παρέας φυσικά και δεν μιλάω για πνευματικά δικαιώματα (αν και πιστέψτε με είναι ένα τεράστιο θέμα στο χώρο μου) , αλλά μιλάω για απλό στοιχειώδη σεβασμό στη δουλειά που έχει γίνει και από τις δύο πλευρές.
Το παλιό το έχουν δει όλοι παντού, πάνω στα κράνοι τους, στα μηχανάκια τους και ακόμα και στα προσωπικά τους είδη , και εγω μαζί με αυτούς, ενώ από το νέο, έχετε δει μόνο ένα pack shoot σε ένα βιντεο.
Ο δυναμισμός του νέου είναι η εύκολη εφαρμογή του σε πολλές επιφάνειες , και η φθηνή του παραγωγή μιας και μιλάμε για ένα Χρώμα . Άρα καταρχήν είναι άδικο.
Οπότε το αποσύρω χρησιμοποιώντας οποία ετιολογία και αν επιθυμήτε , απλά για να παρουσιαστεί κάποια στιγμή σωστά, με της εφαρμογές και συνθέσεις του, για συνολική επικοινωνία του forum μας.
Και πάλι συγνώμη για την αναστάτωση.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Νίκο καλησπέρα, έχουμε να βρεθούμε από πρόπερσι που είχαμε κάνει το ασφάλτινο κομμάτι παράλληλα με το τρόφυ του 2014, σωστά?
Κατ' αρχάς να ρωτήσω για τη μέση σου κι αν καβαλάς πλέον με άνεση, για να κάνουμε πάλι καμιά 500αρα ημερήσια ;)
Στο θέμα τώρα, σε διαβεβαιώ ότι κανείς δεν το είδε όπως το βλέπεις. Από την "τεχνική" κι "επαγγελματική" του πλευρά.
Αυτό στο λέω με βεβαιότητα 1000% για να μη νιώθεις ασχημα. Ούτε ξέραμε - οι περισσότεροι- ποιος το σχεδίασε. Ούτε κι έχει σημασία. Απλώς σου λέω με αγάπη να μην το πάρεις προσωπικά σε καμιά περίπτωση!
Φιλαράκι όπως και να 'χει, εμείς πάντα θα βολτάρουμε ακόμα και χωρίς logo :cool::ok::ok::ok::ok::biker: ή και με όλα τα logo του κόΖμου!


ΥΓ: η προτίμησή μου δεν αλλάζει, κι ας έχει λάθη το υπάρχον logo. Ποιος από μας δεν έχει λάθη (έχει κάνει, έχει πάνω του, κάτω του κλπ..)?????
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom