Ψηφοφορία-διαβουλευση για αλλαγή λογότυπου ADVride

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φιλοι και συντροχοι οπως καταλαβαίνετε οταν εχουμε να κανουμε με την παράκληση και την θέληση ενός δημιουργού για παρουσίαση στο μελλον ενός ακομα καλύτερου λογοτύπου και απόσυρση αυτου του σχεδίου απο την δημόσια μας διαβούλευση δεν μπορούμε παρα να συμμορφωθούμε με ολο το σεβασμό προς αυτον αλλα κσι προς στους εαυτούς μας.
Πιστεύω οτι αυτη η πρώτη διαβούλευση σε μια προσπάθεια για ανοιχτή διαχειρηση στέφθηκε με επιτυχία και σας ευχαριστω πολυ
Θεωρώ οτι σπο εδω και εμπρός θα εχουμε αρκετές διαβουλεύσεις και συζητήσεις και ειδικα πανω σε ιδέες σας για την εξέλιξη του χωρου μας
Ειναι αλλο να κατεβάζουν ιδέες 7 ατομα και πολυ !!!!!αλλο να κατεβάζουν ιδεες 1300 ατομα
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μιας και έληξε το θέμα των διαβουλεύσεων και των δημοκρατικών διαδικασιών, καλό θα ήταν, ύστερα από εσωτερική διαβούλευση (της διαβούλευσης το κάγκελο :cool: ) των 11.. των 7..., να παρουσιάζονταν τα νέα λογότυπα παράλληλα με το υπάρχον! Έπειτα, θα ήταν στο γούστο του καθενός ποιο θα χρησιμοποιήσει για διακοσμητικό στην μοτοσυκλέτα του ή στον εξοπλισμό του!
Αν ρωτήσεις 1300 άτομα πως θέλουν το λογότυπο, 1300 διαφορετικές προτάσεις θα λάβεις! ...ίσως και περισσότερες μιας και άμα με αφήσεις με ένα λογότυπο το θέλω με κανα-δυο-τρες παραλλαγές!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το θεμα θα μεινη ανοιχτό για ορισμένες μέρες χωρις φωτο και μετα θα κλείδωσει
Αλλα θα παραμεινη εκει για να μας θυμίζει την αρχη της ανοιχτής διαχειρησης, της διαβούλευσης μεταξύ των κυρίαρχων μελών του χωρου για τον χωρο τους
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μιας και έληξε το θέμα των διαβουλεύσεων και των δημοκρατικών διαδικασιών, καλό θα ήταν, ύστερα από εσωτερική διαβούλευση (της διαβούλευσης το κάγκελο)των 11.. των 7..., να παρουσιάζονταν τα νέα λογότυπα παράλληλα με το υπάρχον! Έπειτα, θα ήταν στο γούστο του καθενός ποιο θα χρησιμοποιήσει για διακοσμητικό στην μοτοσυκλέτα του ή στον εξοπλισμό του!
Αν ρωτήσεις 1300 άτομα πως θέλουν το λογότυπο, 1300 διαφορετικές προτάσεις θα λάβεις! ...ίσως και περισσότερες μιας κια άμα με αφήσεις με ένα λογότυπο το θέλω με κανα-δυο-τρες παραλλαγές!
Μα το απέσυρε!!! ο δημιουργός
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η μήπως το απέσυρε απο την ανοιχτή διαβούλευση για παει στην κλειστή διαβούλευση των 7 και μετα να βγει σαν επιλογή για δευτερο σημα !!!
Δεν το νομιζω Χρήστο
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οσο αφορα Χρήστο για τους 1300 και αν μπορούν να συνεννοηθούν η να συμφωνήσουν σε κατι θεωρώ οτι η παραπανω διαδικασία απέδειξε στατιστικά οτι το 80% ήθελαν το παλιό λογότυπο
Εγω παντως εχω εμπιστοσύνη στους πολλους
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Oσο ελκυστικο σηματακι
κι αν εχει μια Mercedes,
αν αυτη δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ σε καποιον
θα στραφει σε αλλες επιλογες.


Υ.Γ.
(Ειδα το παρον θεμα και ειλικρινα δεν ηξερα...δεν ηθελα...να γραψω ΤΙΠΟΤΑ...γιατι απλα ΤΙΠΟΤΑ δεν μου ελεγε "ολο αυτο"και το διαβασα πολλες φορες μπας και κατι δεν επιασα αλλά μπα,δεν...δεν......................
Ευελπιστω η πρωτη προταση της παρεμβασης μου,φιλικης παρεμβασης,να σας λεει κατι.Στους 7 ή στους υπολοιπους ...σε ολους αυτους,σε ολους εμας που δεν πατησαμε "sign up" στο ADVride επειδη εχει και γαμώ τα logo...αλλά για αλλους...πολυ πιο ουσιαστικους και μεγαλυτερους σε βαρυτητα λογους...λογου ςπου ζουμε,λογους που γουσταρουμε,λογους που μας κραταει εδω...και ΠΛΙΖ... κρατηστε το ΕΤΣΙ...ειτε ειστε 1...ειτε εστε 7 ειτε...ΟΛΟΙ οσοι γουσταρουμε ενα φορουμ σαν αυτο εδω για την ανθρωπινη και μοτοσυκλετιστικη του υποσταση και τιποτα πιο φιλοσοφικο...)
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Αρχικά διάβασα οτι κάτι τρέχει στο facebook και τελικά κατάλαβα οτι υπήρξε ένα θέμα με την παρουσίαση ενός βίντεο με ένα σήμα στο τελος, ένα καινούργιο σήμα. Επίσης φάνηκε ότι το πράγμα χοντρυνε... η ψηφοφορία νομίζω είναι η καλύτερη λύση αλλά ελπίζω να έρχεται πριν να δημιουργηθούν πικρίες.
Όπως ίσως καταλάβατε ποσως με ενδιαφέρει πιο logo είναι το επικρατέστερο. .. η ομόνοια με ενδιαφέρει και μόνο. ..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νίκο καλησπέρα, έχουμε να βρεθούμε από πρόπερσι που είχαμε κάνει το ασφάλτινο κομμάτι παράλληλα με το τρόφυ του 2014, σωστά?
Κατ' αρχάς να ρωτήσω για τη μέση σου κι αν καβαλάς πλέον με άνεση, για να κάνουμε πάλι καμιά 500αρα ημερήσια ;)
Στο θέμα τώρα, σε διαβεβαιώ ότι κανείς δεν το είδε όπως το βλέπεις. Από την "τεχνική" κι "επαγγελματική" του πλευρά.
Αυτό στο λέω με βεβαιότητα 1000% για να μη νιώθεις ασχημα. Ούτε ξέραμε - οι περισσότεροι- ποιος το σχεδίασε. Ούτε κι έχει σημασία. Απλώς σου λέω με αγάπη να μην το πάρεις προσωπικά σε καμιά περίπτωση!
Φιλαράκι όπως και να 'χει, εμείς πάντα θα βολτάρουμε ακόμα και χωρίς logo :cool::ok::ok::ok::ok::biker: ή και με όλα τα logo του κόΖμου!


ΥΓ: η προτίμησή μου δεν αλλάζει, κι ας έχει λάθη το υπάρχον logo. Ποιος από μας δεν έχει λάθη (έχει κάνει, έχει πάνω του, κάτω του κλπ..)?????
Κάπως έτσι. ..
Αυτός ο χώρος φτιάχτηκε από επαγγελματίες της βόλτας.
Ανθρώπους που έτυχε να βρεθούν μαζί στο ξεκίνημα μαζί και στην πορεία να χωρίσουν διαχειριστικα και ίσως στο μέλλον ξαναενωθουν. ....
Το πρώτο logo σχεδιάστηκε από τον κεντιδια @ tattoopanther. ...που δυστυχώς δεν είναι στην διαχειρηση μαζί μας, αλλά θα είναι πάντα φίλος και ένας από αυτούς που "ματωσαν" για να στηθεί αυτός ο χώρος.

Εγώ προσωπικά θα τιμώ το παρελθόν κάποιων ανθρώπων και την προσφορά τους, γιατί έτσι έχω μάθει να κάνω στη ζωή μου.

Θα κοιταω όμως πάντα με ενδιαφέρον το "νεο" και το "αλανθαστο"....από ειδικούς .... σαν τον Νικόλα. !!!

Η όλη διαδικασία, που είχε την ιδεα, να ανοίξει σε αυτό το θέμα .....το πουλί, μου άρεσε και μου αρέσει, γιατί όπως έχω πει πολλές φορές. ...το φορουμ είναι τα μέλη του.
Και το αποδειξατε. ... :)

advφον!!
 

Corki

Μέλος
Όνομα
Ν!κολας
Μοτό
Μάρκα Απεριορίστων Διαδρομών
Μεγάλο fail το παρον νήμα.............ελπίζω να αποτελέσει μαθημα!

Μεγάλο μπράβο στην πυροσβεστική διάθεση της ομάδας............αν και η γνώμη μου είναι οτι έπρεπε να το αντιμετωπίσετε αλλιώς........επειδη όμως κατι μου λεει οτι δεν ξερω όλη την πληροφορια....κραταω μικρο καλαθι.

Οπως και να έχει.........καλό είνα τα "σηματα μας" να έχουν ουσια και νοημα, να ειναι γεματα εμπειρίες και να τα χαρακτηρίζει η φλόγα της πρώτης ιδεας, να σημαινουν κατι δλδ και να θυμιζουν ακομα περισσοτερα..............και ας μην είναι τεχνικα αρτια..........και ας ειναι μια καρικατουρα σχεδιασμενη σε μια χαρτοπετσετα πιτσιλισμένη με ε-μπυρια.

Διακρίνω μια διαθεση να απευθυνεστε σε ειδικους για τα "διαφορα" του forum...........

........δεν υπάρχει κανεις καταλληλοτερος απο εμας τους ιδιους.
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Σχετικά με το θέμα δηλαδή το ιδιο το σήμα. Θα μπορούσαν να προταθουν μικτοβελτιωσεις: εγώ θα προτεινα τα σκοτεινά κόκκινα γράμματα να βγουν απο την αφάνεια με εντονότερο χρώμα. Ισως τα 'λάθη' που έχει να μπορούν να μειωθούν με μικροεπεμβασεις.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σχετικά με το θέμα δηλαδή το ιδιο το σήμα. Θα μπορούσαν να προταθουν μικτοβελτιωσεις: εγώ θα προτεινα τα σκοτεινά κόκκινα γράμματα να βγουν απο τξν αφανεια με ντονοτερο χρώμα. Ισως τα λάθη' που έχει να μπορούν να μειωθούν με μικροεπεμβασεις.
Αυτός που λες Γιώργη, το έχω κάνει σε όλες τις εκτυπώσεις μου, σε μπλουζάκια κλπ.
Και έχεις δίκιο. ...είναι πιο ωραίο

advφον!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μεγάλο fail το παρον νήμα.............ελπίζω να αποτελέσει μαθημα!

Μεγάλο μπράβο στην πυροσβεστική διάθεση της ομάδας............αν και η γνώμη μου είναι οτι έπρεπε να το αντιμετωπίσετε αλλιώς........επειδη όμως κατι μου λεει οτι δεν ξερω όλη την πληροφορια....κραταω μικρο καλαθι.

Οπως και να έχει.........καλό είνα τα "σηματα μας" να έχουν ουσια και νοημα, να ειναι γεματα εμπειρίες και να τα χαρακτηρίζει η φλόγα της πρώτης ιδεας, να σημαινουν κατι δλδ και να θυμιζουν ακομα περισσοτερα..............και ας μην είναι τεχνικα αρτια..........και ας ειναι μια καρικατουρα σχεδιασμενη σε μια χαρτοπετσετα πιτσιλισμένη με ε-μπυρια.

Διακρίνω μια διαθεση να απευθυνεστε σε ειδικους για τα "διαφορα" του forum...........

........δεν υπάρχει κανεις καταλληλοτερος απο εμας τους ιδιους.
Μου αρεσει πολυ η τοποθέτηση σου σε ολα της τα σημεία και δειχνει οτι εχεις εμπειρία απο φόρουμ και χαίρομαι πραγματικα που το λαθος μου σου εδωσε την ευκαιρια να την εκφράσεις
Βλεπεις τιποτα δε παει μπροστα χωρις λάθη και απώλειες και ειδικα σε μια κουλτουρα οπως η δικιά μας
Αν είμασταν αποφασισμένοι και οχι μονο θεωρητικά οτι ο εχθρός του καλού ειναι το ψάξιμο του καλύτερου σε ολα τα επίπεδα
Και οτι παντα πρεπει να δίνουμε ευκαιρίες στον καινουργιο ανθρωπο και τις ιδεες του μεσα απο αυτες τις ανοιχτές διαδικασίες και οχι πισω απο κουιντες δεν θα κάναμε ποτε λάθη
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μου αρεσει πολυ η τοποθέτηση σου σε ολα της τα σημεία και δειχνει οτι εχεις εμπειρία απο φόρουμ και χαίρομαι πραγματικα που το λαθος μου σου εδωσε την ευκαιρια να την εκφράσεις
Βλεπεις τιποτα δε παει μπροστα χωρις λάθη και απώλειες και ειδικα σε μια κουλτουρα οπως η δικιά μας
Αν είμασταν αποφασισμένοι και οχι μονο θεωρητικά οτι ο εχθρός του καλού ειναι το ψάξιμο του καλύτερου σε ολα τα επίπεδα
Και οτι παντα πρεπει να δίνουμε ευκαιρίες στον καινουργιο ανθρωπο και τις ιδεες του μεσα απο αυτες τις ανοιχτές διαδικασίες και οχι πισω απο κουιντες δεν θα κάναμε ποτε λάθη
Φτάνει μαρη, δεν έχεις βάλει γλώσσα μέσα από χτες :friend:
Καταλαβαίνουμε ότι πρεσβεβεις κάτι το αδιευκρινιστο, μην μας το διευκρινήσεις τώρα :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φτάνει μαρη, δεν έχεις βάλει γλώσσα από χτες :friend:
Καταλαβαίνουμε ότι πρεσβεβεις κάτι το αδιευκρινιστο, μην μας το διευκρινήσεις τώρα :laugh:
Αυτό λες? ??.
Το άλλο με τις.....Κουιντες? ????:eek:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom